Pokrywa a panele...

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Ad1) Ja będe niedługo robił pokrywe oswietleniową, lecz nie będzie ona zakrywała całego akwarium. NIedługo powienienem pokazać efekty moich prac :D
A maskownica pokrywy powinna najlepiej zachodzić pod poziom wody, czyli nie równo!
Ad2)Jest taka zasada, że żródło światła (swietlówki, bo np. w HQI jest odwrotnie) powinno być jak najbliżej lustra wody. A mógłbys podac przybliżone wymiary pokrywy (długość i szerokość) :?: Bo np. jakby była krótka to nie może być też zbyt wysoka :wink:
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Hm będziesz robił podobną jak mi pokazywałeś ? (ja ktak to też taką możliwość przemyślam :D) wymiar będzie miałą taki:
67,2 cm x 33 x 10,5
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Hej a niemógłbyś zrobić trochę niższej :?: Bo przy takiej długości moze to 10 cm być za dużo i będzie sprawiać wrażenie takiego pudła na akwarium :lol: Mnie osobiście podobają się niziutkie pokrywy DIY. Dodatkowo do akwarium będzie dochodziło więcej światła ( świetlówki bliżej lustra wody).
Mówisz że taką możliwośc tez przmyslałes :?: :D Wg mnie taka pokrywa daje extra efekt. Są jednie straty w postaci parującej wody. A wtedy trzeba miekka wode dolewać.

Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Niop właśnie ten minus a pozatym moze sie woda syfic ;] ><> ale ja przy tej wysokości nie daje szkła miedzy wode a swietlowki, jakos nie mam przekoanania zeby dac jeszcze niżej :) nakierujcie mnie prosze.... bo gosc zaraz bedzie dechy ciął!!!!!! :D moge jesscze odwołać wysokosc ;] - mi sie tez podobaja niskie, wydawało mi sie tak ze wirtualnie bedzie w miare wyglądało ;]
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Saddamek pisze:Niop właśnie ten minus a pozatym moze sie woda syfic ;] ><>[...]
No z tym syfieniem to tez prawda...
Saddamek pisze:[...] ale ja przy tej wysokości nie daje szkła miedzy wode a swietlowki, jakos nie mam przekoanania zeby dac jeszcze niżej :)
Nie wiem czy dobrze zrozujmiałem :roll: A po co w pokrywie szkło :roll:
Jak masz oprawki bryzgoszczelne to rury możesz mieć nawet minimalnie ponad lustrem wody :wink: Mnie sie wydaje że niższe lepsze... tylko znowu problem. Jesli ma być zamknięta pokrywa to przy nizszej wysokosci rzeczywiście może się tam w środku za szybko nagrzewać :wink:
Jak mówisz że wirtualnie to dobrze wyglądało to zostaw takie wymiary jakie są. Polegaj na soim zmyśle przestrzennym :lol:

Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

A ta wysokośc to już jest z zakryciwm wolnej przestrzeni (2,5 cm od górnej krawędzi baniaka) czyli 8cm zostaje na pokrywę właściwą, ale jakby co to gościowi zapowiedziałem ew. przycięcia :lol: no nic zobczymy prawdopodonie jutro co wyszło, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Jak wiecie albo i nie zamiast paneli mam drewno, tyle ze mam z im problem.. gosc mi źle wyciął pewe rowki na szybe :x więc muszę DŁUTEM sie bawić... bue .... no dobra jakoś dam rade... teraz mi doradźcie czym zabezpieczyć drewno od wewnatrz: bejca czy lakier ?
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!

Ja moje oliwilem a potem chyba 4 razy lakierowalem!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Możesz wpakować wiatrak od chłodzenia kompa - tu tańsza opcja :wink:
Albo możesz zastosowac osuszacz powietrza - w najtańszej okrojonej wersji 1000 zł :D
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Jak myslicie wystarczy 28 dziiurek z tyłu obudowy o średnicy 5 mm ? ;/ powierzchcnia wody bedzie miałą wiekosc 33x67 cm.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Ale jakie dziurki masz na mysli? Sledze ten post i nie skumalem, albo juz pozna pora dla mnie bo niedawno z pracy wrocilem :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Wentylacja :)
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No tak, tak kumalem ale chcialem sie upewnic :) No myślę, ze to dośc wystarczająca ilosc na wentylowanie, a nie za duza na szybkie odparowywanie wody.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
wieniu
Posty: 46
Rejestracja: 16 lut 2006 21:57
Lokalizacja: Żarów

Post autor: wieniu »

cześć jeżeli masz dojściedo panela pvc ale takiego co jest wkładany do drzwi pvc to zrób sobie z tego ma on gr. 24 mm okleina od 1mm do 1.5mm a wypełniony jest pianką utwardzoną , możesz o paski albo skrawki popytać w zakładach produkujących okna pvc tam i tak idą oreślone wymiary a odpady poprostu wyrzucają , łatwo będzie ci to poslejać nawet zwykłym silikonem

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

wieniu pisze: zrób sobie z tego ma on gr. 24 mm
:? :?
Prawie 2,5 centymetrowe PCV do tak niewielkiego akwarium :lol:
Mój znajomy ma na akwarium 1000 litrów pokrywę z 18 mm i jest sztywna - a akwa ma 2 metry długości. :wink:
A z tych 24 mm to chyba tylko bunkier budować :mrgreen:
Zablokowany