Akwarium dlugie i niskie

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
makler
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2006 17:36

Akwarium dlugie i niskie

Post autor: makler »

Witam
Planuje takie akwarium (160cm dlugosc,30cm szerokosc,35 cm wysokosc)..co sadzicie o takim pomysle? moze ktos ma podobne akwa
widzi mi sie tam tylko neony albo "uprawa roslin" 8)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Proponuje troche skrócic do 140cm a zwiekszysc szerokosc.Zaraz wyjasnie dlaczego,mianowice najdłuzsze swietlowki dostepne w sprzedazy maja 120cm wiec musiałbys dokombinowac jakies oswietlenie na boku przy 160cm długosci akwarium.Zaleta takiego akwarium jest niewatpliwe to ze mozna w nim uzyc nawet prze;licznika 0,3 w na litr poniewaz swiatło bedzie dochodzic w całosci do dna.
Pozdrawiam
P.s neonki czasem skacza wiec polecam roslinne i krewetki np.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2006 18:20 przez Owl, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

akwarium długie i niskie

Post autor: teo »

Owl ma rację, a poza tym wydaje mi się, że przy szerszym akwarium łatwiej będzie Tobie wkomponować rośliny, które przecież się w końcu rozrosną. U siebie mam 40 cm i wiem ,że przydałoby się więcej...
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Podstawowa zasada jest tak: akwarium powinno być szersze nież wyższe. W Twoim przypadku więc myśle że jakby było 40 cm szerokości to byłoby w sam raz :D Co do długosci to Owl już Ci dokładnie powiedział jak powinno być najlepiej.

Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

pomysł bajera ale nie robił bym roślinnego tylko malawi bo długość akwarium dała by ci duże możliwości co do obsady a wysokość akwa przy tych rybach była by wystarczająca.
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

august pisze:pomysł bajera ale nie robił bym roślinnego tylko malawi bo długość akwarium dała by ci duże możliwości co do obsady a wysokość akwa przy tych rybach była by wystarczająca.
no wyskosc raczej nie pysie lubia duzo przestrzeni do pływania a i szerokosc pozostawia wiele do zyceznia bo dla pyszczaków liczy sie powierzchnia dna czyli nie tylko jego długosc.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

może i masz racje nigdy nie miałem pyszczaków, tylko wyczytałem to gdzieś. A zawsze można sprawić sobie szersze akwa, jak juz jest sie na etapie kupna :)
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
makler
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2006 17:36

Post autor: makler »

dzieki za wszystkie odpowiedzi..a jakie jest minimum szerokosci i wysokosci by myslec wogole o akwarium holenderskim ? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja to widze tak:1440 długie,40 szerokie 45 wysokie.sadze ze minimum jest to 40cm.Bo po głebszych przemysleniach stwoierdziłem ze musisz tez miec miejsce na rolsiny.
Pozdrawiam
Przemek
Bakuś
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2005 16:29
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Bakuś »

Owl, chyba pomyliłeś się przy długości. Każdy ma inny gust, ale pooglądaj zdjęcia japońców, są naprawde piekne.
Kocham zwierzęta , a najbardziej to papugi i ryby ;)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Tak miało byc 140cm.Moim zdaniem wzorowanie sie na japonczykach moze i jest dobre wizualnie i ich akwaria sa piekne ale stworzyc cos własnego,unikalnego jest jeszcze lepiej :wink:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

poza tym stworzyć coś w stylu japońskim to jest wyższa szkoła jazdy, dla zapalonych akwarystów mających dużo $$$ bo nie podlega wątpliwości że utrzymanie takiego cuda to duży wydatek.
A wracając do tematu odnaśnie wymiarów akwa pod holendra propnuje
dł od 100-150
wys- ważne żeby było niższa jak głębsze tak ok 40-50
gł- 45-55 wtedy osiągniesz piękny efekt głębi
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
makler
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2006 17:36

Post autor: makler »

czesc czy dla zachowania proporcji wysokosc powinna byc nizsza od glebokosci ? bo August o tym wspomnial - dlaczego ?
Pozdrawiam wszystkich
leon
Posty: 31
Rejestracja: 27 lut 2006 11:59

Post autor: leon »

Akwa w stylu japonskim.
O maly namiar prosze.
Co do akwa. o ciekawych wymiarach to kolega posiadal akwa sklejone przez jego dziadka. Doslownie gabaryty pralki automatycznej.
wysokie okolo 70cm szerokie 60/60 podstawa.
Jak zobaczylem to oniemialem. Podobalo mi sie strasznie zwlaszcz wysokie rosliny nurzaniec , zwartka , piekna kabomba , strzalka.
Podwodny las tak to nazwalem ja mialem tlyko niskie dlugie akwa 80l.
ODPOWIEDZ