[250 l] Proszę o radę.

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
maryoosh71
Posty: 93
Rejestracja: 28 sty 2006 22:27
Lokalizacja: Kock

[250 l] Proszę o radę.

Post autor: maryoosh71 »

Bardzo proszę o radę w sprawie doboru obsady ryb w moim akwa. Czytałem sporo postów na tym Forum i zieje od nich profesjonalizmem. Mam zbiornik 250 l. Zdjęcie zamieszczam poniżej . Podobają mi się takie ryby jak:
-sumy rekinie
-brzanki rekinie
-trzciniaki
-kosiarki
-kiryski
-motylowce
-murenki słodkowodne
Czy ktoś mógłby mi zaproponować jakąś obsadę z uwzględnieniem tych ryb lub ich części.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Załączniki
12aa.jpg
12aa.jpg (46.19 KiB) Przejrzano 288 razy
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Powiem tak 2 trzciniaki max.Kirysków mozesz miec duzo ale nie w połaczeniu z ryba,i drapieznymi poniewaz stana sie ich przekaska.o sumach rekinich powiem tyle ,zajrzyj do galerii to przekonasz sie do jakich rozmiarów dorastaja :wink: .Dla brzanke rekinich tez za małe akwarium poniewaz mimo tego ze rosna tylko do 30cm to szybko pływaja czyli rozmiary akwarium by im nieodpowiadały.Kosiarki niestety tez chyba ze małe na poczatku a jak podrosna miałbys je komu oddac.Mureny słodkowodne odpadaja niestety w kazdej postaci dla nich to z 1500l by trzeba było.Motylowce jak najbardziej ,fajne rybki niesty potrzebuja zywych owadów jako podstawowego składnika ich diety.
Wiec mozesz trzymac motylowce,młode kosiarki(4sztuki) i kiryski w swoim akwarium.
trzciniaka jedynie z rybami które mu sie w pysku nie zmieszcza.
Pozdrawiam
P.s zmien filtr na jakis zewnetrzny bo masz za słaba filtracje
Przemek
Awatar użytkownika
zoltar23
Posty: 27
Rejestracja: 28 sty 2006 22:16
Lokalizacja: Wodzisław ŚL.

Post autor: zoltar23 »

Brzanka rekinia oraz sum rekini to niezbyt dobry pomyśł (wiem to z mojego doświadczenia, po 4latach musiałem się ich pozbyć ze względu na rozmiary tych ryb). Ja osobiście polecam paletki :)
ODPOWIEDZ