co się dzieje z moim kirysem?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Rahit
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2006 15:12

co się dzieje z moim kirysem?

Post autor: Rahit »

dzisiaj zauważyłem że mój kirys zaczął zachowywać sie dziwnie, wczoraj jeszcze normalnie pływał, był bardzo ożywiony, a dzisiaj siedzi ciagle pod skalami (jakby chowal się przed światlem), odnosze wrazenie jakby mial lekko wydety brzuch, ostatnio dokupilem 4 male kirysy, wiec to nie jest raczej spowodowane samotnoscia.
Prosze o pomoc!!!
80l 4 skalary 1 kirys pstry
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm mozez podac wiecej szczegółow ,parametry wody itd :?: Nie wiadomo czy to chorba czy to złe warunki w akwarium.Bo o tych 4 skalarach to ja juz nic nie powiem bo szkoda słow.Narazie podaj w normalnej dawce MFc do akwarium ogolnego.
Pozdrawiam
Przemek
Rahit
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2006 15:12

Post autor: Rahit »

Warunki są książkowe, więc nie doszukiwal bym sie przyczyn w warunkach. Co do skalarow to za jakis tydzien lub dwa zostana przeniesione do akwarium 160l wiec bez obaw o nie
80l 4 skalary 1 kirys pstry
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Pewnie tych nowych kirysków nie poddałeś kwarantannie? :?

No cóż, ja bym je wszystkie odłowił do osobnego akwarium i tak jak radzi OWL dał FMC, u mnie tak się zaczęła posocznica - po prostu stały siuę mniej ruchliwe i to była jedyna zmiana przez pierwsze kilka dni.

I nigdy, NIGDY nie wprowadzaj nowych rybek bez kwarantanny, choćby pochodziły z prywatnej hodowli samego Papieża :roll:
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Bardzo mnie interesuje jakie to niby ksiazkowe warunki masz na mysli :?: NO2 i NO3 tez :?: Pozatem wiedza ksiazkowa czesto nie ma pokrycia w praktyce.A co do 160l to tez mało jesli chodzi o skalary.Dla 4 minimum 200l.
Przemek
ODPOWIEDZ