Czy to ciąża?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
herrmefisto
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2015 11:44

Czy to ciąża?

Post autor: herrmefisto »

Witam,
czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ten mieczyk spodziewa się potomstwa? Nie wiem czy mam go wsadzić do kotnika...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie wygląda na ciążę. O ile to jest w ogóle samica, a nie młody "wczesny" samiec.

W prawidłowo prowadzonym i odpowiednim dla mieczyków akwarium żaden kotnik nie będzie Ci potrzebny. Moim zdaniem kotniki tylko stresują i męczą ryby.

Ryba wygląda na trzymaną w złych warunkach, płetwy złożone, na karku początek pleśniawki (?).
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Norbi
Posty: 290
Rejestracja: 03 paź 2013 0:09
Lokalizacja: USA

Post autor: Norbi »

I to nie może być żadna ciąża. Ryba to nie ssak żeby była w ciąży. W ciąży są ssaki a ryba może być kotna.
Wygląda na młodą samicę. I @Bara ma rację - patrząc na fotkę mam wrażenie że chyba masz kiepskie warunki dla mieczyków.
Pokaż akwarium.
Akwarystyka to fajne hobby :)
herrmefisto
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2015 11:44

Post autor: herrmefisto »

Zbiornik jak na zdjęciu
200 l
temp 26-28 (bez użycia grzałki przy tych upałach taka sie utrzymuje)
parametry wody w normie (mierzone przy użyciu testów paskowych...)
Oświetlenie 2x 30 W (ok 12 godz dziennie)
Filtrowanie Aqua Nova 1500

Zbiornik założony niedawno (2 miesiące temu) i nie do konca jeszcze mam wszystkie rośliny i ozdoby (np brakuje korzenia w centralnej części).

Dwa dni temu dodałem bimbrownie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zaprezentuj akwarium w dziale Galeria, to pomożemy Ci zrobić nieco porządku. W dziale Rozmnażanie omawiamy kwestie rozmnożeniowe. A na Twoje pytanie już odpowiedzieliśmy.

Kotnika żadnego nie potrzebujesz, jeżeli zapewnisz rybom odpowiednie warunki. Niestety w akwarium widzę misz-masz obsadowy - zapraszam do założenia tematu w dziale Obsady, bo tutaj też wypadałoby zrobić porządek.

"parametry wody w normie" nic nie mówi, ponieważ gatunki ryb, jakie trzymasz, wymagają skrajnie różnych parametrów wody. Nie wiem więc, co jest dla Ciebie normą.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ