Może mała pomoc ?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Dreampo
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2015 14:28

Może mała pomoc ?

Post autor: Dreampo »

Witam jestem początkująca w dziale akwarystyki i chciałabym się dowiedzieć czy moja molinezja jest kotna czy to choroba?

http://ifotos.pl/zobacz/IMG201508_wqnwsqe.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/IMG201508_wqnwape.jpg
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zdjęcia są tak duże, że ciężko jest coś zobaczyć. Na drugim zdjęciu ryba jest niewyraźna, nieco mniej na pierwszym. Ciężko jest mi ocenić nawet, czy to jest samiec czy samica, ale jeżeli to samica to może być kotna.

Daj lepsze zdjęcia ryby i mniejszego formatu.
Czy ryba ma normalną płetwę odbytową czy gonopodium?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Dreampo
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2015 14:28

Post autor: Dreampo »

http://ifotos.pl/zobacz/IMG201508_wqnshwe.jpg
Naprawdę może to zabrzmi głupio ale ciężko mi stwierdzić czy ma gonopodium. A zdjęcia nie wiem czemu takie duże.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Na zdjęciu widać młodego samca molinezji, wyraźnie widać gonopodium.

Tak przy okazji: fatalne podłoże. Ten gruby grys może zatwardzać wodę, w dodatku pomiędzy kamienie wpadają resztki pokarmu, szczątki roślin o odchody ryb, są trudne do usunięcia nawet przy cotygodniowej podmianie wody połączonej z odmulaniem.

Molinezje księżycopłetwe potrzebują akwarium minimum 128l, rosną do 12 cm (samice). Mam je u siebie, piękne i całkiem duże ryby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Dreampo
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2015 14:28

Post autor: Dreampo »

Wiem, że podłoże fatalne zbieram się do kupna nowego bardziej praktycznego i naturalnego. Dziękuję za odpowiedź. Myślałam, że z moją rybkom coś jest nie tak. Bo mam drugą ale tamta jest szczuplejsza i mniejsza.

Pomału dochodzę do tego jak utrzymywać akwa, woda po kilku próbach się wyklarowała parametry w normie. I pawie oczka się rozmnożyły. :) Dziękuje bardzo !! :)
Patryk1009
Początkujący pomocnik
Posty: 405
Rejestracja: 17 lip 2015 14:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Patryk1009 »

BARA pisze: Ten gruby grys może zatwardzać wodę, w dodatku pomiędzy kamienie wpadają resztki pokarmu, szczątki roślin o odchody ryb, są trudne do usunięcia nawet przy cotygodniowej podmianie wody połączonej z odmulaniem.
A widzisz i po co te złośliwości :D W wątku o malawi napisałaś ,że przy prawidłowo prowadzonym akwarium nic nie powinno zalegać :wink:

Dreampo pisze: Pomału dochodzę do tego jak utrzymywać akwa, woda po kilku próbach się wyklarowała parametry w normie. I pawie oczka się rozmnożyły. Smile Dziękuje bardzo !! Smile
Co znaczy parametry w normie? To ,że ryby się mnożą nie znaczy ,że ich warunki mieszkaniowe są dobre bardzo mylny pogląd :wink:
Czy wiesz jakie parametry powinnas mierzyć jako podstawowe?
Czy to zielone to nie cyjanobakterie?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Patryku, o jakie złośliwości Ci chodzi? I co wspólnego prawidłowo prowadzone akwarium typu Malawi z piaskiem jako podłożem do obecnie tu prezentowanego podłoża wysypanego grubym grysem?

To jest temat o rozmnażaniu, Autor otrzymał odpowiedź na swoje pytanie. Po co rozwijać temat odnośnie parametrów itd?

Zapraszam Autora do zakładania osobnych tematów o swoim akwarium. Obecny zakmnę z racji wyczerpania dyskusji. Chyba, że są jeszcze jakieś pytania dotyczące rozmnażania molinezji?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ