Muchy

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
przemkokatowice
Posty: 577
Rejestracja: 04 lis 2014 12:08

Muchy

Post autor: przemkokatowice »

Było już o ćmach to jeszcze przy okazji zapytam o muchy.
Czy polecacie podawanie ich rybom, oczywiście konkretnie chodzi mi o pielęgnice. Moje je uwielbiają, raz na jakiś czas zabije muszysko które wleci do pokoju i wrzucam do akwa.

Uważacie, że to dobry i bezpieczny pokarm?
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Biorąc pod uwagę marną wartość odżywczą i to, na czym muchy lubią 'siadać'... ja bym swoim nie dawał. Chyba, że owocówki. :mrgreen:
przemkokatowice
Posty: 577
Rejestracja: 04 lis 2014 12:08

Post autor: przemkokatowice »

To może by takie muszysko wypłukać albo sparzyć wrzątkiem? :D
Wiem, że brzmi to zabawnie ale pytam powaznie
Patryk1009
Początkujący pomocnik
Posty: 405
Rejestracja: 17 lip 2015 14:37
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Patryk1009 »

Dhuz pisze:Biorąc pod uwagę marną wartość odżywczą i to, na czym muchy lubią 'siadać'... ja bym swoim nie dawał. Chyba, że owocówki. :mrgreen:
Jestem podobnego zdania :D
przemkokatowice
Posty: 577
Rejestracja: 04 lis 2014 12:08

Post autor: przemkokatowice »

A konkretnie czym to może grozić? I czy ktoś z was miał przypadek zatrucia sie ryby przez muche?
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Circa 12 lat temu do gupikarium wpadła mi spora mucha. Straciła nóżki i oko, zanim zdążyłem ją zauważyć i wyciągnąć. Czy miało to jakieś wymiernie negatywne skutki na zdrowiu ryb - nie wiem, nie spostrzegłem takowych. Sama wartość odżywcza muchy jest mizerna - nawet w terrarystyce nie jest ona polecana jako karma, a wręcz odradzana. Muchy to flejtuchy. Tu usiądzie na padlinie, tam na odchodach, jeszcze gdzieś na śmietniku a potem to przywlecze do akwarium, jeśli ją tam wrzucisz. Co przywlecze, zależy już gdzie dana mucha się szwendała. Od patogenów po chemikalia.
ODPOWIEDZ