Półka skalna z mchem i liście

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Półka skalna z mchem i liście

Post autor: Jacob_sSs »

Witam. Myślę, że to ten temat, więc mam 2 pytania.

1.Chciałbym przygotować liście do akwa ogólnego i do przyszłego krewetkarium. Ani jedno, ani drugie jeszcze nie jest założone ale wolę się zapytać na zaś.
-Czy liście te się jakoś suszy, moczy, czy jak???
-Jakich drew najlepsze są liście???
-Czy te liście się wymienia co jakiś czas i czy zmieniają parametry wody???

2.
-Mam oto taki kamień i chciałbym go umieścić w taki sposób za pomocą 2 przyssawek. (Chyba jest to bazalt, ale nwm)Najpierw go umieszczę w akwa, a później jak założę w krewetkarium
-Czy jeśli chcę, żeby mi na nim rósł mech, to czy muszę go ponawiercać trochę??? Jeśli tak to jak mam to zrobić???
-W jaki sposób przyczepiać mech???


Proszę odpowiedzcie na każde pytanie, myślę, że dla was te pytania są oczywiste. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Jacob_sSs pisze:-Czy jeśli chcę, żeby mi na nim rósł mech, to czy muszę go ponawiercać trochę??? Jeśli tak to jak mam to zrobić???
Nie musisz nawiercać.
Jacob_sSs pisze:-W jaki sposób przyczepiać mech???
Przywiązać bardzo cienką żyłką i czekać, jak będzie się rozrastał.
Jacob_sSs pisze:-Czy liście te się jakoś suszy, moczy, czy jak???
Suszone liście można najpierw namoczyć, ale generalnie daje się suszonych i przemarzniętych liści (niebawem przymrozki, także po pierwszych przymrozkach możesz sobie nazbierać liści i szyszek).
Jacob_sSs pisze:-Jakich drew najlepsze są liście???
Drzew liściastych: buk, dąb, olcha, można dać również suchych szyszek olchy.
Jacob_sSs pisze:-Czy te liście się wymienia co jakiś czas i czy zmieniają parametry wody???
Liście z czasem same rozpadają się w wodzie akwariowej, możesz też je usuwać, jeśli zaczną się rozpadać, ale to kwestia raczej estetyki. Liście same w sobie nie zmieniają parametrów wody, tylko to, co uwalniają do wody (głównie garbniki).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. (Grzechem byłoby nie kliknąć "pomógł"). A czy myślicie, że budaprem i super glue (którymi zamierzam kleić przyssawki) nie zaszkodzą mieszkańcom? O, i jeszcze zrobię to samo z bambusową rurką :D
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

No więc sam kamień dobrze jest sprawdzić w wodzie demineralizowanej i occie (nie wiem, czy już o tym nie napisałem).
Butaprem raczej odpada, podobnie jak super glue - do takich celów są kleje silikonowe (klei się nimi też akwaria, można kupić w niewielkiej tubce).
Sugeruję raczej nie stosować takich rozwiązań (klejenie), tylko wymyślić coś innego, coś, na czym konstrukcja może się opierać/leżeć/wisieć.
Można np. kupić za kilkanaście złotych płytę spienionego pcv, która posłuży jako tło wewnętrzne, porobić w nim malutkie otwory i żyłką przymocować ozdoby (?).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

Nie kapuję. Za dużo na raz, ale nie tłumacz. Gzdie kupić ten klej silikonowy?
w zoologu, papierniczym... gdzie?
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Do klejenia przedmiotów w akwarium poszukaj kleju silikonowego (na portalach aukcyjnych jest tego dużo), ewentualnie w zoologicznych.
Albo jako tylne tło możesz wsadzić do środka akwarium płytę spienionego pcv i do tego przymocować żyłką ozdoby.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

już kupiłem klej i przyssawki. Zamierzam zrobić półkę z bambusa i już go odmaczam, ale... on strasznie śmierdzi, czy tak ma być?
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Może tak być, niech się jeszcze pomoczy, jak nie przejdzie, to próbuj z innym bambusem.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

ok. Dzięki.

EDIT: Już sklejone parokrotnie. Bambus-lux, ale kamyczek trochę się odkleja, ale przeżyję.
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
ODPOWIEDZ