Pomocy

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
xMarin87x
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2015 14:59
Lokalizacja: Poznań

Pomocy

Post autor: xMarin87x »

Wczoraj Akara z Maroni zlozyla ikre okolo 30 jaj na plaskim kamieniu. Dzisiaj zauwazylem ze jest ich o poleowe mniej co mam robic. Ta samica caly czas pilnuje tych jaj jest bardzo agresywna przegania wszystkie rybki czasami sama mam jeszcze kosiarki moze one zjadly te jaja jak jej nie bylo przy tych jajah byla zajeta przeganiania innych ryb to te kosiarki zdazyly zjes polowe ikry moze samiec zjadl ale jak obserwuje to on tylko przeplywa obok iry bo samica jest przy nich nie mam pojecia ja obserwuje to od czasu do czasu a chcialbym miec male akary z maroni :) co mam robic
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

A może po prostu niezapłodniona ikra sama odpadła. Nigdy nie jest tak, że z każdego jajeczka wykluje sie larwa.
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
xMarin87x
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2015 14:59
Lokalizacja: Poznań

Pomocy

Post autor: xMarin87x »

Moze bo kiedy samic skladala ikre to samiec nie byl zainteresowany tym nie przeganial innych rybech tylko samica musiala to robic a teraz samica jest taka agresywna ja pirania walczy z tym samem czasami jakby chciala mu krzywde zrobic a samiec o wiele wiekszy w akwarium mam tylko pielegnice akary z maroni kupilem je aby dobraly sie w pary juz wiem ze mam dwie w pary bo w tym samym czasie dwie pary skladaly ikre dwie samice z tym samym samcem dziwne ale sa 2 samce 100% a reszta to nie wiem i co do tej ikry to 4 jaja :( zostaly a samica nadal walczy i sie nie poddaje jak juz nie bedzie zadnego to ile bede musial czekc. ? bede szczery wiem ze jedna para potrzebuje min 112 l ale kupilem 10 pielegnic aby dobraly sie w pary juz wiem ze mam dwie jutro jade kupic akwarium 260 l zamowilem juz z calym sprzetem dwa filtry zew i zew kubelkowy dwie grzalki itp a jaka aranzacje zrobie to jeszcze nie wiem moze napisze na forum i was poprosze jakie macie pomysly np piasek zwir rosliny kamienie lupki skaly itp
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Twój post jest nieczytelny. Proszę stosuj gramatykę języka polskiego i znaki przystankowe (interpunkcja!).

Kosiarki wymagają 300l co najmniej.

Masz w tej chwili 112? I spodziewasz się czegoś z rozmnożenia akar w przerybionym zbiorniku?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
xMarin87x
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2015 14:59
Lokalizacja: Poznań

Pomocy

Post autor: xMarin87x »

Do bara. Czy ten post jest o jezyku polskim chyba rozumiesz co pisze zy to takie wazne czy pisze z , czy . itp chcesz to powiedz abym napisal jakies wypracowanie albo cos to napisze inaczej. A w moim akwarium nie spodziewalem sie tego ze rybki zloza ikre kupilem je po to aby dobraly sie w pary jak juz sie dobiora to jak pisalem jutro kupuje nowe akwarium 240 l i jak kazdy pisze akwarium przerybione bo to bo tamta kilka osob wyczytalo na jakiejsc str ze jedna para moze plywac w akwarium 112 l i plotka poszla jeden do drugiego itd jakis koels to napisal skad wy o tym wiecie rybka mu powiedziala macie dowod na to zalosne to jest przerybione akwarium to moze byc jak tam by plywalo z 50 takich rybek to sie zgodzze ale 10 raczej pomocu tu nie znajde bo zawsze jakis glupek sie znajdzie co negatywne zdanie napisze pozdro
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kolego, zrozum, Twój post jest nieczytelny, piszesz tekst w jednym ciągu bez ładu i składu. Tego się nie da czytać. Stosuj proszę znaki przystankowe i dziel wypowiedź na zdania, zgodnie z gramatyką języka polskiego.

Nim 240l (czy 260??) dojrzeje, minie minimum dwa-trzy tygodnie. Więc w tej chwili masz przerybione akwarium i nie spodziewaj się, że pielęgnice będą mieć udane tarło.

Kosiarki wymagają minimum 300l więc nawet nowy zbiornik będzie dla nich za mały.

Załóż temat w dziale Obsady, podaj nam co w tej chwili masz w obsadzie - pomożemy Ci uporządkować całość.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ