[112l] Mieczyki itp.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

[112l] Mieczyki itp.

Post autor: dawid30 »

AKWARIUM GŁÓWNE Mieczyki

Mój zbiornik główny ma 80 cm długości 40 głębokości 35cm szerokości. W akwarium zamontowany jest filtr wewnętrzny UNI FILTER 500 UV(Z LAMPĄ LED Z ULTRA FIOLETEM )oświetlenie to biały zimny led. Mimo tego,że rośliny są w przewadze Azjatyckiej czyli Kryptokoryny Wendtii Green i Brown plus tzw. "karbowana " zbiornik oceniam na stabilny plus. Mam też Anubiasy i Bacopy.
Załączniki
3.jpg
3.jpg (99.54 KiB) Przejrzano 1099 razy
Ostatnio zmieniony 27 paź 2015 18:08 przez dawid30, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
prezesso
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 815
Rejestracja: 28 sie 2007 14:34
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: prezesso »

Fajny zbiorniczek 😊
Obrazek <-- kliknij tu
...wyleczony z Facebooka... z pytaniami zapraszam na forum
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

[30l, 75l] Kotniki

Post autor: dawid30 »

Jak to się zaczęło

Zaczynałem swoją przygodę z akwarystyką razem z moim tatą, który przyniósł pewnego dnia do domu akwarium klejone na kit. Miałem pewnie z 5 lat albo mniej. Pływały tam wielkopłetwy z mieczykami. Samica mieczyka berlińskiego, która okociła 200 ponad młodych to było coś cdn. Rośliny wtedy były sadzone w małych doniczkach z piaskiem i ogólnie było w nim bardzo czysto. Jakoś nie ciągnęło mnie do hodowania łatwych ryb np. Gupików. Te rybki w moich akwariach pojawiły się jakoś nie dawno a mam 30 lat. Trochę tego żałuję bo to wdzięczne rybki. Jakie doświadczenie mam z gupikami i mieczykami na przestrzeni ostatniego roku napiszę trochę później.

26.10.2015
W moim głównym zbiorniku pływa kilka dorodnych samic mieczyka, których nie jeden myślę by pozazdrościł. Przez to mam Dość fajną gromadkę narybku tj. ok. 30 sztuk narybku gupika i tylko jedną parkę rozpłodową gupików albinosów, które mimo, że pływają w kotniku głównym nic złego nie czynią mniejszemu narybkowi mieczyka i gupika. Mój kotnik podstawowy ma 30 litrów i na dzień dzisiejszy pływa w nim 70 sztuk 10 dnioIowego narybku; jak to niektórzy mówią dzikich mieczyków zielonych. Kotnik główny dla podrostków ma 75 litrów(kostka z roślinnością i piaskiem kwarcowym) i pływa w nim ok. 30 sztuk narybku mieczyka zielonego wag tail , czerwonego wag tail i oczywiście gupiki 30 szt. 6 tygodniowe.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2015 23:45 przez dawid30, łącznie zmieniany 1 raz.
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

[30l, 75l] Kotniki

Post autor: dawid30 »

27.10.2015
Zacząłem w zasadzie od narybku, ale to tylko dlatego, że te maluchy, które przychodzą na świat dają wiele radości. Niestety nie zawsze u mnie jest z narybkiem tak kolorowo. Jak ktoś chce może poczytać temat stworzony prze ze mnie pod linkiem viewtopic.php?t=18910 . Sklejanie płetw u narybku pojawia się zazwyczaj gdy przeławiam narybek do zbiornika o tych samych parametrach wody lecz litrażowo większego. W tym większym zbiorniku są już rośliny i to sporo ich jest. Jak poleciła pani moderator BARA zastosowałem środek z akryflawiną jak na razie nie zaobserwowałem jakiejś nagłej zmiany lecz narybku mieczyka odpada trochę mniej. Polecono mi podawanie maluchom płatków a nie żywego pokarmu. Z artemii żywej nie zrezygnowałem do końca lecz zacząłem podawać Tropical 3 Algae własnie w płatkach( jest to na pewno lekko strawny pokarm). Daję go zarówno w małym jak i dużym kotniku. Nie widzę jakiejś złej kondycji po tym pokarmie.Kwestia mikrovitu Tropicala pozostawiona będzie Waszej opinii na temat tego produktu. Ja w pierwszych dniach podaję od jakiegoś czasu przez pierwszy tydzień życia First Bites Hikari na zmianę z pokarmem Hikari Late rozdrobniony. Moje wcześniejsze doświadczenia z podawaniem mrożonek jest owiane tym, że nie warto tego dawać. Tak twierdzi wiele specjalistów na forach. Dawałem kiedyś przez miesiąc skrobane na tarce mrożonki kryla i solowca i wszystko było dobrze dopóki gdy dokładnie po miesiącu podałem przetartą ochotkę. 45 sztuk narybku zdechło(Przepraszam został jeden osobnik ma 2 cm po 3 miesiącach) ;-((( Na pewno jak utrafię w odpowiednią dietę i zauważę jakie warunki muszą mieć młode mieczyki umieszczę to od razu w dzienniku. cdn
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Rozumiem, że masz stały zbyt na młode rybki?
A z pokarmów to chyba podajesz TETRA pro Algae, a nie Tropical. Tetra ma dobre pokarmy, ten pro Algae sam astosuję naprzemiennie z płatkami SERA i ryby jedzą je bardzo chętnie.

Akwarium wygląda ładnie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Odpowedź dla BARA

Post autor: dawid30 »

BARA pisze:Rozumiem, że masz stały zbyt na młode rybki?

Akwarium wygląda ładnie.
Tak. Mam komu je oddać ewentualnie odsprzedać.Acha Tropical też ma podobny produkt do Tetry pro Algae i ja go używam. Dziękuję za ocenę baniaczka;-) Dziękuję za porady(CENNE)Pozdrawiam
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Post autor: dawid30 »

29.10.2015
Mieczyki mieczykami, ale napisze jakie u mnie plywaja. Obsada głównego zbiornika to 10 samic mieczyka w tym ananasowy, hi fin czerwony, wagtail zielony, zielony dziki, czerwony, wagtail czerwony, tuxedo. Są one różnego "kalibru " tzn. 4 sztuki po 8cm reszta to samice mniejsze(juz nie rosną) Mam też 5 samców, które nie walczą szczególnie. Dominuje tuxedo i neonowy. Zbiornik im najwidoczniej odpowiada. W końcu przez wyregulowanie parametrów czują się na plus. U mnie kranówa ma trochę za duże wyniki twardości a mianowicie KH 13 GH 20. pH 8 powinno być ok. ponieważ mieczyk lubi wodę alkaliczna i pH nie powinno spadać poniżej 7,5. Próbuje przy podmianach regulować twardością KH gotujac wodę co 2 podmianę i myślę, że to dobry sposób. Uzyskałem stabilność KH na poziomie 9. Ciągle kupowanie demineralki by mnie wykończyło:-))) Może w końcu kiedyś dorobie się filtra odwróconej osmozy.
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Post autor: dawid30 »

02.11.2015
Był okres świąteczny więc była przerwa. Dla umilenia Waszych oczu wrzucam link do filmu z moim narybkiem z lipca https://www.youtube.com/watch?v=mlMQeIrPClo. Miały wtedy tydzień. Niestety jak pisałem wcześniej mrożona ochotka załatwiła im wszystkim "krainę wiecznych łowów".
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Zielone dzikusy

Post autor: dawid30 »

04.11.2015
Po trzech tygodniach narybek mieczyka ma się dobrze. Siane są przesłanki, że to po miesiącu odpada najwięcej narybku. Zobaczymy co będzie. Tymczasem możecie zerknąć na mój kanał youtube tu--- https://www.youtube.com/watch?v=XcNM4U3m8T4 i podejrzeć trzytygodniowy narybek mieczyka zielonego. W zasadzie to jak nazwać fachowo tą odmianę? Tu macie link gdzie jest foto dorosłych ryb tej odmiany. viewtopic.php?t=18892 Są to ryby już dorosłe i fajnie się rozmnażają.
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Zapoznanie z obsadą ;-)

Post autor: dawid30 »

10.11.2015
Znowu dłuższa przerwa lecz witam serdecznie. Dla niecierpliwych od razu podaję link z filmikiem, w którym główną rolę odgrywa moja obsada z ogólnego. Dokupiłem dwie nowe ryby zmienniaki micke mouse (oto link https://www.youtube.com/watch?v=f70ktIU ... e=youtu.be . )Wkrótce pojawi się mój przepis na artemie. Myślę, najkrótsza droga do sukcesu w hodowli artemii.
Upss Mieczyk Tuxedo dziś wyskoczył z akwarium i poleżał na dywanie 10 minut!! Przeżył, dlatego polecam walczyć o ryby, które jeszcze żyją po takich eskapadach. Mieczyki są bardzo skoczne przez "taniec" godowy samca; wtedy samica w tym "tańcu" ucieka przed samcem i niekiedy skacze sobie ponad tafle wody.
Warto walczyć o chore ryby szczególnie te, które mają ataki pleśni i grzybic, niedobory śluzówki. Nie raz wychodziły u mnie ze złych stanów pleśniawki i zmętnień za sprawą Nadmaganianu Potasu. To dobry lek na stany pleśniowe i grzybicze. Ratujcie swoje ryby!!! Szczególnie takie stany u mnie pojawiały się zaraz po wpuszczeniu nowych ryb. Aklimatyzacja pomaga w ominięciu takich objawów lecz jeżeli, ktoś nieaklimatyzuje ryb tak się zdarza. Pozdrawiam Dawid30
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

ARTEMIA

Post autor: dawid30 »

14.11.2015
Obiecany artykuł a w zasadzie przepis na małą hodowlę artemii znajdziecie tu http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=19201 .
Ostatnio zmieniony 15 lis 2015 19:42 przez dawid30, łącznie zmieniany 2 razy.
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Molinezje i nie tylko

Post autor: dawid30 »

15.11.2015
Przygotowuje się do podmiany wody i trochę przegotuję wodę w tym 20 litrach mam 5 demineralizowanej dalej będę badał parametry i trzymał rękę na pulsie Wink . W zasadzie zauważyłem, że testy kropelkowe nie starczają na długo i chciałbym jakieś tańsze i wydajniejsze od SERY. Może ktoś zaproponuje?
Cuż dalej Wam powiem? W moim baniaku pływają trzy molinezje. Jedna księżycowa Black Molly samiec, samica nakrapiana http://www.garnek.pl/dawid24/29599804 (jak się nazywa ta odmiana?) i samica księżycowa żółta(złota jak ktoś woli). Samiec Black Molly niedawno stał się płodny i skrzyżował się z nakrapianą i tu bardzo fajne zaskoczenie z ryb średniej wielkości udało się otrzymać może nie dużo młodych bo 9 sztuk, ale są dość sporych rozmiarów. Trzymam je w wykotniku tak do 1,5 tygodnia czasu, żeby je indywidualnie przygotować do żerowania ponieważ w kotniku mam 60 sztuk narybku mieczyka, który wyparłby molinezje i nie dałby im się najeść. Jak mamy narybek różnych rozmiarów i to różnych gatunków, i w dodatku różnego wieku to inne wyprą te młodsze i warto je w ten sposób przyzwyczajać by one przeżyły. Dawid30 Pozdrowienia
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Post autor: dawid30 »

Jako uzupełnienie dzisiejszego dziennika zostawię tu wpis na temat witalności moich ryb. Pokarmy jakimi karmię okazują się strzałem w 10-kę. Daję codziennie SuperVit tropical, co dwa dni uzupełniam tabletkami SpiruTabin tropicala. Raz na tydzień wysoko proteinowy TROPICAL z witaminą C w granulacie. Mrożone solowce raz na miesiąc i tak fajnie to współgra. Pominąłem 3 Algae tropicala, ktory daje raz dziennie. Jest rewelacja ryby czują się dobrze i mają ochotę się rozmnażać. Pozdrowienia Dawid 30
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Post autor: dawid30 »

16.11.2015
Chcę pochwalić się moim nabytkiem prosto z przyrody. To bardzo fajny korzeń kliknij tu http://www.garnek.pl/dawid24/30469094
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Post autor: dawid30 »

17.11.2015
Dzisiaj kolejne zapoznanie z obsadą tym razem głównym bohaterem będzie samiec Mieczyka Tuxedo. Filmik jak zwykle na youtube.pl tutaj https://www.youtube.com/watch?v=jCtAwOFPt18 (aparat łapie wolno ostrość sorki) W poprzednim filmiku z zapoznania zmienilem muzykę, ponieważ tamta odstraszala pozdrawiam Dawid30
ODPOWIEDZ