Czyja to ikra?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Pit
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2015 15:00

Czyja to ikra?

Post autor: Pit »

Ponieważ jestem tu po raz pierwszy chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. Mam akwarium 100l i mimo, że mam rybki od 5 lat to pierwszy raz któraś z nich postanowiła złożyć ikrę. No i tu mam problem bo nie mam pojęcia która. To co widzicie na zdjęciach ma wymiary ok 1x3cm. Rybki w akwarium mam następujące: zbrojnik 2szt (jeden z porożem, drugi bez więc chyba parka), kirysek spiżowy szt.2, kirysek czarnoplamy szt.2, kiryśnik szt.1, skalar szt.3, gurami szt.3, mieczyk szt.3, Oprócz tego trochę drobnicy tkj, głupik, neonek, razbora. Proszę Was o pomoc w rozpoznaniu oraz o wskazówkę jak się z tym obchodzić żeby mogło się z tego coś wylęgnąć.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

To ikra zbrojnika.
Pit
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2015 15:00

Post autor: Pit »

Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj po nocy zostało z tego niewiele. I to co zostało nakryłem drobnym sitkiem, żeby ryby się do tego nie dobierały. Czy mogę tak zostawić do wylęgu? Z tego co czytałem zbrojnik składa ikrę w kryjówce typu kokos i opiekuje się tym samiec. U mnie złożyły na piasku w miejscu nie osłoniętym a samiec raczej ma to w poważaniu. Czy jest w ogóle jakaś szansa, że coś z tego się wykluje i przetrwa?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Uważam, że nie ma żadnej szansy na przetrwanie tej ikry. Wydaje mi się matowa i może być nie zapłodniona.

Wywal muszle z akwarium, zatwardzają wodę.

Masz przerybione akwarium. Zrób porządek z obsadą:
zbrojnik 2szt (jeden z porożem, drugi bez więc chyba parka), - ok
kirysek spiżowy szt.2,- wymaga wody miękkiej i kwaśnej
kirysek czarnoplamy szt.2, - wymaga wody miękkiej i kwaśnej
kiryśnik szt.1 masz dla niego za małe akwarium, wymaga minimum 200l, 120cm długości zbiornika - do oddania
skalar szt.3 - mocna za małe akwarium! Para skalarów wymaga mimimum 200l, akwarium powinno mieć minimum 50cm wysokości - do oddania
gurami szt.3 mocno za małe akwarium! Minimalny litraż to 200l na parę, wymaga dużej ilości roślin pływających
mieczyk szt.3 - za małe akwarium! jeżeli masz dwa samce będą ze sobą walczyć, wymagają wody twardej i zasadowej w odróżnieniu od pozostałej obsady - do oddania

widzę jeszcze neony Innesa, ryby zimnolubne w odróżnieniu od pozostałej obsady, wymagają wody miękkiej i kwaśnej - od oddania
Razbory to ryby stadne! nie wiem ile ich masz, ale radzę też je oddać.

Sprawdź, jakimi parametrami wody dysponujesz. Posadź więcej roślin, wywal muszle - o tym już pisałam. Zapoznaj się z informacjami na temat wymagań poszczególnych gatunków ryb, jakie trzymasz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Pit
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2015 15:00

Post autor: Pit »

Dzięki za info, przy okazji czegoś się dowiedziałem. Muszle wywalę, roślinek dołożę. Nie do końca tylko rozumiem dlaczego mam aż tyle ryb zredukować. Ten zestaw mam od dawna i rybki są według mnie w świetnej formie, bardzo rzadko coś zdycha.
ODPOWIEDZ