"Rybki z nikąd"

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

"Rybki z nikąd"

Post autor: Brian »

Dzisiaj przychodze po szkole i patrze a tu malutki rybki pływają. Neonki mam od 4 miesięcy i nie roznmożyły się ani razu. Ostatnio kupiłem 2 kiryski więc nie wiem czy to para czy nie. I jest też jedna platka. Kupiłem ją 1,5 miesiąca temu (była dość gruba no ale chyba "ciąża" u niej nie trwała tyle czasu). Kupiłem też wczoraj nową roślinke, przemyłem ale nic na niej nie było więc wątpie żeby były tam jajeczka.
Obserwowałem te małe rybeczki w porównaniu do wyglądu platki bardziej do neonka, ale wiem że wygląd narybku może się zmienić w ciągu jej rozwoju.
Co to mogą być za rybki?
Pozdrawiam
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Co to mogą być za rybki?
Stawiam, że to małe platki ;) Samica platki nawet do 3-4 razy może jeszcze rodzić po zapłodnieniu.
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Tak wiem, ale ja ją mam od ponad 1,5 miesiąca. Akwarium obserwóje codziennie i nie widziałem nigdy żadnych małych rybek. Więc to mnie bardzo dziwi.
Pozdrawiam
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Zobaczymy co z tych maluszków wyrośnie...koniecznie daj znać.
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

No chyba nie ma innego wyjścia :) Cieszę się bardzo bo po raz pierwszy zostalem tatą :D. I myśle że jest to też zasługa tego iż udało mi się zmiękczyć wodę z ponad 40 stopni niemieckich do 15 :D (zmiękczanie trwa nadal). Zobaczymy co z nich wyrośnie. Mam nadzieje że przeżyją, kupiłem specjalny pokarm z Tropicala dla narybku, jak zauważyłem już go sobie wcinaja :D
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ