Proporczykowce - pytanie

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Dascola
Posty: 28
Rejestracja: 18 paź 2015 17:28

Proporczykowce - pytanie

Post autor: Dascola »

Witam wszystjich.
Czy jesli bede trzymala proporczykowce caly czas w akwarium , a one beda skladaly jajeczka, czy w tych warunkach ( mam na mysli pelne wody akwarium przystosowane do nich mech itp ) z tych jajeczek wykluja sie maluchy?
Akwarium ma na tyle duzo roslin i drobnych puszystych, przy dnie , ze gdyby maluchy sie wykluly beda mialy gdzie sie chowac.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Tak moga sie mlode odchowac. Jaki gatunek? Duzo z proporczykowcow potrzebuje diapauzy aby mlode sie wylegly.
Dascola
Posty: 28
Rejestracja: 18 paź 2015 17:28

Post autor: Dascola »

Dziekuje za zainteresowanie.
To jest proporczykowiec Gardnera
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

To musisz mieć wodę kwaśną i miękką. Też zamierzam z nimi spróbować w kotniku.

Ile chcesz mieć osobników? Polecam 1+3 I jaki masz zbiornik?
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
Dascola
Posty: 28
Rejestracja: 18 paź 2015 17:28

Post autor: Dascola »

Hej. Zbiornik mam 50l i kupilam 3 parki tych rybek. Dzisiaj odszedl najwiekszy samiec i najbardziej kolorowy. Przywodcastadka. Widzialam jak skladaly jajeczka w mchu pod bardzo gestymi wodorostami. Typowe zachowanie dla nich. Teraz wlasnie nie wiem , czy oczekiwac malych czy sie nie wylegna.
Woda jest kwasna i miekka , wiedac ze im sprzyja.Wlasnie nie chce miec kotnika , tylko je naturalnie rozmnazac. U hodowcy od ktorego je mam, wisialy sznury z wloczki i mialy takie male kwadraciki akwaria. Szok. Tu widac , ze sie czuja jak w domu. Ich nawyki , zachowania i ulubione miejsca.
Mam je w sypialni , wiec fajnie jest popatrzec jak sie uwijaja wieczorem.
Dascola
Posty: 28
Rejestracja: 18 paź 2015 17:28

Post autor: Dascola »

Coz za wspaniala wiadomosc od rana.
Poznalam odpowiedz na wlasne pytanie. Pierwszy raz zobaczylam malenka rybke plywajaca w akwarium. Maly proporczykowiec mial ze 4 mm juz , wiec moga sie wykluwac w naturalnych warunkach. Musi byc tylko olbrymia ilosc roslinek , wtedy maja sie gdzie chowac.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jozeef
Początkujący pomocnik
Posty: 398
Rejestracja: 06 sty 2008 18:49
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: jozeef »

Jest taki dział "geleria" na forum i bardzio go lubimy :)

Wrzuć tam coś :D
Dascola
Posty: 28
Rejestracja: 18 paź 2015 17:28

Post autor: Dascola »

Postaram sie , wlasnie jade kupic szybko akwarium dla doroslych , bo nie mam ich gdzie odsadzic. Do skalarow nie moge bo je zjedza. Jak wroce sprubÓje zrobic fotke maluchow , ale to bedzie trudne. Jest ich duzo w roznych wielkosciach :) Super, ale sie ciesze :aniolek
Awatar użytkownika
jozeef
Początkujący pomocnik
Posty: 398
Rejestracja: 06 sty 2008 18:49
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: jozeef »

Małe rybki zawsze cieszą, a z tego co słyszałem to z proporczykowcami jest ciężko, więc podwójny sukces :)
Dascola
Posty: 28
Rejestracja: 18 paź 2015 17:28

Post autor: Dascola »

Jako same size rozmnozyly. Padl mi dwa dni temu najwiekszy samiec , a dzisiaj odkrylam , ze jego dzieciaki plywaja. Rodzice juz wyladowali w osobnym akwrium, a na linku jest maly
Nie moge dolaczyc zdjec nawet w galerii wiec kliknij na link

http://i63.tinypic.com/1zmcldy.jpg
ODPOWIEDZ