Kropki na akwarium

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Edytka25
Posty: 47
Rejestracja: 01 sty 2006 21:20
Lokalizacja: Praga, Rep. Czeska

Kropki na akwarium

Post autor: Edytka25 »

Witam. Mam pytanie wewnatrz akwarka pojawily sie nagle jakies niewielkie przezroczyste kropki przyklejone do szkla. Posiadam jedna welonke, 2 sumiki i 2 glonojady. Co to moze byc???
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Nic po prostu pojawiają Ci się glony w akwaroum, może jakies okrzemki lub innego rodzaju rzeczy gloniaste. Jakie masz parametry wody? jak często ją podmieniasz, jak wygląda sprawa oświetlenia w Twoim akwarium, może troszkę szczegółów wiecej i bedzie dokładnie wiadomo co to jest. Ale z pewnościa obstawiam, że to sa glony, tylko kwestia ich przyczyny skoro nie było, bo mnie mam, że wcześniej tego nie było.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Popieram co (MIREKS) napisal!
Tylko to ze te kropki sa przezroczyste?!?!......
Sa to kropki na szkle czy male slimacze jajeczka?!?
Jakiej farby sa one?
Przeztroczysty moze byc kazdy kolor!
Pozdro!
Edytka25
Posty: 47
Rejestracja: 01 sty 2006 21:20
Lokalizacja: Praga, Rep. Czeska

Post autor: Edytka25 »

Wode zmieniam co 2 tygodnie, ostatnio zmienialam w niedziele, a te kropki pojawily sie wczoraj po poludniu. Sa przezroczyste a w srodku wyglada jakby byla tam mniejsza czarna kropeczka. Welonka i sumiki probuja to od czasu do czasu odgryzc co po jakims czasie sie im udaje. A to maga byc jakies slimacze jajeczka????????????
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Tak niestety!

Dotknij je!
One sie rezem tzymaja!?
Usun co znajdziesz!
Chociaz to juz powinno byc zbyt pozno!
Sorry!
Pozdro!
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Proponuję zmierzyc parametry wody, jak pH, NO2 i NO3, moze wtedy bedzie cos wiecej jeszcze wiadomo. Jest mozliwe, ze to zaczątek slimakow, wiec sprawa niełatwa Cie czeka :) Poki co postaraj sie to przemycz czyscikiem magnetycznym i zobacz czy łatwo schodzi i obserwuj akwa czy sie dalej pojawia. jesli tak, wiec to glony albo te nieszczesnie slimaki, jedno i drugie niestety uciazliwe, ale jak z tym wlaczyc jak stwierdzimy pewnosc co to jest.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Fotka tego czegos by duzo pomogla!
Pozdro!
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

Edytka25 pisze:Wode zmieniam co 2 tygodnie, ostatnio zmienialam w niedziele,
w tej wypowiedzi mnie coś zaniepokiło czy ty wymieniasz wode czy podmieniasz ???
Wymiana wody - wylanie całej wody, wlanie świeżej
podmiana wody - wylanie 20%-30% wody i wlanie świeżej odstanej
pytam bo wydaje mi sie że robisz coś nie tak mam nadzieje że sie myle
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Edytka25
Posty: 47
Rejestracja: 01 sty 2006 21:20
Lokalizacja: Praga, Rep. Czeska

Post autor: Edytka25 »

Oczywiscie, ze podmieniam. Wiec jest wszystko OK.
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

ok pytam bo wszystko jest możliwe a ludzie pisali już o gorszych rzeczach :)
A co do tych plamek jeśli to ślimaki to poszukaj na forum sposobów ich wytępienia, bo jak nie zareagujesz odrazu to możesz później mieć problem
i to duży
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Edytka25
Posty: 47
Rejestracja: 01 sty 2006 21:20
Lokalizacja: Praga, Rep. Czeska

Post autor: Edytka25 »

A co sie moze stac jak beda slimaki w akwarium???
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Niestety slimaki są plaga akwarium jak pisał wyżej august poczytaj metody jak z nimi walczyc. Niestety moga Tobie zniszczyć całkowicie roślinność w Twoim akarium, wyciąć w pień wszystkie rośłinki, a poza tym zaczną sie rozmnażac w zatrważającym tempie i bedziesz miała po jakimś czasie więcej skorupek po slimakach na dnie niz żwirku :). Zatem zdecydowanie jak chcesz utrzymać akwarium w ładzie niestety trzeba sobie z tym problemem radzic. jak masz jakieś pytania jak, o ile nie znajdziesz, pytaj. Aczkolwiek w opcji szukaj znajdziesz mnostwo informacji jak użytkownicy radzą sobie z ta dolegliwościa w naszych baniaczkach :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Edytka25
Posty: 47
Rejestracja: 01 sty 2006 21:20
Lokalizacja: Praga, Rep. Czeska

Kropki c.d.

Post autor: Edytka25 »

Jak juz wczesniej pisalam w akwarium zaczely sie pojawiac przezroczyste kropki. Postanowilam to torche poobserwowac. I doszlam do nastepujacych wnioskow: otoz te kropki pojawiaja sie dzien po tym jak podmienie wode w akwarium. W dzien w ktorym uporzadkuje akwarium jest wszytsko OK, natomiast juz na drugi dzien rano widze przyklejone kropki. Dzisiaj ta wyciagnelam i wyglada to troche jaky to byla ikra..... Po 2, 3 dniach te kropki znikaja. Nie sa to jajeczka slimakow, ponieaz jak do tej pory i na szczescie slimakow w akwarium nie mam. A te kropki normalnie mnie doprowadzaja do szalu. Nie sadze, zeby jakas rybka skladala co tydzien jajeczka po tym jak ma wyczyszczone akwarium. Mam parke welonek, 2 sumiki i 2 glonojady...... Moze ktos cos bedzie wiedzial na ten temat.

Dziekuje i pozdrawiam

Edyta
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Może to kwestia wody, może pojawiają sie jak było wcześniej wspomniane glony i po kilku dniach znikaja bo załoga rybia czyszcząca je usuwa. Tyle jedynie mi sie teraz nasuwa na myśl.

Pozdrowienia :)
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Edytka25
Posty: 47
Rejestracja: 01 sty 2006 21:20
Lokalizacja: Praga, Rep. Czeska

Post autor: Edytka25 »

A jakie ybki jeszcze moge dokupic, ktore by pochlanialy ogolnie wszystkie glony, moje 2 glonojady za bardzo sobie z tym nie radza. Czy moge dokupic jeszcze glonojady????
ODPOWIEDZ