CO z tym pH??!!

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Sama bimbrownia i dokładnie to ująłeś zwykła butelka to nie cały system CO2, w takim przypadku wskazany byłby jeszcze licznik bąbelków co bys wiedział jak dawkujesz CO2 no i porządny dzwon dyfuzyjny. Oczywiście możesz to wszystko wykonac własnym sposobem, a bimbrownie juz na pewno. Co do dyfuzora i licznika bardziej skomplikowana sprawa aczkolwiek zapaleni "akwamaniacy" (których zreszta podziwiam) robia i takie rzeczy. Wejdz na forum w opcje szukaj i zadaj temat bimbrownia. Było to często tutaj poruszane. A ja postaram się znaleźć odpodowiednie linki ktore mam w kompie do innych stron jak takie coś wykonać lub jakie kupić i prześlę Ci na PW.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

bimbrownia-fajna sprawa,lecz trzeba liczyć się z tym ,że przy tym będzie skakało pH,bez odpowiedniego zestawu trudno może być nad tym zapanować....
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

A co masz na mysli uzywając słowo ZESTAW? A co skakania pH, to raczej nie bimbrownia ma na to wpływ a twardosc wody, a szczególnie węglanowej, więc spoko :)

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!

Skakanie pH, co jest bardzo niebespieczne! Powodowane jest zbyt niska trardoscia weglanowej! Naturalnie niektore rybcie potrzeboja takiej do rozmnarzania, i utrzymanie takich warunkow (STABILNIE) to jest sztuka. A CO2 z butli lub bimbrownia z pewnoscia tego nie powoduje!!! CO2 obniza pH, lecz nie powoduje jego skokow! A to inna para butow :!: :wink:
Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

to powiedzcie co mam kupić,a by nawozić CO2 : na allegro są :
zaworek http://allegro.pl/show_item.php?item=84341442
zESTAW PRECYZYJNEGO ROZPUSZCZANIA I DAWKOWANIA CO2 http://allegro.pl/show_item.php?item=84341398
czy to i bulta z CO2 wystarczą aby dawkować CO2 do akwa?? widziałem jaeszcze jakises zestway po 200zł :shock:
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Odpowiem tak, najlepszym rozwiązaniem jest bimbrownia i porządny dyfuzor szklany. To się bedzie spisywało najodpowiedniej. Ja osobiscie mam dzwony dyfuzyjne (takie plastikowe) i nie mam bimbrowni a dozuje CO2 z butli z gazem CO2. Nie jest to butla metalowa, a zwykla jak dezodorant (Filtus), nie jest to najlpesze rozwiązanie, ale póki co się spisuje, a ja dojrzewam do bimbrowni lub normalnego zestawu CO2 z butlą i reduktorem, bo chcę aby moje akwa było ladnie roslinne.
Jak nie masz doświadczenia ten system z allegro może i dobry, ale poczytaj, poszukaj, poprzegladaj strony www i nie spiesz się z tym zakupem.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!

@Karola. Bimbrownia nie jest moze najlepsza lecz najtansza!
Ja osobiscie nie polecam bo ona pracuje tagrze w nocy! A to chyba niezbyt dobre. Oddaje rowniez bardzo nie rownomiernie CO2. Na poczatku jak szalona po 2-3 tygodniach juz tylko tak aby :cry: :wink: . Zestaw CO2 z butli podlaczony do oswietlenia lub z wylacznikiem na noc dobry dyfuzor z drabinka i gra!
Pozdrowienia!
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Sum masz calkowitą rację, dlatego też sama nie stosuje, a co do nocy mozna tak zrobić, aby nie przydusic rybek i w nocy CO2 nie szlo do akwa a na przykład do butelki z wodą. A dokładnie zgadzam się, ze na początku proces fermentacji szybki, pote coraz słabszy i na pewno jest to zniechęcające do utrzymania. A polecałam bo na początek (koszty) jak wspomniałeś jest to proste szybkie i tanie :)

Pozdrowienia :)
Per aspera ad astra

Obrazek
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Karola,chodziło mi o to,że zaczyn w bimbrowni często trzeba wymieniać i tego pilnować.A co do skakania pH to zauważyłem w moim akwa skoki,gdy zamontowałem zestaw podobny do bimbrowni,tj.Nutrafin-Natural System CO2 ,gdzie też musiałem pilnować podmian,,zacieru''.A odnośnie zestawu to miałem na myśli:butlę,reduktor i np.Lajona. Pozdrawiam.
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

No oczywiście butlta reduktor dyfuzor i jeszcze system "Skalar" do sterowania akwa, jak najbardziej byłby wskazany i fajny w akwa. Ale niestety to wszystko kasa kasa kasa. zatem radzmy sobie małymi kroczkami i do przodu a tez może być pieknie, prawda?

Pozdrowienia

PS. A system Skalar lub coś w tym typie i tak bedzie miec, Mireks coś kombinuje :)
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Mam jeszcze jedno pytanko. CZy to nomalne że drożdże bradzo słabo fermentują na 2 dzień??
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!

Badz cierpliwy, Poczekaj troche, a wszystko sie rozrusza!
Pozdro!
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

no nie weim bo już czekam 2 godziny a drożdze nadal nie puszczają bąbelków a wczoraj waliły jak nie wiem!
sorry za problem~! przyczyną była nieszczelna zakrętka!
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Z bimbrownia i CO2 to nie jest tak, że podłaczasz i wszystko od razu jak palcem pstryknął. Trzeba troche cierpliwosci, prób i doświadczeń. Zobaczysz kiedy i jak całość będzie pracować jak najbardziej wydlnie i optymalnie. Z czasem będziesz już wiedział jak z zacierem, jak z podawaniem itp. Nie a gorąco reaguj a bedzie OK.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

mam problem. Powiedziałem mamie żaby wyłączyłą światło w akwa. Mama wyłączyła, ale troszkę dokeciła butelkę od bimbrowni i trochę CO2 dostawało się o akwa w nocy. Czy coś się stało jęsli przez 2h CO2 ulatniało się do akwa (ale nie na maxa, tylko trochę)??
ODPOWIEDZ