Tarło samców Bojownika

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Krewetek

Tarło samców Bojownika

Post autor: Krewetek »

W książce od przyrody zobaczyłem to https://drive.google.com/file/d/0BwDLQM ... cslist_api
Czy to są 2 samce?
Awatar użytkownika
giewont
Akwarysta
Posty: 612
Rejestracja: 30 gru 2014 17:23
Lokalizacja: Wszebory pow. Wołomin

Post autor: giewont »

nie
Pozdrawiam Marcin
Roślinne Senegalusy 240 l
kot
Posty: 250
Rejestracja: 15 gru 2015 17:59

Post autor: kot »

giewont pisze:nie
Dlaczego tak sądzisz?
messe noire
Posty: 297
Rejestracja: 10 paź 2015 10:54

Post autor: messe noire »

Tak to dwa samce, albo photoshop albo nie wiem dlaczego się nie pozsbijaly do zdjęcia
kot
Posty: 250
Rejestracja: 15 gru 2015 17:59

Post autor: kot »

messe noire b bez przesady, czasami tolerujące się samce też się zdarzą. Oczywiście nie polecam takiego połączenia ale w odpowiednio dużym i zagraconym akwarium może się udać. Tak samo z rodzeństwem wychowanym od ikry razem.
messe noire
Posty: 297
Rejestracja: 10 paź 2015 10:54

Post autor: messe noire »

kot to się rozumie, zdarzają się takie przypadki, ale nie wierzę że choćby się do siebie nie stroszyly z takiego bliska
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

Jeżeli w dużym akwarium (np. 200l) od małego będzie się hodować same samce bojownika, najlepiej rodzeństwo, to jest duże prawdopodobieństwo, ze będą zwykłą ławicą. Może być nawet ich kilka, a nie 2.
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

A może to po prostu fotomontaż :lol:
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
Drska
Posty: 294
Rejestracja: 02 sie 2015 9:30

Post autor: Drska »

Ale raczej nie będzie u nich tarla :) niedobry podręcznik ;p
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

Fotka dwóch przepływających obok siebie samcow... Tarło to zbyt dużo powiedziane. :-D
Gdyby w dużych bańkach udawało się trzymać większą liczbę samcow, to azjatyccy hodowcy nie prześcigali by sie w 'pojemnikach' na pojedyncze sztuki. Import samcow również był by łatwiejszy i IMO bardziej humanitarny...
Nie ma reguły czasem samce przy odpowiednio dużej powierzchni tolerują się.
pozdrawiam
Krewetek

Post autor: Krewetek »

Z tego co mi pani od przyrody powiedziała, Bojowniki (I inne ryby) mają tarło z innymi samcami, roślinami, ziemią ponieważ pozbywają się nadmiaru ,,mleczu" czyli plemników
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

Hahahaha. Mają tarlo z ziemią :D może lubią leniwie leżec, ale tym mnie rozwaliles.
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
kot
Posty: 250
Rejestracja: 15 gru 2015 17:59

Post autor: kot »

Wiesz jak dwóch facetów (mam na myśli ludzi) się bije i niezbyt im to wychodzi to też przypomina bardziej tarło niż mordobicie.
dawid30
Posty: 112
Rejestracja: 18 wrz 2015 19:59

Post autor: dawid30 »

Samiec Bojownika może nie każdy, ale uwierz większość potrafi być także bardzo chamski dla "swojej kobiety". Na załączonym obrazku czerwony samiec już został ugryziony przez niebieskiego i ma ubytek w pletwie. Silniejszy zje płetwy przeciwnika jak makaron. Temat tarła samców pozostawiłbym bez komentarza poniewaz to śmieszne. Co piękne u bojowników to gody. Sam nagrałem parę filmików o tych rybach tu pozostawiam linka dla zainteresowanych https://www.youtube.com/watch?v=jNoEtn1 ... ata_player
ODPOWIEDZ