Pierwsze potomstwo

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pauli$kaa
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2006 21:46

Pierwsze potomstwo

Post autor: Pauli$kaa »

Właśnie urodziło mi się potomstwo gupików. Robić coś szczególnego ?
Akwarium: 45
Filtr:260l/h
Roślinki są dosyć dużo !
~![A]!~
speedtor
Posty: 10
Rejestracja: 25 sty 2006 10:55

Post autor: speedtor »

szybko je przenieś z akwarium np do większego złoika jak nie masz drugiego akwarium, jka tego nie zrobisz to mało pozostanie z twoich rybek
Awatar użytkownika
Bojowniczka1
Posty: 20
Rejestracja: 27 sty 2006 22:04

Post autor: Bojowniczka1 »

Przenies szybko maluchy do innego zbiornika, bo nawet rodzice rybek moga je zjesc. Mlode rybki karm suchym, roztartym pokarmem. Powodzenia :)
A świstak siedzi i zawija je w te sreberka :D
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

a ma ktos moze jakies gupiki ktore z checia zjedza nadmiar moich mlodych :lol: bo moje nie chca nawet na swoje mlode patrzec a co dopiero je maja jesc :lol: czyli dla jednych to dobrze ze nie zjedza a dla innych to istny koszmar(no dobra moze dramatyzuje ale u mnie nikt nie chce i ch zjadac )na szczescie wiekszosc z nich zostaje wessana przez filtr albo poprostu pada bo jakby mi sie wszystkie zostaly to nie mialbym gdzie tego trzymac :lol: :lol:
ale jak chcesz sie dochowac mlodych to najlepiej je oddzielic od reszty populacji bo moga(ale nie musza) stac sie ich przekaska :P
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

Ja myśle, że jeśli ma je wkładać do słoika to niech lepiej zostawi je w tym akwarium bedzie im zdecydowanie lepiej. Jezeli ma dużo roslin to na pewno jakieś się uchowają. Jeśli nie chcesz, żeby filtr wciągnął ci młode to możesz zatkać wlot filtra np. gazą. Obwinać na około filtra tak aby woda mogła swobodnie wpływać. Oczka w gazie sa tak małe, ze rybki przez nie nie przelecą.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

A ja proponuję pocztac inne posty Pauli$kaa i sie wszystko samo wyjasni co i jak..Jakie ma akwa i co mozna jeszcze zrobic.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ