Pomocy!!!

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Inka
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2005 22:26

Pomocy!!!

Post autor: Inka »

Mam w ogródku niewielkie oczko wodne z karpiami koi. Obecnie 2 rybki jedna ok. 10 cm, druga ok 20 cm są u mnie w pokju w akwarium, bo zbiornik jest za płytki, by mogły przezimowac. Pierwszego dnia po przyniesieniu ich do domu większa ryba wyskoczyla z akwarium( bylo to ponad miesiac temu) ale wlozylam ja i przykrylam akwarium by jej to uniemozliwic. Rybki zyly sobie szczesliwie az do dzis. Dziasaj rano obudzil mnie straszliwy halas - wieksza ryba plywala jak oszalala po akwarium walac po wszystkich scianach, robila to w jakby "atakach" - 5-6 uderzeń o scianki oraz pokrywe i minuta przerwy. Powtorzylo sie to kilka razy (dodam ze bylo to rano, w pokoju bylo jeszcze ciemno), za kolejnym razem ryba wyskoczyla, bo swoim uderzeniem odsuneła pokrywę. Włożyłam ją do akwarium, opadla bezwladnie na dno, po chwili ostatni raz powtorzyla swoj "atak" i od tamtej chwili przez caly dzien lezy na boku na dnie, oddychajac i delkiatnie machając płetwami. Prosze o pomoc, nie wiem co mam robic i nie wiem co sie stalo mojej rybie. Czy to jest jakas choroba?? Co mam zrobic ze zwierzeciem , ktore prwadopodobnie teraz bardzi sie meczy?? Dodam tylko ze mala rybka, ktora caly czas jest z duza w akwarium czuje sie siwetnie, je i nic jej nie jest. Bardzo prosze o jak najszybszą odpowiedz na maila!!

akwarium ma ok. 40 l
na dnie jest żwirek i kamyczki
mam filtr
Pomóżcie!!!!!!!!
:(
Inka
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2005 22:26

Post autor: Inka »

Ryba nie przeżyła, dzisiaj rano znalazłam ją martwą.
Jeżeli ktoś wie co to mogło być to proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Cześć :!: mam pytanie:Jak często podmieniałaś wode w akwarium?To może byc jedna przyczyna.Druga to taka że mogła to byc posocznica.choroba niestety nieuleczalna :( ja przełożył bym na twoim miejscu gdzieś indziej druga rybke i gruntownie wyczyścił akwarium i wyparzył żwir.No i trzymał kciuki żeby rybci nr2 nic nie było.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Cześć :!: mam pytanie:Jak często podmieniałaś wode w akwarium?To może byc jedna przyczyna.Druga to taka że mogła to byc posocznica.choroba niestety nieuleczalna :( ja przełożył bym na twoim miejscu gdzieś indziej druga rybke i gruntownie wyczyścił akwarium i wyparzył żwir.No i trzymał kciuki żeby rybci nr2 nic nie było.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kuba!!!
Posty: 54
Rejestracja: 26 sty 2005 18:56
Lokalizacja: warszawa

Post autor: kuba!!! »

Inka wysłalem Ci e-mail tylko nie wiem czy doszedł (spam) wiec napisze tez tu
twoje ryby mają za małe akwarium i to moze byc przyczyną takiego zachowania
sprawdz tez temperature i pamietaj ze to ryby zimno lubne.
napisz jak to sie skonczyło . mojn zdaniem powinnac kupic sobie grzałke i zamontowac ja w oczku i wpuscic tam ryby.
pozdrawiam.
akwarium 160l, oświet. Sun Glo 30W+TLD/840 30W+TLD/865. Filtr zew fluwal203 i kaskada AQUAEL FZN2. Nawóz Planta Gainer Pro micro i ferro+. CO2 z butli wysokocisnieniowej.
ODPOWIEDZ