Dziury w roślinkach

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Bladzio1
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2006 15:26

Dziury w roślinkach

Post autor: Bladzio1 »

Witam
Jestem początkującym akwarystą i mam problem z roslinkami.Niedawno zakupiłem anubiasa, w sklepie wyglął na zdrową roslinkę, miał żywy kolor.Po kilku dniach od posadzenia w moim akwa zaczęły sie na lisciach robic dziurki ktore z kazdym dniem się powiekszały aż musiałem powycinac te liscie:( :(
Innym problem jest moczarka która tez jakby straciła kolory po wsadzeniu w zbiorniku.Listki są jakby delikatnie brązowe na koncach i podsuszone:(
prosze o poradę
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Na poczatek podaj jakiego sprzetu używasz w akwarium, jakie są parametry wody i czym ewentualnie nawozisz. Dopiero wtedy będziemy mogli Ci pomóc :wink:
Co do anubiasów to nie sadzimy ich do podłoża a przyczepiamy np. do korzenia :wink:

Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Bladzio1
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2006 15:26

Post autor: Bladzio1 »

Zbiornik 50L. Filtr Fan -1,oświetlenie 18W(standard w pokrywie),KH - 10n, pH - 7,5-8. Nawoże środkami płłynnymi tetra i tropikal.
Mówisz ze przyczepiamy je do korzenia?Ale jak skoro one mają swoje ładne korzenie, to dlaczego nie można ich wsadzic do podłoża?
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Do podłoza nie można bo będą z biegiem czasu gnić korzenie :wink: Ja na początku swojego 60l posadziłem anubiasa na korzeniu i teraz ma się dobrze http://img248.imageshack.us/my.php?imag ... 2107mx.jpg Radze Tobie tez tak zrobić.
Jesli chodzi o moczarke to ona już tak ma że przy zmianie warunków traci liscie :wink:
A testów na azotany, azotyny i fosforany to może masz :?: to w zupełności wyjaśniłoby sprawe :wink:
A i jeszcze: mas malutko światełka, więc nie próbuj z roslinami bardziej wymagającymi :wink:
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Visa
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2006 16:48

Post autor: Visa »

a co z tymi dziurkami bo u mnie też są :) ????
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

może być wiele przyczyn... jakie masz akwa... jaka obsada...jakie parametry :)??
Visa
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2006 16:48

Post autor: Visa »

akwa 200 litrów, bocja, neon, rostadamus, kirysek, glonojad w przyszłości mają być paletki:), rośliny żabienice wysokie i niskie i Ludwigia czerwona, Ludwigia zielona której troche gniją korzenie, używamy easybalance tetry, initialsticks tetry, nitrateMinus tetry, filtr fluval 205, oświetlenie flora sun 30wat i tropical sun 25 w, temperatura 28 stopni. NO3-10mg/l, NO2-1mg/l GH->16 0 d , KH- 6 , pH- 7,2. To chyba wszystko mam nadzieje ze mi pomożesz :) czekam :) :)
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

a podaj ile szt czego :)

jedyne do czego bym się przyczepił to może te 28 C... może spróbuj zmniejszyć na jakiś czas...
Visa
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2006 16:48

Post autor: Visa »

neony 15szt bocja 2szt, rostadamus 5szt, kirysek 5szt, glonojad 5szt.

rośliny żabienice wysokie 9szti niskie 8szt i Ludwigia czerwona 6szt, Ludwigia zielona 10szt.

Ok zmniejszę temperaturę.
może mam jakieś robaki , liczba dziurek powiększa się w nocy bo rano je oglądam i zajmója kolejne liście


Może coś Ci do głowy jeszcze wpadnie :?: :!: :) :) :)
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

jest pomysł ;) a nie zauwazyłaś może ślimaczków których może bocje nie zjadły (choć nie wiem jak ;) ) może masz leniwe bocje które nie jedzą robaczków i to one powodują dziurki... :)
Visa
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2006 16:48

Post autor: Visa »

A czy to jest możliwe że limaki są tak małe że ich nie widać, bo wpatrywałam się w roślinki i nic nie widzę , a bocje naprawde harcują jak należy


:cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
ANATOM
Posty: 99
Rejestracja: 19 kwie 2006 18:08
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: ANATOM »

naprawde moga byc i to bardzo male.
pozdr.
Visa
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2006 16:48

Post autor: Visa »

będe szukać , złape i utopie :P :wink: :lol: :lol:

Ale jak komuś się coś jeszcze nasuwa to czekam na info
lotos
Posty: 9
Rejestracja: 09 paź 2006 9:50

Post autor: lotos »

Slimaki nie lubią anubiasów bo są twarde i łykowate.To na pewno nie sprawka slimaków.
maxumen
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2006 0:27

Post autor: maxumen »

ODPOWIEDZ - BOCJA :) czasami je naleci :) Wpisz w google i poszukaj opisu tej rybki ;)
ODPOWIEDZ