[452] Mexico <----[360 s.1-46]

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

No ja nie spotkalem sie ze starzeniem lisci u tej rosliny dlatego mnie to zdziwilo. Myslisz ze chwilowy brak CO2 jest powodem malych lisci?
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

2 tygodnie to nie chwila, ale pewnie zaniedbania w nawożeniu w tym okresie czy ekstremalne temperatury zrobiły swoje. Efekt jest taki, że jest kilka pojedynczych liści żółtych czego wcześniej nie było. Paramentów nie badałem.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

No wlasnie podobno tak po 2tygodniach wychodza braki. Proponuje podmianke z jednoczesnym odmuleniem.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

mark_farina cały czas trenuję sztukę podmianki z jednoczesnym odmulaniem dna ale brakuje mi cyrkowych umiejętności, jednak się nie poddaję :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Szczerze, to w Twoim przypadku nawet jakbyś przez miesiąc nie zaglądał do akwarium, to i tak byłoby pierwszorzędnym wzorem na obraz estetyki i harmonii :roll:

Wtrącę swoje 3 grosze na temat anubiasów - nie suplementuję w akwa CO2, światło nie powala i faktycznie, młode listki są delikatne i żółte - jak urosną ciemnieją i robią się sztywniejsze.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

michelle1992 pisze:Szczerze, to w Twoim przypadku nawet jakbyś przez miesiąc nie zaglądał do akwarium, to i tak byłoby pierwszorzędnym wzorem na obraz estetyki i harmonii Rolling Eyes
Zarumieniłem się :)
michelle1992 pisze:Wtrącę swoje 3 grosze na temat anubiasów - nie suplementuję w akwa CO2, światło nie powala i faktycznie, młode listki są delikatne i żółte - jak urosną ciemnieją i robią się sztywniejsze.
Bo te rośliny, podobnie jak większość które posiadam, rośnie bez podawania CO2 ale widać jednak różnicę (ja ją widzę u siebie wyraźnie), że nawet te "mało wymagające" zdecydowanie lepiej wyglądają i rosną jak się je wspomoże.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Obejrzałem te fotki akwa i cóż mogę powiedzieć ,nie jest to co prawda takie ładne akwa jak 240l mark_farina ale nie martw się jesteś jeszcze młody i masz jeszcze czas aby dojść do takiego kunsztu jak on aby wstawić tak profesjonalnie doniczki do akwa jak on :D A ja na zachęte dam ci za wystrój 5/5 abyś się nie zniechęcał :D
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Ale musisz przyznać, ze anubisik z małymi listkami też się ładnie prezentuje.
Cacy było, jest i będzie :wink:
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Dla mnie to akwarium jest piękne, nie widzę połowy rzeczy na które marudziłeś w swoim poście nawet po przeczytaniu że coś ma być nie tak.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

wojtass9 :)
Kross rzeczywiście zróżnicowane liście na malutkie i jeszcze mniejsze daje przyjemny wizualnie efekt.
szamanka Dziękuję bardzo. Nie miało wyjść jako marudzenie, tylko jako zapis obserwacji :)

P.S. Reduktor do wymiany. Straszny syf się dzisiaj produkuje. Jak taki prosty mechanizm może się zepsuć po niespełna 2 latach, ehhh.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Neurochirurg pisze:Straszny syf się dzisiaj produkuje. Jak taki prosty mechanizm może się zepsuć po niespełna 2 latach, ehhh.
Jakbys skladal takich reduktorow 1000 w ciagu dnia i dostawal za to miske ryzu to jakie mialbys normy jakosci? Nie spodziewaj sie ISO 9000 w Chinskiej Republice Ludowej :)
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Krótki, jubileuszowy wpis. Romans z moją kałużą trwa już 2 lata - bawełniane gody. Jak to po ślubie druga połówka lubi się zmieniać, częściej na gorsze, chociaż tutaj niekoniecznie tak wyglądało. Poniżej kilka fotek z przełomowych okresów.

03.2016
Obrazek
11.2016
Obrazek
03.2017
Obrazek
Stan obecny
Obrazek
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Akwarium co prawda ładne ale ty w ogóle nie słuchasz moich rad ,gdzie doniczki? :D I nie bierz na serio tych którzy będą ci tu słodzić ,oni wiedzą ,że to akwa nie jest ładne ale będą cię wprowadzać w błąd bo to zazdrośnicy i nie chcą aby twoje akwa miało w końcu porządny wygląd z doniczkami ,nurkami i innymi przedmiotami które ładni komponowałyby się w tym akwa :D
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Piekny pontyfikat :)
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

wojtass9
mark_farina
Ciężko mi stwierdzić, który z Was jest po alkoholu, a którego matka nie wie, że syn ćpie :). Może nie mogę odróżnić przez to LSD :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ