[85l] Kolonia platek

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Magainis
Akwarysta
Posty: 1225
Rejestracja: 06 paź 2009 19:19
Lokalizacja: Anglia/ Podkowa Leśna

[85l] Kolonia platek

Post autor: Magainis »

Obrazek

Obrazek

Taki projekcik wam pokażę. Akwarium 70x35x35 OW ustawione na szafce w taki sposób, żeby można je było oglądać z obu boków i od frontu (to jak 3 akwaria w cenie jednego).

Mieszkańcy to kolonia platek sunset i patałęta się tam kilka amano.

Ze sprzętu to jedyne co warte wspomnienia to oświetlenie marki Skylight. Doskonały, krajowy wyrób. Tylko drogi.
Większość filtracji odbywa się przez rośliny. Do tego stopnia, że do niedawna musiałem dawkować NO3.

Obrazek
Filarem akwarystyki jest fakt, że rybka lubi pływać...
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: [85l] Kolonia platek

Post autor: chemik4 »

Bardzo ładne.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: [85l] Kolonia platek

Post autor: Elemelek »

Bardzo piekne akwarium :)

Jakiego konkretnie modelu Skylight uzywasz?
Awatar użytkownika
Magainis
Akwarysta
Posty: 1225
Rejestracja: 06 paź 2009 19:19
Lokalizacja: Anglia/ Podkowa Leśna

Re: [85l] Kolonia platek

Post autor: Magainis »

Elemelek pisze: 31 paź 2022 20:28 Bardzo piekne akwarium :)

Jakiego konkretnie modelu Skylight uzywasz?
Skylight AQI-60H Intense 48W
Filarem akwarystyki jest fakt, że rybka lubi pływać...
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: [85l] Kolonia platek

Post autor: Elemelek »

Nie to zebym ci rządzil jaka lampa ma byc ale nie brales pod uwage dwoch takich? https://www.invital.pl/oswietlenie-led- ... gLkufD_BwE

Nie mam zadnych zastrzezen co do twojego oswietlenia tylko ze cenowo i lumenowo a takze byc moze jakoscią widma jest lepsza Twinstar x 2

Dziwne ze w opisie twojej lampy widze Cri 79 .Podczas gdy Twinstar ma 100 (prawdopodobnie bo tylko widze taki opis)



Edycja: Juz wiem dlaczego tak jest w tej lampie . Są podbite kolory czerwony i niebieski co daje troche nienaturalne oswietlenie wprawdze ale moze sie podobac
Ostatnio zmieniony 03 lis 2022 14:02 przez Elemelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: [85l] Kolonia platek

Post autor: Neurochirurg »

Bardzo ładne szkiełko.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: [85l] Kolonia platek

Post autor: Elemelek »

Magainis czy masz sterowanie kolorami RGB w tej lampie?
Mozesz dowolnie dodac lub odjąc suwakiem poszczegolne kolory czyli czerwony ,zielony i niebieski osobno?

Bo chcialem cos komus pokazac a akurat masz te lampe . Gdybys mogl zredukowac do zera zielony i dac na 100% czerwony i niebieski i dac zdjecie . Wiem ze wyjdzie rozowy ale chce cos udowodnic . Potem daj wszystko na 100% czyli czerwony ,zielony i niebieski (i wyjdzie biale swiatlo o Ra 100)

Abstrahując juz od tego czy zielony jest potrzeby roslinom czy nie to nam jest potrzebny zeby nie widziec akwarium na rózowo a w naturalnych kolorach zblizonych do swiatla slonca ktore tez posiada Ra 100 . A rosliny dostaną czerwonego i niebieskiego tyle samo czy z zielonym czy bez niego

Dlatego biale swiatlo uzyskane z niebieskiego z nalozonym luminoforem jest gorsze bo nie ma czerwonego i poza tym oddaje gorzej kolory .Mniej naturalnie bo ma nizsze Ra ktore wynika z braku czerwonego i zielonego

Po twoich zdjeciach widze ze chyba masz procentowo mniej zielonego ustawione w stosunku do czerwonego i niebieskiego . I to tez moze sie podobac choc sa podbite sztucznie te dwa kolory
ODPOWIEDZ