Ciąża Gupiczki

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
dudis90
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2016 19:16

Ciąża Gupiczki

Post autor: dudis90 »

Witam wszystkich forumowiczów !
Mam do Was pytanie odnośnie ciąży mojej gupiczki. Od ok 2-3 tygodni ma brzuch jak dynia od 2 dni pływa w kotniku ale potomstwa nie ma... Co mnie nie pokoi zamiast czarnej plamki odbytowej jest tylko czarna otoczka a cała plamka jest czerwona... co to oznacza? Dodaje zdjęcie przepraszam za jakość. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Wyjmij ryby z kotnika, na taflę daj dużego rogatka - narybek będzie miał się gdzie schronić, a samica spokojnie urodzi. Kotnik może stresować zwierzęta.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
dudis90
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2016 19:16

Post autor: dudis90 »

Posiadam również brzanki boję się ze jednak młode nie dadzą rady ale ok zrobię jak mówisz

Chciałbym jednak uzyskać odpowiedź dlaczego plamka odbytowa nie jest cala czarna tylko tak jak opisałem to w głównym poście.

Posty połączyłem
MOD krzych_100
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Hmm, trudno powiedzieć, możliwe, że samica urodziła już i zdążyła zjeść.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Kaszan21
Posty: 395
Rejestracja: 03 sty 2016 14:04
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kaszan21 »

A ja będę radził jednak w kotniku. Ja ostatnio jedna samice wsadziłem do kotnika i przypilnowałem ja i udało mi sie pozyskać 13 małych. Druga samica (wieksza) okociła się akwarium i z niej tylko 7 jest (wiem bo wyłapałem do innego akwarium). Kotnik jest przydatny jesli chcesz odchować więcej malych. Jesli wolisz mieć mniej malych i "niezestresowaną" samice daj jej się okocić w akwarium. Twój wybór
A co do samego pytania:
1. Nic nie widac
2. 2-3 tygodnie to za krótko, ciąża u gupika trwa 4 tygodnie +- kilka dni
3. Według tego co jest na zdjęciu to nie jest jeszcze zaawansowana ciąża wiec raczej nie licz na rybki (chyba ze zdjęcie zakłamuje bo jak mowie, bardzo słabo widać)
Najlepiej zapisuj sobie w kalendarzu kiedy się okociła i wtedy będziesz mogła w łatwy sposób ogarnac kiedy będzie ten dzień. Mi już 2,razy udało się tak wychaczyć moment wykotu ze praktycznie od razu po wsadzeniu samicy do kotnika pojawiły się pierwsze młode
35l od 27.12.2015
Filtr-FZN-1
Grzałka-eheim jager 50W
Oświetlenie-LEDDY SMART PLANT 6W

Czasami internety kłamią ;)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Zostaw samicę w akwarium ogólnym, daj tylko młodym możliwość schronienia się (rośliny pływające). Zdrowe i silne młode przyżyją. Tak działa natura.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ