Jakie rybki w 30l

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Jakie rybki w 30l

Post autor: Peter »

Czy w 30l mógłbym hodować neony innesa i czy obecność zborjników nie przeszkodziłaby im w tarle?? Jeśli obecność innych rybek im nie przeszkadza, to napiszcie jakie jeszcze mógłbym wraz z nimi hodować.

Z góry dzięki
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Tak mozesz miec neony w tym akwa i ostatecznie jeden sztuk 1 zbrojnik niebieski, ale to do hodowli. Co do rozmnazania nenkow to sprawa nie jest taka prosta. I wtedy powinny byc raczej same neony. Zatem do rozmażania proponuje same neony.

Pozdrowienia

PS. do rozrodu neonkow, niewielkie szklane akwaria delikatnie natleniane u mieszczone z dala od swiatla. Na dnie musi znajdowac sie siatka i jakies mchy. Temp. 23-24 stopnie, pH 6.2. Przed umieszczeniem par w tym akwa nalezy samce i samice trzymac osobno w wodzie o tem 19-21C, nastepnie polaczyc w pary. W akwa tarlowym nie karmimy ich, a po zakonczeniu tarla dorosle rybki usuwamy, mlode wylegaja sie po 24h i sa wrazliwe na swiatlo.
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Dzięki to bede miałsame neonki
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

No ale z rozrodem poczytaj co pisalam i posledz jeszcze literature. A jak bedziesz mial male to sie pochwal :)

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Karola nie podałaś najważniejszej rzeczy: do rozmnażania neonów innesa jest potrzebna bardzo a to bardzo miekka woda. Temperatura moze byc nawet troszkę wyższa niż 24 stopnie :wink: Akwarium powinno być zaciemnione ze wszystkich stron, dobrze napowietrzone i bardzo sterylne.

A co sie bede rozpisazwal....Istenieje przeciez opcja szukaj....
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=144 ... e+neon%F3w
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=285 ... +neonk%F3w

Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Juve
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2006 0:59
Lokalizacja: zakopane

Post autor: Juve »

Nie, że przeszkodziła poprostu zbrojnik to duża ryba, na początu jest malutki a później 20-30cm. Najlepiej ostoski, ale nie wiem mogły by zjesć ikrę chociasz nie wiem czy wogóle ją będziesz miał ta ryba jest trudna w hodowli.

Edit by Mod: Więcej błędów się już nie dało zrobić
I co ja biedny począc mam gdy w portfelu 2,50 mam
ODPOWIEDZ