Tarło gupików.

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

U maluchów gupika juz mozna poznac w tym wieku po wyzej wspomnianym gonopodium.Kropeczka na ogonku to pewnie samce ale w tym wieku to jedynie po gonopodium jak juz mowiłem mozna płec u gupika poznac.
Pozdrawiam
Przemek
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

u malutkich gupikow ja nieco inaczej poznawalem plec tzn gdy mialy okolo 0,5-1 cm mozna zobaczyc ze przyszle samiczki maja cos na rodzaj plameczki ciążowej (nie wiem jak to inaczej zobrazowac) widocznej w tylnej czesci brzuszka a u samczykow takiego czegos nie widac i ja po tym poznaje ze ten to samczyk bedzie a ten to samiczka ale nie mowie ze sie to sprawdza. a tej "plameczki ciążowej" nie mylic z prawdziwa plamą ciążową, ja dalem tytlko taki obraz.pozdrawiam serdecznie :lol:
Max89
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2005 19:05

Post autor: Max89 »

Czy jesteście pewni, że gupiki się trą? Bo zawsze myślałem, że tra się ryby składające ikrę, i wlaśnie składanie ikry i zapłodnienie jej nazywane jest tarłem... :lol:
Ostatnio zmieniony 13 gru 2005 22:42 przez Max89, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na forum o gupikach: www.gupik.host.sk
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

w sumie tarło to nie jest tylko zapłodnienie ikry złoznej przez samice,tylko cały akt rozmnazania.Wiec nie mozna uogólniac.W sumie u gupików tez nastepuje zapłodnienie ikry tylko ze w brzuchu samicy wiec tez jest to swojego rodzaju tarło :lol:
Pozdrawiam
Przemek
Slowkamill
Posty: 18
Rejestracja: 10 gru 2005 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Slowkamill »

powiem Ci inaczej jak Ci się rozmnożą i bedziesz miał tych maluchów dosyć top powiec gdzie mieszkasz to Cię uwolnie od nich !! moje maskotki bardzo lubią żywy narybek więc ubustwiają GO >!!!
ODPOWIEDZ