Krewetki a moja obsada

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
mover
Początkujący pomocnik
Posty: 166
Rejestracja: 22 sty 2006 16:11
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Krewetki a moja obsada

Post autor: mover »

Czy moge trzymac 1 cm krewetki red cherryi czy będą sie rozmnazały w akwa z taką obsadą?.W skład obsady mojego 250Litrowego akwa wchodza:26szt neona inessy,3 szt 7 cm zbrojnika niebieskiego,3 szt 5 cm kosiarek,dorosły samiec ramirezy i samica kakadu z 3 cm narybkiem.Nie chce aby krewetki posłużyły jako pokarmani ich młode
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Niestety, ale narybek krewetki red cherry stanie się jednak pokarmem dla Twoich rybek. Krewetki około 1cm być może nie staną się łupem (najgorsze zagrożenie jest też podczas wylinki)....ale przy takiej obsadzie jaką masz raczej nie utrzymasz narybku krewetek.
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
mover
Początkujący pomocnik
Posty: 166
Rejestracja: 22 sty 2006 16:11
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: mover »

A w przypadku obsady samych neonów?
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Hm...cieżko przewidzieć....moje neonki świetnie radziły sobie z polowaniem na narybek kakadu a w przypadku małych krewetek też chyba dadzą sobie radę. Narybek krewetek jednak jest bardziej ostrożny, chowa się najczęściej w roślinkach, dobrym rozwiązaniem jest mech jawajski. Krewetki bardzo lubią przebywać w mchu, być może uda Ci się przy neonkach rozmnożyć krewetki.
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
mover
Początkujący pomocnik
Posty: 166
Rejestracja: 22 sty 2006 16:11
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: mover »

To zaproponujecie mi obsade ryb do mojego akwa tak aby nie koolidowały z krewciami.
ODPOWIEDZ