[112l] - co do tego?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

kasiula147
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016 13:46
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

[112l] - co do tego?

Post autor: kasiula147 »

Witam.
Proszę doradźcie co mogę dołożyć z obsady bo wydaje mi się troszkę pusto w akwa.

Data założenia: w połowie października 2015r.
Opis zbiornika: 80x35x40 = 112l
Oświetlenie: 2 x 18 W T8 ; Świecenie : od 7 do 20.
Podłoże: 3-4cm żwir rzeczny kolorowy grubości 1-5mm,
Filtr: filtr zewnętrzny HW 302 – wypełnienie: bio-ceramika, keramzyt, zeolit, gąbka .
Typ zbiornika : towarzyski
Grzałka : ASTRA aquaristic RH 300W (250-375l wody)
Ozdoby: 2 razy przepływowe tunele z kamienia – łupek; jaskinia, korzeń;
Rośliny: Nadwódka zmienna, Wywłócznik kłosowy, Wąkrotka białogłowa, Hemiantus zwyczajny, Bakopa karolińska, Żabienica, Gałązatka kulista, Mech Jawajski, Moczarka kanadyjska, Rogatek sztywny, Mikrantemum Okrągłolistne, Hemigraphis repanda, Pistia;
Nawóz: kulki gliniano – torfowe 1/3 miesiące; Aqua Botanique LIQUID CARBON węgiel w płynie raz dziennie,
Obsada: 1 x bojownik + 3 samice
1 x zbrojnik lamparci
8 x danio różowe
2 x gupik pawie oko
Podmiana: raz na tydzień ok. 30 - 40l ( woda z kranu);
Parametry: kropelkowe firmy Zoolek
pH = 7
GH = 6
KH = 5
NO2 = 0
NO3 = 5
Temperatura: 25 stopni
Kasia
Kaszan21
Posty: 395
Rejestracja: 03 sty 2016 14:04
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kaszan21 »

O kur... po co Ci taka mocna grzałka? 😲
Bojowniki nie skubią innych ryb?
Gupiki to same samce/samice czy parka?
Mogłabyś danio dokupić, ale normalnych, niebieskich bo różowe (jak i inne kolory) są sztucznie barwione.
35l od 27.12.2015
Filtr-FZN-1
Grzałka-eheim jager 50W
Oświetlenie-LEDDY SMART PLANT 6W

Czasami internety kłamią ;)
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Za ciepło na danio, za chłodno na bojowniki, za ciasno na zbrojniki lamparcie, za miękko dla gupików. Parametry masz fajne pod bojowniki, unormuj sobie obsadę w ich stronę zamiast mieszać z zimnolubnymi danio :P
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie powinno się łączyć ryb zimnolubnych czyli danio z bardzo ciepłolubnym bojownikiem. Kaszan źle doradza.
Zastanów się nad oddaniem danio i podniesieniem temperatury powyżej 26 stopni (27-28 stopni) lub oddaj gupiki i bojownika.
Zbrojniki lamparcie rosną bardzo duże, dla nich nawet 375l jest za mało. Radzę je oddać jak najszybciej.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kasiula147
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016 13:46
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: kasiula147 »

Gupiki i danio to nie problem mam komu oddać. Ale potwora (zbrojnik) nikt go nie chce bo już jest sporych rozmiarów.
Bojowniki zostają. Pytanie co dalej? Co do bojowników? Bo w tym litrażu te 4 szt się zgubią i będzie pusto.

Ps. Grzałka taka była gdy kupowałam akwa i jest w planie jej zamiana na dwie mniejsze ale to musi jeszcze trochę poczekać.
Bojownik samiec można by rzec że spokojny jest dla współtowarzyszy dopóty dopóki nie zobaczy jednej ze swoich pań. Wtedy też tylko je widzi.
Kasia
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Do bojowników najlepsze towarzystwo to razbory, np. Hengela albo Espei. Szkoda, że nie masz piasku, bo można by wtedy pomyśleć o jakichś rybkach przydennych.

Zbrojnik niestety albo znajdzie nowy dom, albo stanie się dla Ciebie kłopotem nie do ogarnięcia. Zamieść ogłoszenie na OLX że szukasz mu większego domu. Sprzedaż tych ryb w pierwszym lepszym zoologu to nie tylko skazywanie zwierząt na marny żywot, ale i nabijanie akwarystów w butelkę - dziecięciem będąc dałem się nabrać na malutkie zbrojniki lamparcie, po 6 miesiącach musiałem znajomemu do 300l oddać, po kolejnych 6 on sam szukał im nowego opiekuna.
kasiula147
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016 13:46
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: kasiula147 »

No wiem już co nieco o możliwościach potwora bo co rano widzę zdewastowane akwa. Był już na olx ale nikt go nie chciał. Może teraz znowu spróbuje bo maż się śmieje że jak się go teraz nie pozbędę to później mi toaletę zapcha :P albo wyląduje jako egzotyczna ryba na wigilijnym stole.
Dzięki za razbory ale ile sztuk by do mojego akwa pasowało?

słowo "r o zbory" zostało poprawione. MOD BARA
Kasia
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

1+3 bojowników i 21-25 sztuk Razbor styknie. Staraj się proszę nie przekręcać nazw, już 5 raz w tym tygodniu widzę 'razbory' i zaczynam się zastanawiać czy to ma związek z rozbiorami. :P Potem ktoś to przeczyta i powtórzy.
kasiula147
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016 13:46
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: kasiula147 »

Bara dzięki za poprawę.
Przepraszam za literówke.
20-25szt to sporo powinno fajnie wyglądać.
Kasia
Awatar użytkownika
Krawczynsky
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2016 16:21

Re: [112l] - co do tego?

Post autor: Krawczynsky »

[quote="kasiula147"]
Ps. Grzałka taka była gdy kupowałam akwa i jest w planie jej zamiana na dwie mniejsze ale to musi jeszcze trochę poczekać.
/quote]


Ja jestem uczulony na grzałki tej marki którą akurat posiadasz. Na 112 litrów polecałbym Ci taką: http://www.plantica.pl/produkty/tempera ... -150w-5929 jedna co prawda, a piszesz o dwóch grzałkach ale ja nie widzę różnicy ile grzałek. No a co najważniejsze ten konkretny model nie jest wielką kobyłą co moim zdaniem też jest zaletą
Awatar użytkownika
soomichael
Pomocnik
Posty: 800
Rejestracja: 31 paź 2015 18:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: soomichael »

Krawczynsky

Po co taka mocna? 50w wystarczy.
336L Ameryka
-Skalary Manacapuru
-Fantomy Czarne

64L Azja/ogólne
-Bojownik
-neony

43L Krewetkarium
-red cherry
kasiula147
Posty: 35
Rejestracja: 23 sty 2016 13:46
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: kasiula147 »

Wiem że grzałka jest za mocna i wiem że ryzykuje życie moich rybek, ale niestety nie da sie wszystkiego naraz wymienić.
Odkąd jestem na tym forum i je studiuje to stwierdzam że to co pierwotnie zakupiłam ( szkło i sprzęt ) to niestety muszę wymienić. I tak do wymiany została mi jeszcze tylko grzałka. A wymieniłam już: filtr (była za słaby i niewydolny), świetlówki i odbłyśniki, dokupiłam roślin, wymieniłam obsadę ryb. Przez niewiedzę podwoiłam sobie koszty. Tak więc grzałka musi poczekać. W planie są dwie 2x 50.
Kasia
ODPOWIEDZ