Bojownik wyjada jedzienie krewetkom

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jekyll
Posty: 138
Rejestracja: 30 gru 2015 20:36
Lokalizacja: kraków

Bojownik wyjada jedzienie krewetkom

Post autor: Jekyll »

Co robić?

Karmię bojownika "betta granulat" firmy tropical, a amano wrzucam "wafer mix" tetry. Tylko kończy się na tym, że bojownik porywa wafelka i go zjada...

i to nie jest śmieszne bo mnie to martwi. Nie chcę go odganiać za każdym razem gdy karmię krewetki... powinienem zmienić pokarm?
“That is not dead which can eternal lie,
And with strange aeons even death may die.”
- H.P. Lovecraft
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

IMO to akurat jest śmieszne, bo takie już są niektóre bojowniki, że co uwidzi jadalnego, to zeżre. U mnie bojownica potrafiła wyżerać karmę stadku zwinników, co zakończyło się dla niej przeprowadzką - zwyczajnie się upasła.

Jedyne wyjście to dokarmiać krewetki po zmroku.
Awatar użytkownika
Jekyll
Posty: 138
Rejestracja: 30 gru 2015 20:36
Lokalizacja: kraków

Post autor: Jekyll »

Hmm dobry pomysł. Bojownika i resztę ryb karmię dość często małymi porcjami, a niedługo planuję dawać jakiś pokarm żywy dla urozmaicenia ale tez nie chce głodzić krewetek.

Zobaczę co będzie w takim razie.
“That is not dead which can eternal lie,
And with strange aeons even death may die.”
- H.P. Lovecraft
Certyfikat
Posty: 151
Rejestracja: 16 maja 2016 13:26

Post autor: Certyfikat »

Mój bojownik tego granulatu też wybitnie nie lubi - na początku żarł tylko żywą ochotkę (bo tak był karmiony w sklepie), później sam sobie wzbogacił dietę młodymi krewetkami, a po dwóch miesiącach nauczył się jeść płatki. W konsekwencji pałeczek dla krewetek nie tyka.
Może spróbuj urozmaicić trochę karmę bojownikowi? Jeśli będzie miał urozmaiconą, bogatą dietę to nie powinien się rzucać na jedzenie dla krewetek.
przemkokatowice
Posty: 577
Rejestracja: 04 lis 2014 12:08

Post autor: przemkokatowice »

A mój bojek jest karmiony głównie mrożonkami.
ODPOWIEDZ