Co zrobić aby nie obgryzały roślinek?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ajdka
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2005 12:01
Lokalizacja: Leszno

Co zrobić aby nie obgryzały roślinek?

Post autor: ajdka »

:shock: Mam mały problemik. Co zrobić by moje rybki nie obgryzały roślinek? Dodam, że moimi niszczycielkami są dwa kotne gupiki, reszta nie popełnia tego czynu 8) Dostają pokarm roślinny (suchy), ale mają większy apetyt na żywe roślinki. :lol: :wink: :wink: Co mogę im dać aby nie jadły mi moich roślin?
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

moze pokarm roslinny ktorym go karmisz nie ma tylu potrzebnych im skladnikow.Moje tez podgryzaly ale po podawaniu im pokarmu roslinnego przestaly. A czasem jak mam dostep do zdrowej i nie pryskanej salaty to tez im daje (jeden kawalek przytwierdzam za pomoca kamienia do podloza, a drugi puszczam wolno). Glonojad byl szczesliwy z salaty. A niektore rybki tez podskubowaly salate.
ajdka
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2005 12:01
Lokalizacja: Leszno

Post autor: ajdka »

Dostają pokarm roślinny Tropical Bio vit (nie było innego). Może jest jakiś lepszy? Jeżeli tak to jaki? Zastanawiam się czy też nie jest to spowodowane tym, że samiczki są kotne i chyba nie mogą się najeść bo cały czas są gonione. Zauważyłam, że jak jedna jest na dnie zbiornika to ma wtedy spokój i obgryza listki. Druga jest w tym czasie goniona. :)
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

No to nie wiem. Moje tez sa kotne ale nie obgryzaja roslin (kiedys tak robily jak nie dostawaly pokarmu roslinnego). Moze sprubuj dawac wiecej pokarmu. Ja karmie dwa razy dziennie. Troche pokarmu zawsze mi spada na dno, bo z tamtad tez lubia go jesc. Ja mam pokarm ten sam co ty.
Awatar użytkownika
kuba!!!
Posty: 54
Rejestracja: 26 sty 2005 18:56
Lokalizacja: warszawa

Post autor: kuba!!! »

Cześć
A jesteś pewna ze zjada rośliny a nie glony z nich.
Gupiki tak jak mieczyki i molinezje zjadają glony a roślinki zostawiają,
ale może sie zdarzyć ze przy jedzeniu glonów listek odpadnie.
Napisz, jakie rośliny ci podgryza.
akwarium 160l, oświet. Sun Glo 30W+TLD/840 30W+TLD/865. Filtr zew fluwal203 i kaskada AQUAEL FZN2. Nawóz Planta Gainer Pro micro i ferro+. CO2 z butli wysokocisnieniowej.
ajdka
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2005 12:01
Lokalizacja: Leszno

Post autor: ajdka »

kuba!!! pisze:Cześć
A jesteś pewna ze zjada rośliny a nie glony z nich.
Gupiki tak jak mieczyki i molinezje zjadają glony a roślinki zostawiają,
ale może sie zdarzyć ze przy jedzeniu glonów listek odpadnie.
Napisz, jakie rośliny ci podgryza.
Podgryzają moczrke argentyńską i kabombe karolińską (czasami żabienice blehere), najbardziej zasmakowały w tej pierwszej. :)
Awatar użytkownika
kuba!!!
Posty: 54
Rejestracja: 26 sty 2005 18:56
Lokalizacja: warszawa

Post autor: kuba!!! »

moje brzanki tez obgryzały tylko moczarke widocznie ta roslina ma cos w sobie :D
akwarium 160l, oświet. Sun Glo 30W+TLD/840 30W+TLD/865. Filtr zew fluwal203 i kaskada AQUAEL FZN2. Nawóz Planta Gainer Pro micro i ferro+. CO2 z butli wysokocisnieniowej.
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Hehe, kiedyś też miałem ten kłopot.

Wystarczy raz na tydzień wrzucić sparzony liść sałaty, wprawdzie efekt uboczny będzie taki, że glonojad przestanie jeść glony :D ale rybki będą szczęśliwsze i roślinki też.
MrMariusz
Posty: 65
Rejestracja: 03 wrz 2005 17:29
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: MrMariusz »

Mam ten sam problem z Mieczykami (niech was nie zwiedzie ich cudowne barwy, to perfidne ryby). Ciągle obgryzają mi rosliny! A to znajde pływający listek kabomby a to trzeba uciąć listek kryptokoryny bo jest tak powygryzany, albo będą żreć mojego młodego lotosa! Jak ja tych ryb nienawidze! :evil:
Moje akwaria:
33l - ogólne: gupiki, mieczyki, neony
15l - bojownik
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

A co Twoja wypowiedz do tematu wnosi :?: Mam takie pyatnie :?: Popatrz pozatem na date wysłania postu.
Przemek
MrMariusz
Posty: 65
Rejestracja: 03 wrz 2005 17:29
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: MrMariusz »

Owl pisze:A co Twoja wypowiedz do tematu wnosi :?: Mam takie pyatnie :?: Popatrz pozatem na date wysłania postu.
:roll: Czy nie można napisac coś nowego w starym temacie... eh... :roll:
Moje akwaria:
33l - ogólne: gupiki, mieczyki, neony
15l - bojownik
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Mozna ale cos wnoszacego cos nowego do tematu.A nie jak ja tych ryb nienawidze i temu podobne puste frazesy.
Przemek
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Najlepszą radą na to żeby ryby nie obgryzały roślinek jest regularne karmienie ich :wink: Widze u siebie jak czasem z niechcenia nie dam skalarom jeść to szamają rośliny a jak daje relglularnie to roślinki żyją swoim życiem a skalary swoim :roll:
ODPOWIEDZ