Jak przesłać rybki do lublina??

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Jak przesłać rybki do lublina??

Post autor: Peter »

Mój koleg otrzymał rybki z Warszawy, a mieszka, tak jak ja w Szczecinie. Nie wiem jak została wysłana paczka, ale rybki są zdrowe. Czy macie jakieś pomysły, jak bezpiecznie przesłać kilka rybek do Lublina??

Z góry dzięki.
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Zależy jakie to rybki :wink:
Najlepiej chyba wziąć duzy worek taki do transportu ryb, wlać wode z akwarium oczywiście, najlepiej by było napełnić resztę worka tlenem z butl, ale skoro nie każdy ma butle z tlenem jak podejżewam :) to trzeba dobże napowietrzyć wodę i szybko zamknąć worek tak żeby w worku oprócz wody było powietrze - będzie wyglądał jak nadmuchany balonik z wodą :D
Więc, jak sprawe zapakowania rybek mamy juz z głowy to trzeba im zapewnić jeszcze ciepło: weź karton, włóż to niego gazet lub najpierw wyłóż styropianem a następnie nasyp gazet, w środku umieść worek nałóż jeszcze troche gazet nad worek, połóż płytę styropianu, szczelnie zamknij karton, zaklej i wyślij przesyłką konduktorsą, bezpośrednim połączeniem między twoją miejscowością a miejscowością docelową :wink:
Zamiast gazet można jeszcze wykorzystać takie pianki małe z tworzywa sztucznego, cześto wykorzystywane przy przesyłkach sprzęty elektronicznego - aby się nie stłukł a dodatkowo zapewniają tez ciepło, niestety neiwiem gdzie można coś takiego dostać.
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

a wiesz może ile kosztuje ta przesyłka konduktorska?? czy można ją "zamówić" na poczcie??
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Przesyłke konduktorską płacisz chyba bezpośrednio u kierowcy w przypadku autobusu i na stacji kolejowej lub u maszynisty w przypadku pociągu - musisz iść na stację bądź dworzec wtedy kiedy dany pociąg/autobus ma odjazd i dajesz przesyłkę kierowcy lub maszyniście czy tam innemu zawiadowcy paczek w pociąku :mrgreen: :D
Przesyłka najczęściej kosztuje około 20-25 zł :wink:
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

wielkie dzięki :D :D

A co wy na to?? Gości do ktorego wysylam napisal
priorytetem, bo taniej, juz kiedys wysyłałem priorytetem do Opola i rybki
przeżyły. Trzeba tylko zapakować je w podwójny worek oraz opakowac worek w
gazetę, a w pudełku musi być styropian, przez trzy dni rybki nie moga jeść-
muszą się oczyścić z odchodów
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
ODPOWIEDZ