nie wiem co sie dzieje

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
viatrix
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2006 13:53
Lokalizacja: zamosc

nie wiem co sie dzieje

Post autor: viatrix »

mam gniazdo juz ponad 5 dni i nie wiem czy jest w nim ikra bo nie wiem jak wyglada i jak wygladaja male rybki po wykluciu sie i jak sie zachowuja prosil bym o pomoc i fotke ikry oraz mlodego narybku
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Wyjasnienie takie jakbym miala kamere netowa w domu i widziala jakie masz rybki i jakie akwarium. Moze troche wiecej szczegolow skad ta ikra znaczy jakie rybki i jakie warunki bo z fusów tu nie wrożymy :)

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
viatrix
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2006 13:53
Lokalizacja: zamosc

Post autor: viatrix »

60l
1xgurami
2xwielkopletw wspanialy
2xglon
gniazdo nalezy do wielkopletwow
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Gurami po pierwsze jakie?? A i tak to akwarium jakie by nie bylo jest dla niego za male. Ta rybka osiaga dlugosc okolo 10 cm i jest rybą terytorialna zatem dlka niej samej to takie 60l. wielkoplatw to tez okazaly gatunek zbiornik minimum 80 cm dlugosci dla jednej parki. Glonojady (mam na mysli ze to zbrojniki niebieskie) tez o jednego za duzo. To wszystjko nazywa sie tzw. przerybieniem.
Ale jezeli (niestety) juz takowe rybki masz i nagle wybudowaly Ci gniazdo to musisz je przeniesc do osobnego zbiornika.
Aczkowiel polecam zmien akwarium na wieksze lub oddaj rybki i dobierz odpowiednia obsade do swoich pupilkow.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
andrzej konarzewski
Posty: 64
Rejestracja: 08 cze 2005 20:53
Lokalizacja: tychy

Post autor: andrzej konarzewski »

witaj!
po wykluciu sie ryb labiryntowych larwy sa przezroczyste po okolo 5-7
dniach zaczynaja sie wybarwiac i widac 1mm samo plywajace rybki.w tym momencie trzeba jak najszybciej wyjac samca ktory do tej pory opiekowal sie gniazdem moze zjadac narybek.nalezy pamietac przy labiryntowych ze zbiornik z mlodymi musi byc przykryty szyba do czasu wyksztalcenia sie labiryntu u mlodych .po czym to poznac ?
widac jak pobieraja powietrze tak jak dorosle .nalezy je wtedy odlowic.
mlode nie rosna jednakowo.niektore wyrastaja bardzo szybko inne wygladaja tak jakby stanely ze wzrostem .ale to nie przeszkadza odlawiajac te ktore sa juz wieksze dajemy szanse tym ktore maja powolny wzrost.
pozdrawiam
artefix
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2006 20:26

Post autor: artefix »

U mnie para wielkopletwow ktora mam w swoim akwarium (110x40x35) ma mlode po raz enty. Gniazdo samiec buduje z "piany". Ikra jest koloru blado zoltego. Po wykluciu mlode przez kilka dni sa w pozycji pionowej glowa do gory przy samej tafli wody. Po kilku dniach zaczynaja same plywac.
ODPOWIEDZ