ochotka jumbo

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Davido
Posty: 405
Rejestracja: 11 gru 2014 22:41
Lokalizacja: Lubliniec

ochotka jumbo

Post autor: Davido »

Czy ktoś z was karmił swoje ryby ochotką jumbo? Czy to bezpieczny pokarm! Czy występuje w naturze a może jest wyhodowany przez człowieka? Ja od jakiegoś czasu stosuje mrożoną ochotke jumbo, zauważyłem że niektóre robaki są białe, dlaczego?
Awatar użytkownika
soomichael
Pomocnik
Posty: 800
Rejestracja: 31 paź 2015 18:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: soomichael »

Ochotka to niebezpieczny pokarm.
336L Ameryka
-Skalary Manacapuru
-Fantomy Czarne

64L Azja/ogólne
-Bojownik
-neony

43L Krewetkarium
-red cherry
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

soomichael pisze:Ochotka to niebezpieczny pokarm.
Co takiego?! Chyba coś sie koledze pomyliło! Ochotka sprzedawana w sklepach jest tłusta i kaloryczna ale w pełni bezpieczna!

Davido, ochotka jumbo to w pełni bezpieczny pokarm, nalezy tylko uważać aby nie przekarmić ryb co jest dość łatwe w przypadku ochotki i to jeszcze wędkarskiej.
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
takkkio
Posty: 208
Rejestracja: 09 maja 2016 8:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: takkkio »

Skoro nie ochotka, to jakim pokarmem żywym karmić ryby? Dafnia ponioć też be, rurecznik be, solowiec niezawsze jest. Czarna larwa komara to jakiś syf. Wodzień u mnie odpada, bo trzyma się przy powierzchni, Trudno wybrać żywy pokarm, który nie jest krytykowany. Moje ryby takiego wymagają, więc będę wdzięczny za odpowiedź ;)
60x30x40 tetraodon biocellatus, brachygobius xanthozona
25x25x25 -Planorbella duryi
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

takkkio pisze:brachygobius xanthozona
te ryby karmię grindalem.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

takkkio, karm ryby ochotką, ta sprzedawana w sklepach (żywa czy też mrożona) jest w pełni bezpieczna. Jeśli chodzi o czarną larwe komara to jest to bardzo pożywny pokarm tak więc również jak najbardziej możesz go stosować i to znacznie częściej niż ochotke która jest niesamowicie kaloryczna.
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
Norbi
Posty: 290
Rejestracja: 03 paź 2013 0:09
Lokalizacja: USA

Post autor: Norbi »

Mam kilka rodzajów pokarmów mrożonych, w tym również odpowiednik Ochotki. Karmię nimi ryby kilka razy w tygodniu i nie zauważyłem żadnych oznak otłuszczenia ub zachowania ryb które by wskazywało że dzieje się z nimi cokolwiek złego. Generalna zasada - pokarmy mrożone podaję na przemian z innymi ( płatki, granulki, w formie tabletek ).
Akwarystyka to fajne hobby :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Już kiedyś pisaliśmy na temat ochotki i macie tutaj bardzo obszerne wypowiedzi doświadczonych akwarystów, łącznie z opisem niebezpieczeństw związanych z podawaną ochotką. Bo pisanie o niej lakonicznie, że nie jest bezpieczna lub pisanie, że jest bardzo dobrym pokarmem - mija się z prawdą :

viewtopic.php?t=12646&highlight=tropic
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Baśka nie masz racji! Ochotka sprzedawana w sklepach jest hodowana w basenach a nie poławiana z dzikich siedlisk tak więc niesie że sobą podobne niebezpieczeństwa jak artemia czy wodzień, oczywiście pomijam kaloryczność.
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A skąd masz takie dokładne informacje, gdzie jest hodowana ochotka? Proszę podaj o jakim producencie piszesz i źródło wiedzy o sposobach stosowanej przez niego hodowli.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Osobiście widziałam hodowle ochotki w jednym z zakładów znajdujących się w pobliżu Katowic. Już chyba każdy się domyśla jak owy zakład się nazywa :)
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie, nie wiem, proszę o podanie nazwy i lokalizacji. Nie wierzę, żeby zakład produkcyjny wpuścił Cię na swój teren i zaprezentował zbiorniki hodowlane z ochotką.
Czekam na szczegółowe informacje.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
soomichael
Pomocnik
Posty: 800
Rejestracja: 31 paź 2015 18:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: soomichael »

Poza tym trzymanie ochotki w takich warunkach zwykle skutkuje śmiercią.
336L Ameryka
-Skalary Manacapuru
-Fantomy Czarne

64L Azja/ogólne
-Bojownik
-neony

43L Krewetkarium
-red cherry
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Baśka, to uwierz :) mam na myśli katrinex

soomichael, wypisujesz głupoty!
250l pielęgnice miodowe
30l krewetkownia
i jeszcze pare innych :)
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Kurka zgodzę się z tobą ,że ochotka z pewnego zródła nie jest szkodliwa pod warunkiem stosowania z umiarem ,wyjątek stanowią niektóre gatunki ryb np ziemiojady ,które maja delikatny przewód pokarmowy i ochotka może im szkodzić.
ODPOWIEDZ