[112L] HT zieleniak z Brzankami - zlikwidowany

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

[112L] HT zieleniak z Brzankami - zlikwidowany

Post autor: mark_farina »

Siemana

Zbiornik po 2tygodniach
http://i68.tinypic.com/w7hnc5.jpg

Bieda az piszczy ale wszystko jest dobrze przemyslane. Mianowicie po 2tyg zaczelo sie zycie w baniaku, slimaki szaleja, pojawily sie glony nitkowate w ilosci malej oraz kilka krasnorostow rowniez w ilosci malej co mnie bardzo cieszy. Mam tez kilka czerwonych robaczkow okolo 5mm plywajace w toni. Z roslin jak widac mam moczarke luzno plywajaca (puszcza juz nitki) oraz kilka wkopanych w zwirze (juz zaczela puszczac odrosty i rosnie). Mam tez moje ulubione swiderki (nurzaniec spiralis), ktore jak naliczylem zdazyly juz wypuscic 3 nowe pĘdy w zwir.

Podloze to zwykla ziemia ogrodowa (1cm) na to siatka tynkarska i wysypany zwir, a w zasadzie dwa rodzaje zwiru jeden ze sklepu drugi z odzysku.

Mam dwa korzenie, ktore wyparzylem i mylem i moczylem pare dni ale i tak barwia mi wode wiec niemam sily.

Kilka kamieni, ktore znalazlem na polu jak rolnik zaoral kukurydze.

Do filtrowania mam dwa filtry:
Aquael 750 + wklad UVC
oraz wewnetrzny przelewowy z wkladem biologicznym, weglem aktywnym oraz wkladka na glony.

Do swiecenia mam dwie swietlowki (biale 2x18W) i nie zamierzam na razie zmieniac nic.

Czekam az bede mogl powiedziec ze filtry zaczely zyc swoim zyciem, a wklad biologiczny jest gotowy na kolejny etap.

Plan jest taki zeby czesc nurzancow wywalic i zachowac tylko mlode osobniki i przesadzic na tyl. Moczarki rowniez beda przesadzone na tyl natomiast za jakis czas dojdzie kryptokorina w kilku odcieniach na srodek oraz mech i trawka.

Aranzacja zostanie lekko zmieniona.

Z ryb planuje nastepujace: na dno poleca kiryski oraz bocja na slimaki i mlody placo. Na srodku jeszcze niewiem ale chcialbym brzanki w ilosci 6 do 10sztuk jako glowny gatunek i oczywiscie grubowarg sjamski na glony i byc moze 3 do 4 sztuk gupikow ale nie jestem przekonany bo po glowie mi chodza tez neonki zamiast brzanek, ktore sa bardzo zaczepialskie.

No i to tyle odemnie na razie bo projekt jest rozwojowy dopiero.

Pzdr
    Ostatnio zmieniony 20 sie 2017 16:45 przez mark_farina, łącznie zmieniany 9 razy.
    Awatar użytkownika
    BARA
    Moderator
    Moderator
    Posty: 15742
    Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
    Lokalizacja: Białystok

    Post autor: BARA »

    Po pierwsze popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Galeria, użyj opcji "zmień" w pierwszym poście.
    Po drugie usunęłam podgląd zdjęcia, bo było za duże i powodowało rozsuwanie się forum.

    Jakie są parametry wody?
    Jaki jest litraż akwarium? Jakie wymiary?
    Jaki gatunek bocji planujesz?

    Wywal węgiel z filtra, to nie jest medium filtracji biologicznej.
    Pozdrawiam. Barbara

    akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

    Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

    W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
    Awatar użytkownika
    mark_farina
    Akwarysta
    Posty: 2008
    Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
    Lokalizacja: Wrocław

    Post autor: mark_farina »

    Akwarium to 80x30x35
    Co do Bocji to mysle nad gatunkiem potocznie zwanym Bocja wspaniala

    Wode mam bardzo twarda, ostatnio mierzylem I pH bylo prawie 8.

    Pzdr
    Awatar użytkownika
    Dhuz
    Ekspert akwarysta
    Posty: 1634
    Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
    Lokalizacja: Wieliczka

    Post autor: Dhuz »

    Obrazek
    Bocja wspaniała powiadasz.

    Bardzo twarda woda o wysokim pH = zapomnij o wymienionych przez siebie rybach poza jajożyworodnymi, chyba, że lubisz obserwować chorowite ryby. W takim baniaku możesz urządzić zbiornik towarzyski dla zmienniaków i żyworódek Endlera.

    Zacznij czytać o wymienionych przez siebie zwierzętach.
    Awatar użytkownika
    soomichael
    Pomocnik
    Posty: 800
    Rejestracja: 31 paź 2015 18:06
    Lokalizacja: Warszawa

    Post autor: soomichael »

    Obrazek

    Bocja minimum akwarium 150cm długości.
    336L Ameryka
    -Skalary Manacapuru
    -Fantomy Czarne

    64L Azja/ogólne
    -Bojownik
    -neony

    43L Krewetkarium
    -red cherry
    Awatar użytkownika
    mark_farina
    Akwarysta
    Posty: 2008
    Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
    Lokalizacja: Wrocław

    Post autor: mark_farina »

    Podmianki robie 20% a woda z filtra zmiekczajacego jest lana, bo mam taki w kuchni. pH jest wysokie bo start baniaka robilem na kranowce bez filtracji. Odnosnie ryb to przez lata mialem kiryski, danio, molinezje, skalary, gurami w twardej wodzie pieknie rosly, byly zdrowe, zero chorob. Dolewam tez deszczowki ale bardzo zadko.

    Docelowo po 4tyg docierania baniaka woda powinna byc bardziej przyjazna dla gatunkow ktore chce trzymac.

    Pzdr
    Awatar użytkownika
    Dhuz
    Ekspert akwarysta
    Posty: 1634
    Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
    Lokalizacja: Wieliczka

    Post autor: Dhuz »

    mark_farina pisze:Odnosnie ryb to przez lata mialem kiryski, danio, molinezje, skalary, gurami w twardej wodzie pieknie rosly, byly zdrowe, zero chorob.
    "Przez lata" to bardzo ciekawe sformułowanie.
    Awatar użytkownika
    BARA
    Moderator
    Moderator
    Posty: 15742
    Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
    Lokalizacja: Białystok

    Post autor: BARA »

    Zaczekajmy aż akwarium dojrzeje, wtedy sprawdzisz ostateczne parametry wody. Wtedy zastanowisz się nad obsadą pasującą do tego litrażu i warunków w nim panujących.
    Ryby denne wymagają piasku jako podłoża, więc na razie o kiryskach nie ma co pisać. A na bocje wspaniałe dodatkowo masz mocno za małe akwarium.

    Dziękuję za poprawienie tytułu tematu.

    Jestem ciekawa, jak akwarium będzie wyglądać za trzy-cztery tygodnie, bo zapowiada się interesująco.
    Pozdrawiam. Barbara

    akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

    Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

    W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
    Awatar użytkownika
    mark_farina
    Akwarysta
    Posty: 2008
    Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
    Lokalizacja: Wrocław

    Post autor: mark_farina »

    Dzisiejsze pomiary wody:

    pH spadlo do 7.6 bo dolewam wode filtrowana - miekka
    NO3 - 4
    NO2 - 0
    CL2 - 0
    KH i GH w normie

    Woda klarowna ale lekko brazowa od korzeni. Glony nitkowate jakby zaczely znikac i zostaly tylko krasnorosty gdzie niegdzie na kamieniach glownie. Slimaki w ilosci sztuk 5 i rosnie.
    Dodatkowo mam zadomowione rureczniki zyjace w zwirze, co bedzie wspanialym suplementem diety dla ryb.

    Plan na niedziele:

    -podmianka wody 50% + woda z filtra/miekka + deszczowka okolo 1L
    -piasek dla kiryskow
    -dolozenie kryptokorin (2-3sztuki)
    -budowa malej jaskini
    -przesadzenie nurzancow, 4 nowe sztuki zastapia stare osobniki
    -dosadzenie moczarek, ktore plywaja po powierzchni
    -wyszorowanie korzeni

    No i czekam dalej az sie wszystko ulozy i zarybiamy.

    Pzdr
    Awatar użytkownika
    mark_farina
    Akwarysta
    Posty: 2008
    Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
    Lokalizacja: Wrocław

    Post autor: mark_farina »

    Jak widac po sobotnio-niedzielnych pracach zaszlo kilka zmian.

    http://i65.tinypic.com/dfknzs.jpg

    Z najwazniejszych spraw to trzeba wymienic, plaze dla kiryskow, nowe rosliny, nowi mieszkancy oraz finalna aranzacja.

    W zbiorniku plywaja Brzanki Sumatrzanskie (sztuk10) oraz 3 Kiryski Lamparcie. Brzanki beda dominujaca grupa w akwarium. W planach mam jeszcze zakup mlodego zbrojnika oraz wspomniana wczesniej Bocje, tu bedzie najprawdopodobniej Bocja karlowata z uwagi na gabaryty zbiornika. Brzanki Sumatrzanskie juz wczesniej hodowalem wiec mam pewne doswiadczenie z tymi wesolymi rybkami.

    Z roslin jak wspominalem wczesniej doszly Kryptokoryny.

    Pzdr
    Awatar użytkownika
    mark_farina
    Akwarysta
    Posty: 2008
    Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
    Lokalizacja: Wrocław

    Post autor: mark_farina »

    Przez okolo tydzien Brzanki w liczbie 10sztuk wyjadly mi prawie wszystkie mlode slimaki, glownie male rozdetki. Zostal jeden wiekszy osobnik na moczarce, ktory jest zwyczajnie chyba za duzy, reszta zniknela. Problem sie sam rozwiazal.

    Mam pytanie czy i jak czesto karmicie Kiryski tabletkami?

    Pzdr
    Awatar użytkownika
    mark_farina
    Akwarysta
    Posty: 2008
    Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
    Lokalizacja: Wrocław

    Post autor: mark_farina »

    Minelo juz prawie 3 miesiace od startu, odpukac jest dobrze, glony to tylko na szybie raz w tygodniu przejade szkrobakiem. Zrobilem juz pierwsze mocne ciecia roslin bo bylo tak gesto ze nie panowalem nad tym. Na dzien dzisiejszy mam takie parametry wody i niewiem czemu ale pH niechce zejsc ponizej 7 i co bym nie robil to wraca do ~7.3. Byc moze to wina zwiru bo kamienie mam otoczaki, ktore mi nie zatwardzaja wody.

    Podaje CO2 z bimbrowni w dzien okolo 6godzin w ilosci 1 babel na 4sek.
    pH 7.3
    GH 10
    KH 7
    NO3 30mg/l
    NO2 0mg/l

    Sklad: 10x Sumatra, 2x Zbrojnik, 5x Kirysek pstry i 3x Ampularia.

    http://i68.tinypic.com/2lazo04.jpg

    Pzdr

    usunęłam pogdląd zdjęcia bo jest tak duże, że rozwala forum. Proszę wstawiaj mniejsze zdjęcia. MOD BARA
    Awatar użytkownika
    Neurochirurg
    Ekspert akwarysta
    Posty: 2796
    Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
    Lokalizacja: opolskie

    Post autor: Neurochirurg »

    Daj jeszcze czarne tło. Ryby i rośliny pięknie się na mim wyeksponują.
    Obrazek<----klik
    [360] Los Angelfish
    [30] Samotne drzewko
    Awatar użytkownika
    mark_farina
    Akwarysta
    Posty: 2008
    Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
    Lokalizacja: Wrocław

    Post autor: mark_farina »

    Neurochirurg pisze:Daj jeszcze czarne tło. Ryby i rośliny pięknie się na mim wyeksponują.
    I powiem ci ze to jest dobry pomysl :D

    Jakos nie pomyslalem zeby dac ciemne tlo, przynajmniej zakryje mi to kable i weze.

    Pzdr
    Awatar użytkownika
    mark_farina
    Akwarysta
    Posty: 2008
    Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
    Lokalizacja: Wrocław

    Post autor: mark_farina »

    Przygotowuje sie do restartu po weekendzie. Zbyt wiele bledow popelnilem przy zakladaniu zbiornika i przestalo mnie to bawic.

    Obsada zostaje jak byla czyli Sumatry, Kiryski, zbrojniki i Ampularie. Bede chcial odtworzyc troche biotopu z Ameryki Pld, bedzie korzen redmoor, ktory moczy sie od 2tyg i puszcza galarete, bedzie oprocz tego dwa inne korzenie. Baza z Tetra active substrate przykryta piaskiem z mysla o moich kiryskach. Z roslin zostaja 3 rodzaje Kryptokoryn, bedzie jeden Anubias i dwa mikro anubiaski na korzeniu redmoor. Do tego w tle valisneria, Ludwigia i hydropilia - ktora zaczyna byc chwastem bo rosnie jak opetana. Oczywiscie woda bedzie brazowa od garbnikow i korzeni co mi nie przeszkadza, a poprawi jakosc wody i zmniejszy pH.

    Zamowilem tez nowy filtr zew. Fluval 306 bo niechce miec juz wewnetrznych filtrow bo zajmuja miejsce i szpeca krajobraz. Z czarnym tlem czarne rurki sa niewidoczne.

    Cala operacja bedzie polegac na tym ze filtry bede utrzymywac przy zyciu podczas restartu oraz zbiornik wypelnie w 50% woda ze starego zbiornika. Mam ja juz w dobrych parametrach, obnizylem pH ponizej 7 oraz PO4 jak i NO3, a pozatym ten restart to bedzie bardziej jak wieksza podmianka wody co napewno pomoze w aklimatyzacji. Nie chce lac znowu tego co mam w kranie bo NO3 i PO4 jaki KH/GH to koszmar.

    Czy o czyms zapomnialem przy restarcie? Cos warto zrobic czego nie wspomnialem?
    ODPOWIEDZ