Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[63] Moje trzy klimaty
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 06 Lis 2016 22:07    Temat postu: [63] Moje trzy klimaty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Miejsce w mieszkaniu nie pozwala na wiele, więc wygospodarowałem kąt w pokoiku i poszedłem "w górę", skręciłem sobie regał... W regale stoją trzy akwaria 63-litrowe, a na samej górze kostka 27l i trochę miejsca na wszelki wypadek. Starałem się zrobić akwaria z niewielką liczbą gatunków i w sumie mam 6 gatunków ryb w 4 akwariach, nie licząc krewetek. Reszta małych rybek czeka dalej na swoje miejsce (babki).

"Czarne wody" jako że są czarne, więc nie wyszły za bardzo (belka świeci punktowo i pomimo podkręcenia wyszła ciemność).

W tm zbiorniku trzymam neony simulanse (Paraheirodon simulans)oraz otoski (Macrotocinclus sp.), po 15 sztuk.

Dla "galaxy" utworzyłem trochę jaśniejsze akwarium, w którym posadziłem kryptokoryny, mikrozoria, pogostemon, lagenandrę oraz obsadziłem korzeń skrzydlikiem studziennym (mech kupiłem z uprawy). W tym akwarium trzymam też krewetki.

No i do ostatniego udało mi się kupić pielęgniczki trójpręgie (Apistogramma trifasciata), a do towarzystwa dodałem 15 sztuk bystrzyków karlików (Hyphessobrycon amandae).

No i ostatnie, najmniejsze, w którym przebywa 5 dorosłych gupików Endlera.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kross
Akwarysta

PostWysłany: 07 Lis 2016 10:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe zbiorniki,gratuluje. A czy tego pierwszego akwa udałoby Ci się zrobić lepsze zdjęcie?

Pozdrawiam,Daniel
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 07 Lis 2016 10:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Postaram się, bo w rzeczywistości takie akwarium wygląda inaczej.
Powrót do góry
wojtass9
Moderator
Moderator

PostWysłany: 07 Lis 2016 12:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zbiorniki bardzo fajne,i do tego we wszystkich akwa piach ,jak to powinno byc w każdym szanującym się zbiorniku Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=1--_P9YmtOk
Powrót do góry
wiewiór
Pomocnik

PostWysłany: 07 Lis 2016 21:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Super obsady
Daj fotki o opis regału Wink

krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 07 Lis 2016 22:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dam, z regałem to miałem problem:
- znaleźć odpowiednie kątowniki perforowane,
- wypoziomować skręcony regał pomimo niedokładności,
- ustawić na odpowiednim podeście,
- zabezpieczyć wszystko przed wilgocią.

Powrót do góry
kurka
Pomocnik

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 07 Lis 2016 23:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajne zbiorniki ale jestem ogromnie ciekawa jak wygląda regał Smile
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 08 Lis 2016 11:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajne te zbiorniki, szczegolnie lubie gesto porosniete roslinnoscia.

Gdybys znalazl chwile to zrobilbys czarne wody jeszcze raz zeby bylo cos wiecej widac?

Pozdrawiam
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 08 Lis 2016 22:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czarne wody postaram się zrobić lepsze, ale nie potrafię ustawić aparatu (tzn. próbuję...).

Dla Kurki wstawiam zdjęcia regału.

To białe pośrodku to koryto, w którym są wyprowadzone złączki z 230V do podłączenia innych urządzeń, sterowanych timerami (np. zasilacze do LED-ów). Po bokach gniazdka elektryczne z 230V dla np. grzałek (niesterowane).
Po lewej stronie sterownik do belki LED. Półki zrobione z płyty wiórowej oraz paneli podłogowych, tak samo boczna ścianka z półkami na kwiaty.

Powrót do góry
Kross
Akwarysta

PostWysłany: 09 Lis 2016 20:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajnie to wygląda. Zdjęcia już lepsze,dużo więcej widać. Masz jakieś problemy z pielęgnacją tych zbiorników w tym regale?

Pozdrawiam,Daniel
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 09 Lis 2016 20:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, one docelowo mają nie być obsługiwane, ale miejsca tam jest na tyle, że nie ma problemu z obsługą. W tym jednym jest filtr dorożny JP-093 - bardzo fajny filtr, cichy, tylko właśnie z powodu "obsługi" filtra będzie wymieniony na gąbkowy (jednak trzeba rękę wsadzić i dociskać przyssawki, a gąbkowy jest tak złożony, że tylko umieszcza się go w rogu, gąbkowy stanowią dwa filtry cornen-jet 02 - je można składać jeden na drugi i robić dłuższe filtry). Ale dobry jest też cornen-jet 03, jest większy i jego gąbka jest inna, mniej gęsta oraz rurka wylotowa jest regulowana oraz zagięta, więc woda nie pryska do góry.
Za drugim razem, za radami Wojciecha, zrobię filtr hamburski.

Powrót do góry
Kross
Akwarysta

PostWysłany: 09 Lis 2016 20:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozumiem. Gratuluje pomysłu,pracy i wykonania Wink

Pozdrawiam,Daniel
Powrót do góry
fiebik
Akwarysta

PostWysłany: 10 Lis 2016 23:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nom... regał na bogato... Smile
Grt Smile

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kurka
Pomocnik

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 10 Lis 2016 23:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj na bogato i to bardzo Very Happy
Po prostu cudeńko!
Dziękuje za zdjęcia Wink

Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 18 Mar 2018 21:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę zdjęć porobiłem, raptem dwa nadają się do obejrzenia...
Staram się bardzo, ale nie potrafię zrobić dobrych zdjęć i zazdroszczę tym, co potrafią Smile
Babki złote - pod taką nazwą kupowane, ale wydaje mi się, że jest to dokładniej gatunek Brachygobius sabanus. Akwarium nie grzebane, zasilane tylko filtrem gąbkowym wsadzonym ot tak, żadnych wymysłów.
Były problemy z sinicami, ale im mniej grzebię, tym mniej problemów w takiej kostce (30x30x30).

Tutaj są żyworódki Endlera, krewetki (widać, że nie widać...) i trochę świderków. Tutaj także nic nie robię poza podmianami i uzupełnianiem wody. Akwarium jest po przycince (jezierza, rogatek i rotala). I w tym akwarium najbardziej te rośliny rosną, zarówno pod względem objętości jak i jakości (rośliny ładne, zdrowe, nie zarośnięte glonem...).
Na pierwszym planie mech kameruński (Cameroon moss) , ale jak widać, nie służy mu.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: