Klejenie nowegp akwarium

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Saper1234
Posty: 15
Rejestracja: 09 lis 2016 17:47

Klejenie nowegp akwarium

Post autor: Saper1234 »

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, i chciałbym zasięgnąć porady doswiadczonyc akwarystów. Mianowicie chodzi mi o rady co do nowego akwarium które mam zamiar sam kleic. Wymiary: długość 70cm, szerokość 33cm, wysokość 40cm, grubość szkła 6mm. Wiem że wymiary są niestandardowe, i tu moje pytanie.... czy m dawać wzmocnienia? Jesli tak, to jakie?
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

Jeżeli porządnie skleisz to bez wzmocnień powinno dać radę. Są przecież dużo większe akwaria bez wzmocnień. Ale nie wiem jakie masz doświadczenie i umiejętności. Na twoim miejscu zostawiłbym robotę szklarzowi, ale jak bardzo chcesz...
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Sądzę,że takie akwarium nie potrzebuje dodatkowych wzmocnień.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Saper1234
Posty: 15
Rejestracja: 09 lis 2016 17:47

Post autor: Saper1234 »

Trochę mnie uspokoiliscie z tymi wzmocnieniami... bo słyszałem opinie że wysokość nie powinna być wyższa od szerokości...
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Saper1234 pisze:ymiary: długość 70cm, szerokość 33cm, wysokość 40cm, grubość szkła 6mm. Wiem że wymiary są niestandardowe, i tu moje pytanie.... czy m dawać wzmocnienia? Jesli tak, to jakie?
Mam akwarium 70x30x30 bez wzmocnień, ale 10 cm wyżej to jednak więcej wody (większy napór wody na szkło). Mnie klejący akwarium skleił z grubszego szkła, chyba też z 6mm, ale jedno mam z 5 mm i widać napór wody (przy 6mm nie) - napór wody rozszerza dłuższe szyby.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Saper1234
Posty: 15
Rejestracja: 09 lis 2016 17:47

Post autor: Saper1234 »

Reraz myślę że dobrze sklejone będzie trzymało bez wzmocnień,aczkolwiek chyba by nie zaszkodziły....
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pamiętaj o kolejności klejenia szyb. Jak dobrze to zrobisz, wzmocnienia nie będą potrzebne.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Saper1234
Posty: 15
Rejestracja: 09 lis 2016 17:47

Post autor: Saper1234 »

A jaką konkretnie kolejność masz na mysli?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zabierasz się za klejenie akwarium i nie wiesz o czym piszę? No proszę, Kolego, bez przesady...
W takim razie może najpierw poczytaj jak ma wyglądać to, co chcesz zrobić, dowiedz się dokładnie co i jak. Poszukaj na forum, poczytaj w necie, popytaj u szklarza. Rzucam Ci hasło "kolejność klejenia szyb w akwarium" jako podstawę wiedzy.

Zobacz tutaj
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t ... t=klejenie
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Saper1234
Posty: 15
Rejestracja: 09 lis 2016 17:47

Post autor: Saper1234 »

No widzisz tu Cie zaskoczę, bo dużo czytałem o kolejnosci klejenia i chcialem tylko skonsultować.... przedwczesne wnioski...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

W takim razie przepraszam Cię za moją przedwczesną opinię o Twojej wiedzy opartą na Twoim pytaniu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
prezesso
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 815
Rejestracja: 28 sie 2007 14:34
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: prezesso »

Dla spokojnego snu lepiej przyklej podłużne wzmocnienia z przodu i z tyłu.
Obrazek <-- kliknij tu
...wyleczony z Facebooka... z pytaniami zapraszam na forum
ODPOWIEDZ