Pierwsze narodziny :)

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
DelPiotrek
Posty: 239
Rejestracja: 04 paź 2016 9:52
Lokalizacja: Warszawa

Pierwsze narodziny :)

Post autor: DelPiotrek »

Hej,
Dzisiaj po powrocie z pracy zauważyłem nowych mieszkańców mojego akwarium :) malutkie molinezje! Chowają się w zielsku. Chyba niezbyt wiele, udało mi się naliczyć 6 lub 7. reszta pewnie pożarta :(
Nie mam pojęcia co teraz? Jakoś karmić? Coś zmienić w akwarium? Nie mam kotnika. Poza tym są tak małe ze bałbym się odłowić.
Proszę o rady.
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nic nie rób. Niedługo będziesz mieć nadmiar ryb. Młode możesz podkarmiać startymi w palcach płatkami Sery lub innymi. Nic więcej nie musisz robić.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
DelPiotrek
Posty: 239
Rejestracja: 04 paź 2016 9:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DelPiotrek »

Wydaje mi się że molinezja cant czas rodzi. Pływa za nią dwóch samców i wygląda jakby wyjadali młode :(
Mam opcję przełożyć ja do akwarium z neonkami ale tam jest miękka woda... na zewnątrz odpada bo mam koty...
Zostawić czy wyłowić?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zostawić!!!!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
DelPiotrek
Posty: 239
Rejestracja: 04 paź 2016 9:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DelPiotrek »

Jeszcze jedno pytanie. Na ten weekend przypada mi wymiana wody. Przesunąć o tydzień? Nie chcę zaszkodzić rybkom. A wielce prawdopodobne że jakąś wciagnę odmulaczem
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Koniecznie podmień, możesz słabiej odmulić dno, ale odświeżenie wody jest bardzo ważne. Młode są wrażliwe na związki azotowe.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ