pokarm przyklejany do szyb

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

pokarm przyklejany do szyb

Post autor: kordare »

widzilem dzisiajpokarm TETRA TREATS ktory przykleja sie do szyby czy to jets cos dobrego czy to tylko taki pic na wode?
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Są tzw. pokarmy przyklejane do szyby dla rybek, ktore spełniaja jak najbardziej swoje zadanie, ale ten co podałeś to chyba raczej do ryb stawowych. Sa takowe inne dla ry dennych jak kirysków czy glonojadów, jak np. Tetra Tabi Min i to sie sprawdza. Natomiast to co widziales nie wiem raczej nie bardzo nadaje sie do akwariow.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

to jest napewno pokarm dla ryb akwariowych(tak jest napisane na opakowaniu)chodzilo mi czy rzeczywiscie ryby jedza taki pokarm?-teraz wiem ze jest ok wiec kupuje -bedzie fajne widowisko.dzieki za info
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Jest to pokarm płatkowany który jest zgnieciony i nadano mu kształt tabletki. Pod wpływem wody rozmaka, przykleja się do szyby i rybki sobie skubia :)
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

mam takie tabletki dla ryb dennych ale jak ja wloze to wszystkie ryby mi to wcinaja az milo popatrzec.
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Dlatego aby tego uniknąć wrzycasz taką tabletke okkoło 20 min po zgaszeniu światła. Glonojadki i inne rybki przydenne je napewno znajdą i sobie pojedzą :)
Pozdrowionka :)
Awatar użytkownika
marek 14
Posty: 43
Rejestracja: 07 kwie 2006 16:06
Lokalizacja: Z wrocławia

Post autor: marek 14 »

a co sadzicie o tropical vitabin??
moze byc dla zbrojników??
PiS- Potwory i Spółka ;) :D hehe ;]
----------------------------------------------------
Czytanie Regulaminu i używanie opcji "Szukaj" na Forum świadczy o inteligencji użytkownika...
;) ;) ;)
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

ja tez takowe tabletki mam niby dla glonojadow ale ostoski tym gardza i jedza wylacznie czerwona papryke a tabletki kiedy zaczynaja sie rozpuszczac jedza neonki
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

A kiedy podajesz te tabletki? Wydaje mi się, że podczas gdy pali się światło w akwarium. Jeśli podawał/a byś około 30 min po zgaszeniu światła to inne rybki nie się nim nie zainteresują, a glonojady go zjedzą kiedy przyjdzie odpowiednia pora.

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Vitabin jeste bardzo dobry, moim rybkom smakuje i wszystkie chętnie go jedzą (szczególnie zbrojniki), zawsze tabletke robie na 4 części, 3 wrzucam na dno a jedną przyklejam do szyby. Papryke(musi byś świeża, mrożonej nie ruszą) też zbrojniki bardzo lubią, tak samo jak gotowaną marchewke i kalafior
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Maciej0478
Posty: 29
Rejestracja: 14 lut 2006 8:45
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej0478 »

Witam!
Moje otoski wprost uwielbiają VegeTabin Tropicala. Do tego stopnia są żarłoczne że nie zejdą z tabletki dopóki jej nie skończą. A podaję je nawet w samym środku dnia - to otoskom w ogóle nie przeszkadza.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Maciej0478 nie mówie, że im to preszkadza tylko chodzi o to, że jak pisał/a malenstwo gdy pokarm się rozpuści zaczynajągo jeść neonki. Dlatego lepiej wrzucać go wieczorem.

P.s
Jakiego VegeTabin używacie A czy B?

Czołem
Czołem :)
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

ja podawalam o kazdej porze dnia i w roznych miejscach akwa i nic moje sa chyba wybredne bo z tego co pamietam mam te same tableteki co Maciej0478
Awatar użytkownika
Maciej0478
Posty: 29
Rejestracja: 14 lut 2006 8:45
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej0478 »

Brian wcale nie twierdzę że nie jest lepiej podawać wieczorem. Wszystko zależy od zachowań innych mieszkańców akwa. Akurat moje neonki nie są zainteresowane tabletkami więc nie przeszkadzają otosom. Pewnie zależy to od indywidualnych upodobań rybek - w każdym zbiorniku mogą zachowywać się minimalnie inaczej. Tabletek nie przyklejam do szyby tylko pozwalam im opaść na dno. Jednocześnie podaję inny pokarm wolno opadający którym zajmują się neony. Po prostu każdy w swoim zbiorniku musi na zasadzie prób wybrać optymalne pory karmienia. U mnie akurat czas podawania tabletki z powodu braku przeciwskazań wynika często z wygody lub po prostu obecności w domu.
Otosom podaję VegeTabin A.
Pozdrawiam.

P.S.
malenstwo spróbuj może podawać Green Algae Wafers Tropicala - te tabletki moje otosy też uwielbiają.
http://www.tropical.com.pl/POL/pokarmy/ ... afers.html
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Moje rybki lubią Tetra Tips i tabletki dla dennych. Czas podawania jest różny, ale za każdym razem mieszkańcy akwa toczą wojnę o tablete :D .
Najlepiej wygląda jak ryby chcą wyrwać zdobycz Ampularii, która przykrywa całą tabletkę i próbuje połknąć ją w całości :)
ODPOWIEDZ