Danio różowe - wzmożona aktywność jednego z samców

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
xxxkrystian
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2016 10:05

Danio różowe - wzmożona aktywność jednego z samców

Post autor: xxxkrystian »

Witam

Dzisiaj jest drugi dzień od kiedy zakupiłem 5 szt. danio. Od samego rana jeden z samców ugania się cały czas za jedną z samic. Popatrzyłem na filmy jak wygląda tarło tych ryb i ta "gonitwa" bardzo je przypomina, ale samica jak i samiec jest młody więc moje pytanie czy istnieje możliwość żeby tak młode osobniki chciały się rozmnażać. Samiec próbował też z większą samicą ale ta nie daje się i go odgania. Proszę o poradę




Akwarium 75l
Danio
neon
titejka
kirysek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

W nowych warunkach ryby są pobudzone do tarła, więc to nic dziwnego, że samiec zaczepia samicę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
xxxkrystian
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2016 10:05

Post autor: xxxkrystian »

Czyli najlepiej odłowić parkę do osobnego akwarium ??
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A masz już przygotowany, odstawiony i dojrzały kotnik? Bo jeżeli tylko chcesz przelać część wody do jakiegoś świeżego akwarium to daj sobie spokój.

Moim zdaniem i tak nic z tego tarła nie wyjdzie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
xxxkrystian
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2016 10:05

Post autor: xxxkrystian »

Odłowiłem samice i samca do pojemnika który zanurzyłem w akwarium i przykryłem siatką. Po 2 h zauważyłem małe przezroczyste jajeczka. Wieczorem odłowiłem parę bo zjadały ikrę. Dzisiaj pojawiły się młode, ciężko je zauważyć jest ich już 5 a jajeczek jeszcze jest sporo. Więc mimo braku przygotowania udało się tarło. Teraz tylko pytanie jak zadbać o tak mały narybek? :(
Cichlidaemus
Posty: 31
Rejestracja: 13 lis 2016 20:07
Lokalizacja: Łodygowice

Post autor: Cichlidaemus »

Żółtko ugotowane, Micro-Vit i wszystko co drobne i w pyle.
Baniaki :
-70l biotop Kostaryka/Gwatemala (platki, 1x parka pielęgnic sajica, 3x kirysek albinos i dużo zielska )
-40l BW -> za niedługo start
xxxkrystian
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2016 10:05

Post autor: xxxkrystian »

Dziękuje za podpowiedź :)
ODPOWIEDZ