Ogorki, Kabaczki, Cukinie - urozmaicenie diety?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Ogorki, Kabaczki, Cukinie - urozmaicenie diety?

Post autor: mark_farina »

Postanowilem troche urozmaicic diete moich malych zarlokow bo platki i robaki na okraglo to straszna nuda i monotonia, pozatym zauwazylem ze przydaloby sie zmienic nieco diete. Zauwazylem ze zbyt obfite karmienie (3xdziennie) wplywa na malo ruchu i przesiadywanie w dolnej czesci zbiornika.

Od 2 tygodni daje mniej pokarmu, wczesniej jadly rano/popoludnie i wieczor. Teraz maja nowa diete i jedza rano/wieczor w mniejszych ilosciach, a w popoludnie co drugi dzien dostaja zdrowa przekaske. Widze ze wplynelo to pozytywnie na ich zachowanie, sa lekkie, zywsze i znowu szaleja w srodkowej czesci zbiornika i maja sile na gonitwy i zaczepki.

Moje Brzanki uwielbiaja sparzonego ogorka co widac na filmie. W zasadzie to zjadaja praktycznie wszystko, nawet z reki, no ale nie o to chodzi.

https://www.youtube.com/watch?v=_SgM_gy ... e=youtu.be

Co jeszcze mozna im sprobowac podawac zeby urozmaicic diete? Zalezy mi na czyms lekkostrawnym, bo widze ze od platkow/robakow rosna w oczach, a ich zycie toczy sie jakby tylko wg jedzenia.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Kiedyś gdzieś wygrzebałem, że można podawać kawałek arbuza. Jadły rzeczywiście ale ja jakoś nie jestem przekonany do takiego karmienia :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ