Najbezpieczniejszy mrożony pokarm

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
logan
Posty: 36
Rejestracja: 27 paź 2016 14:53

Najbezpieczniejszy mrożony pokarm

Post autor: logan »

Jak rozumiem pewne rodzaje pokarmu żywego są lepsze od innych, co związane jest z chorobami/pasożytami jakie mogą przenosić.
Czy ta sama zależność występuje w przypadku pokarmu mrożonego?
Po lekturze internetu wyczytałem, że bezpiecznym - ze względu na warunki życia - jest solowiec lub kryl.
Podałem dziś troszkę solowca (marka IT, dobrze wcześniej rozpuszczonego) i ogólnie ryby zjadły, ale powiem szczerze, że nie z ogromnym zainteresowaniem, łapczywością i radością jak to na pewno robią jedząc inne "robaki"- sama natura.
Jaki żywy i mrożony pokarm mógłbym zakupić dla ryb (głównie skalarów), tak aby bardzo im smakował (sprawić im radość) i był choć teoretycznie najbardziej bezpieczny?
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Witaj. Od 3 miesięcy podaje solowca. Parę sekund po podaniu znika pozarty :) Ale masz rację,na początku jak podawalem,to nie było takiego apetytu na niego. Widocznie musiały się przyzwyczaić,albo może dlatego że rybki były małe. Nie wiem. Jak pytam po znajomych,to nikt nie narzeka aby solowiec pozostawał na dnie,czy nawet zdążył opaść na dno :D
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Larwa wodzienia.
Czarna larwa komara.

Możesz się pokusić o tzw. Sekstet Tropikalny IT, polecam.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ