[200l] Start roślinnego

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

taranek
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2017 21:38

[200l] Start roślinnego

Post autor: taranek »

Witam

Chciałbym Wam przedstawić moje nowe 200l /100x40x50 /. Akwarium zalane parę dni temu, ale coś niepokojącego się z nim dzieje. Większość roślin nie chce się przyjąć. Prawie od razu pojawił mi się film bakteryjny /chyba/ dlatego wylot filtra skierowałem na tafle wody, ale strasznie wszystko się brudzi. Leje tylko Potas i CO2. Oświetlenie ok 6-7h dziennie. Od dzisiaj zacząłem dawkować żelazo w ilości 1/3 dawki. Może coś Poradzicie dlaczego tak się dzieje. To moje 2 akwarium. W poprzednim nie miałem takich problemów.
Podłoże
substrat podżwirowy Aqua Floran kulki gliniano-torfowe podłoże docelowe Manado
Filtracja
Crystal Profi 701e
Tetra ex plus 800
CO2
Butla - podawany przez filtr narurowy altherna i deszczownice filtra ex plus 800
oświetlenie
Belka 4x39W
świetlówki T5 - 2x 6500k + 2x 10000k
Rośliny
eleocharis parwula
anubias nana - tak mi się wydaje
microsorum trident
heteranthera zosterifolia
limnophila aromatica
pogostemon erectus
pogostemon helfieri
creeping moss
fox moss
staurogyne (nie repens)
althernanthera reineckii mini
althernanthera reineckii
shinnersia yellow
rotala wallichii
hydrocotyle japan

Obrazek

Pozdrawiam
Taranek
lesiuuu
Posty: 62
Rejestracja: 25 gru 2016 11:08

Post autor: lesiuuu »

Jak długo akwarium stoi ? Rośliny muszą się zaaklimatyzować, puścić korzenie, niektóre ruszą szybciej, niektóre mogą wegetować, inne znów mogą marnieć puszczając zdrowe odnogi- porostu reakcja na zmianę warunków. Pamiętam, że u mnie mały heniek potrafił wegetować 2 miesiące zanim ruszył
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Nawozisz i podajesz CO2 od samego początku,a zdecydowanie za mało czasu świecisz. Zazwyczaj zaczyna się świecić od 6 godzin i co parę dni zwiększając aż do 10-12 godz. Ale Ty odrazu podajesz CO2 i nawozy więc odrazu bym zaczął świecić 10h/dobe
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
ODPOWIEDZ