Gupiki

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Gupiki

Post autor: Nirvana »

Co robicie z gupikami ja już mam dość tego ich rozrodu i nie jest przyjemne gdy czesc biedactw laduje w paszczach innych ryb czy jest jakis inny sposob na pozbycie sie gupikow myslalam o oddaniu ich do przedszkola albo jest druga opcja :D sprzedac mam dosc ladne okazy ale nie jestem pewna czy oplaca sie wywieszac ogloszenia bo moze nikt nie zechce jak myslice? sprzedawalabym po 50gr od sztuki w sklepie zoologicznym jest 3zł :P
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
Marta55555
Posty: 118
Rejestracja: 23 sty 2006 21:25
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: Marta55555 »

Ja dzisiaj akurat oddałam swoją małą samice do zoologa. Mam jeszcze pare samic ale są dużo młodsze od tamtej wiec jeszcze nieoddam. A jak wogóle jak bym miała zaduzo ich w akwa to zawsze oddaje do zoologa a oni mi za nie płacą po 2,50 a za ładniejsze 3,50 moge tez zamiast kasy wziąść np. jedzenie :D Fajnie mam :D
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Ja bym je oddala do sklepu zoologicznego. Gdy sprzedawca zobaczy, ze Twoje okazy sie szybko sprzedaja zaczne z wielka checia je kupowac od Ciebie. Druga opcja to tak jak mowilas - ogloszenia. Mozesz je wywieszac np. na tym forum lub w jakies gazecie.

Pzdrawiam :)
Obrazek
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Post autor: Nirvana »

Czyli jednak jest jakas nadzieja na sprzedawanie nadmiaru :D bo okazy rosną mi naprawdę ładne :P nie chwalac sie. Ale skoro można je jakoś sprzedać to w zoologach wypatrzę jakiegoś ładnego samca i postaram się skrzyżować jeszcze ładniejsze. Bo ten co go mam jest naprawdę unikatowy! I właśnie takich szukam. Dzięki wielkie za odpowiedzi oczywiście punkciki dla was. Kto jeszcze sprzedaje rybki? :P
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
domenicos
Posty: 189
Rejestracja: 20 lut 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: domenicos »

Witaj.
Opcja I - taj jak powyżej - próbuj w sklepach zoologicznych. Często jeśli nawet nie oferują pieniędzy za ryby, to przynajmniej rozliczają się asortymentem (pokarm, chemia, rośliny, inne ryby itp.)
Opcja II - jeśli mieszkasz w dość dużym mieście, możesz spróbować na allegro. Z doświadczenia wiem, że przy ładnych okazach zainteresowanie jest w miarę dobre. No i nie pozostaje bez znaczenia fakt, iż wielu akwarystów wie, że często rybki od takiego "prywatnego" hodowcy są w znacznie lepszej kondycji, niż te kupione w sklepie. Z tego co widziałem na allegro, gupika można sprzedać po ok. 1-2zł w zależności od odmiany.
Opcja III - daj ogłoszenie na tym formu w dziale giełda ;-)
Pozdrawiam.
gosiekg
Posty: 12
Rejestracja: 20 sty 2006 22:18

Post autor: gosiekg »

Witam,
ja tez sie doczekalam malutkich gupikow (to moj pierwszy raz ^^)
Niestety nie mam tak dobrze jak Ty Marto. W zoologicznym mi powiedzieli, ze nie chca rybek od amatorow :/ I teraz nie wiem co z nimi zrobic.
Bede sie ludzic, ze jednak znajda sie jacys chetni ^^

Pozdrawiam,
Goska
Awatar użytkownika
Marta55555
Posty: 118
Rejestracja: 23 sty 2006 21:25
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: Marta55555 »

Ile ich masz??? Bo jezeli niemasz komu oddać to daj je do ogólnego i ile przezyje tyle bedziesz miał :( Niestety tak jest lepiej :(
gosiekg
Posty: 12
Rejestracja: 20 sty 2006 22:18

Post autor: gosiekg »

Przezyly dwie i sa juz na tyle duze, ze raczej nic im nie grozi. Szkoda tylko, ze to dwie samice. Jak dorosna beda miec plage gupikow ^^'
Bylam dzisiaj w innym zoologicznym i niestety tez nie przyjmuja :/
Awatar użytkownika
Marta55555
Posty: 118
Rejestracja: 23 sty 2006 21:25
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: Marta55555 »

hmmm... a do znajomego??? Musisz jak najszybciej je oddac bo jak zaczna się ci rozmnazac młode samice (a zaczynaja juz od 2 miesiąca zycia) to jak w takim wieku urodza (o ile urodza) moga z tego powodu nieprzezyc...
ODPOWIEDZ