Pytanie o rozmnażanie molinezji.

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
rymon
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2017 19:37
Lokalizacja: Łapy

Pytanie o rozmnażanie molinezji.

Post autor: rymon »

Witam. Jestem bardzo początkujący w temacie akwarium. Drugi raz okociła mi się molinezja żółto czarna. Czy jest możliwe że kilka z małych jest czarne. Około czterech maleństw jest lekko żółto przezroczyste a dwie są ciemne. W sobotę kupiłem nową roślinkę. Może przypadkiem przynioałem jakieś małe z rośliną.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

rymon tak to możliwe i bardzo prawdopodobne.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
rymon
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2017 19:37
Lokalizacja: Łapy

Post autor: rymon »

No to nieźle. Nie mam kotnika, ale poprzednim razem uchowały mi się trzy rybki i maję już około 1,5 cm. Tych ostatnich jest około sześć, siedem. Ciężko je zliczyć.
Jeszcze mam takie pytanko. Czy inne rybki mi ich nie zeżrą. Mam dwie molinezje dwie platki i pięć neonów.
DelPiotrek
Posty: 239
Rejestracja: 04 paź 2016 9:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DelPiotrek »

rymon z dużą dozą prawdopodobieństwa są to Twoje molinezje :) u mnie rodzą się czarne, białe, w ciapki i prążki :)
Kotnik zupełnie nie jest potrzebny. Maluchy pochowają się w roślinach, mchu itd. Za kilka dni może się okazać, że masz 15 nie 7 ;)
Małe molki mogą być pożarte przez innych mieszkańców ale tylko te nowonarodzone. Po kilku dniach będą już za duże - szybko rosną.
I nie przejmuj się tym za bardzo. Po pierwsze to zupełnie naturalne, a po drugie za kilka miesięcy będziesz miał ich tyle że sam się zaczniesz zastanawiać nad zjadaniem :D
rymon
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2017 19:37
Lokalizacja: Łapy

Post autor: rymon »

Wielkie dzięki z pomoc. Tak jak pisałem, jestem początkujący, ale tak nam się to z żoną spodobała, że jak nauczę się co i jak się robi to kupimy coś większego. Miała być jedna rybka w słoju dla dzieci, a jest kostka 30 l dla taty i mamy :-)

Jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało. Czy rybkom nie przeszkadza burczenie filtra?

nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
DelPiotrek
Posty: 239
Rejestracja: 04 paź 2016 9:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DelPiotrek »

rymon jak na 30l to trochę za dużo rybek. Zasrają Ci akwarium po kokardę. No i pewnie nie najlepiej będą się czuły. Postaraj się rozdać przynajmniej ten starszy narybek.
Trudno powiedzieć jak głośno chodzi Ci filtr. Mojego praktycznie nie słychać.
Ustaw go tak żeby nie było zbyt dużego prądu wody. Wystarczy żeby powierzchnia lekko falowała. To załatwi mieszanie się tlenu z wodą.
PS co do rozmiaru akwarium to akurat większe łatwiej ogarnąć niż małe :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przenoszę do odpowiedniego działu.
Proszę nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać używaj opcji "zmień.

Witam na Akwaforum.

Zacznę od złych wieści: niestety 30l to jest krewetkarium, a nie akwarium dla ryb. Molinezje wymagają litrażu powyżej 112l, prawidłowo wyrośnięte samice osiągają rozmiary powyżej 10cm.

Neony to ryby wód kwaśnych i miękkich (litraż od 63l).
Molinezje to ryby wód zasadowych i twardych, wręcz słonawych.
Nie należy trzymać tych gatunków razem.

Proszę oddaj ryby nim potrują się własnymi wydalinami, bo w tak małym akwarium nigdy nie zapewnisz im dobrej filtracji biologicznej. Przypominam o podmianach około 20% wody co dwa dni do momentu oddania ryb.

Wiem, że podane przeze mnie informacje mogą Cię zasmucić lub oburzyć. Zapraszam do poczytania o podstawach akwarystyki i o wymaganiach gatunków ryb jakie trzymasz.
rymon
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2017 19:37
Lokalizacja: Łapy

Post autor: rymon »

Wielkie dzięki za odpowiedź. Jeżeli chodzi o dobór rybek to Tak podpowiedzieli mi w sklepie zoologicznym jak spytałem co mam kupić na początek. Sam nic nie dobierałem.
DelPiotrek
Posty: 239
Rejestracja: 04 paź 2016 9:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DelPiotrek »

rymon słuchanie się sprzedawcy to największy błąd jaki popełnia większość z nas na początku przygody z akwarystyką...
Barbara ma rację niestety. Im szybciej zdecydujesz się na to duże akwarium tym lepiej dla wszystkich. Dla rybek bo będzie się im lepiej żyło, dla Ciebie i żony bo zaoszczędzi Wam stresów.
ODPOWIEDZ