Ile zjada jeden zbrojnik?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
cytryna2
Posty: 136
Rejestracja: 21 paź 2014 21:26

Ile zjada jeden zbrojnik?

Post autor: cytryna2 »

Ostatnio zbrojnik przerzuca mi w nocy cały piasek ,wykopuje rośliny ,w dzień chowa się cały czas pod korzeniem nigdy nie siedzi na szybie tak jak kiedyś,zastanawiałam się dlaczego?daję mu do jedzenia co wieczór połowę dropsa przeznaczonego dla glonojadów tylko czy to odpowiednia dawka? w gąbkach filtra które czyszczę(co kilka dni) jest zawsze mnóstwo tych resztek,
Ile właściwie jada jeden 8cm zbrojnik?
Jak się uczyć? tylko od najlepszych ;)
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

No... ale co z nim nie tak? Zbrojnik zachowuje się tak normalnie - te ryby meblują akwarium podle własnego widzimisię. Wliczając w to wykopywanie roślin. Jeśli dajesz mu dropsy, a on ich nie zjada, może pora zmienić dietę na mniej monotonną? Jakiś ogórek, cukinia, brokuł czy cuś ;)
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Zacznij powoli zwiększać im przerwę w karmieniu tabletkami. Podawaj co drugi dzień przez tydzień, a potem ogranicz się jedynie do 1 lub 2 tabletki na tydzień bo to bardziej taki suplement diety. Potem jak kolega Dhuz pisze podawaj naturalne warzywa i sprawdź co lubią najbardziej. Zobaczysz że jak nie będą przekarmione to chętniej będą pływać po zbiorniku i po szybach.
DelPiotrek
Posty: 239
Rejestracja: 04 paź 2016 9:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DelPiotrek »

U mnie zbrojniki nie ruszają tabletek, więc przestałem podawać. Karmię surowym ogórkiem lub cukinią. Zjadają w całości.
cytryna2
Posty: 136
Rejestracja: 21 paź 2014 21:26

Post autor: cytryna2 »

Dziękuję za rady na pewno z nich skorzystam :D
Jak się uczyć? tylko od najlepszych ;)
cytryna2
Posty: 136
Rejestracja: 21 paź 2014 21:26

Post autor: cytryna2 »

:D sukces już myślałam ,że zagłodzę glonojada,marchewki ni tkną ,groszkiem gardził a dziś proszę ugryzł kawałek cukinii gotowanej co prawda tylko odrobinę ale zawsze.Cieszę się bardzo tym bardziej ,że ta ryba jadała od małego tylko wspomniane wyżej dropsy.
I zaczyna od czasu do czasu wypływać na kilka sekund z pod tego korzenia nawet w dzień :) tak ,że dzięki za rady.
Jak się uczyć? tylko od najlepszych ;)
ODPOWIEDZ