Gurami dwuplame

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Gurami dwuplame

Post autor: Nirvana »

Czu Gurami dwup. zechcą rozmnażać się w akwarium ogólnym mam 2 samce i 1 samice marmurkowego. Chce dokupić samice i mam nadzieje na tarło ale nie wiem czy w ogólnym to ma sens poza tym boje sie że 2 samce1samice zamęczą. W podpisie jest napisane z jakimi rybkami je trzymam
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Gurami dwuplame to przede wszystkim ryby bardzo terytorialne i wymagają dośc sporego zbiornika. Co do rozmnażania, jezeli beda mialy zabezpieczony spokój w akwa ogolnym (mało innych ryb) może im sie uda, ale nawet towarzystwo tych samych ryb (tego samego gatunku) zniecheca je do tarła. Polecam robic to w osobnym zbiorniku jesli zalezy Ci na tarle gurami. Do rozrodu potrzebują przegotowaną wodę wodociagową o temp. 24-26C. Samiec zbuduje na powiechni wody rozległe gniazdo z piany. Składane podczas tarła jaja zawierające tluszcz podpływaja do powiezrchni. Kiedy jest tarło należy wyłączyć napowietrzanie o ile dodatkowe takie masz i nie wlaczac az młode zaczna swobodnie pływać. W tym czasie usuwamy z akwa samca, ktory strzegl jaj i młodych. Tempo wzrostu małych gurami jest nierównomierne, te co szybciej dorosna gonia małe i moga je po prostu zjesc, wiec trzeba robic selekce odzielajac mniejsze od wiekszych.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ