[72l] akwarium stachu108

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

stachu108 tak jak Ci kolega malachio pisał,zmień sobie tło. Miałem bardzo podobne(chcesz to sobie zobacz u mnie w galerii w 160l),rośliny podrosły i jak patrzyłeś to tło z roślinami strasznie się "gryzło". Zmieniłem na czarne i jest ogromna różnica.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
stachu108
Posty: 76
Rejestracja: 22 kwie 2017 11:44
Lokalizacja: Piła

Post autor: stachu108 »

mark_farina Piaskiem będę podsypywał a roślin dokładał ale to dopiero po długim weekendzie. Martwiłem się że coś idzie nie tak.

A co do tła to od początku planuje je wymienić i zapewne to zrobie ale jak ktoś jest bezczelny to mnie szlag trafia.
Pozdrawiam serdecznie
Sebastian
_____________
Akwarium 60x30x40, filtr Aquael Fun-1, grzałka Aquael Comfortzone Gold 100W, oświetlenie Aquael Leddy 10W, Juwel HiLite T5 Colour 24W 6400K, Sylvania Grolux T5 24W 8500K
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Wydaje mi się, że nerwy zagęszczone są z powodu wyrażania opinii odnośnie tła i nic więcej, a jak to mawiają "o gustach się nie dyskutuje" ;)

co by pełen off top nie był- fajne akwarium, obym niedługo tez ze swoim wystartował :)
Galen
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2017 18:54

Post autor: Galen »

Czy ja jakoś bezczelnie wyraziłem się wobec Ciebie? Jeżeli masz problem z przyjęciem prawdy do wiadomości to już twój problem.
Tapeta jest kiczowata i nie zamierzam jej koloryzować ,aby podnieść twoje wybujałe ego.Po drugie najpierw za nim za coś się weźmiesz to czytasz nie odwrotnie.Po trzecie pisałem że to kwestia gustu, ale żyłka i tak się napięła.
Certyfikat
Posty: 151
Rejestracja: 16 maja 2016 13:26

Post autor: Certyfikat »

Ten sweter jest wieśniacki, ale taki właśnie ma być :wink:
Tez uważam, ze kolorowa tapeta to nic fajnego (ale i tak szczebel wyżej niż zamki czy zatopione statki) - w swoich akwariach zawsze robię jednolite czarne tlo. Ale rozumiem tez troche reakcje autora tematu. Sam jestem na tym forum juz od dość dawna, ale tez kilka razy poczulem się dziwnie, kiedy prosiłem o pomoc, a ta pomoca okazywał się komunikat sprowadzajacy się do stwierdzenia "robisz to zle". Takze proponuje dwa głębokie wdechy i wyciszenie, ewentualnie dajmy sobie po razie i pax miedzy chrzescijany ;)
Awatar użytkownika
stachu108
Posty: 76
Rejestracja: 22 kwie 2017 11:44
Lokalizacja: Piła

Post autor: stachu108 »

Galen nie wpadam do Ciebie do domu i nie mówię jak beznadziejny masz dywan, tandetne zasłony czy stół. Co najwyżej mogę powiedzieć że mi się nie podoba. No cóż, kultury uczą rodzice. Siedzisz sobie na jakimś forum i uważasz się za guru. Nie będę pisał za kogo Cię uważam bo nie mam zamiaru dostać bana, ale trochę jednak mi Ciebie żal. Temat z tobą uważam za zakończony więc proszę bardzo powymądrzaj się jeszcze troszeczkę, wytknij jeszcze jakąś tandetę i pozwól że resztę twoich wiadomości zignoruje. Pozdrawiam Cię serdecznie kolego.
Pozdrawiam serdecznie
Sebastian
_____________
Akwarium 60x30x40, filtr Aquael Fun-1, grzałka Aquael Comfortzone Gold 100W, oświetlenie Aquael Leddy 10W, Juwel HiLite T5 Colour 24W 6400K, Sylvania Grolux T5 24W 8500K
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Prosiłbym jednak o rzeczową dyskusję
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Stachu, może dać w podłoże pałeczki nawozowe, ale pamiętaj o piasku. Już dostałeś wcześniej informację, jak zrobić żeby do podsypać. Ja mogę jedynie dodać, że nim piasek całkowicie przemiesza się ze żwirkiem, to będziesz do dosypać jeszcze wielokrotnie, więc się na to nastaw.

Co do podmian wody w trakcie dojrzewania akwarium, to są różne szkoły. Ja zawsze prowadziłam cotygodniowe podmiany od momentu zalania zbiornika, niezależnie czy był już dojrzały i czy była w nim obsada, czy nie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
stachu108
Posty: 76
Rejestracja: 22 kwie 2017 11:44
Lokalizacja: Piła

Post autor: stachu108 »

Dokupiłem dzisiaj kilka roślinek. Dwa pęczki tego co mam na środku i kilka Lisich Ogonów. Do tego wiaderko piasku. Jeżeli chodzi o pałeczki nawozowe będą dopiero po długim weekendzie. Testy na NO2 i NO3 zamówiłem przez internet ale powiedzcie mi proszę czy na tym etapie akwarium są one potrzebne? Sprzedawca w sklepie teoszeczkę się ze mnie śmiał jak o nie zapytałem, stąd moja konsternacja.
Kamień też zmienił miejsce ale zdjęcia wrzucę jak już skonczę
Pozdrawiam serdecznie
Sebastian
_____________
Akwarium 60x30x40, filtr Aquael Fun-1, grzałka Aquael Comfortzone Gold 100W, oświetlenie Aquael Leddy 10W, Juwel HiLite T5 Colour 24W 6400K, Sylvania Grolux T5 24W 8500K
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

N02 jak najbardziej musisz mieć,bo możesz już po 2 tygodniach robić testy.

Powiem tak, testy pH,KH,GH i NO2 to są według mnie priorytetowe testy,które każdy powinien mieć,pozostałe kupuje się jak są problemy w zbiorniku. Moje zdanie.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Rob sobie tygodniowe pomiary NO2 i NO3, zapisuj w kajecie, prowadz dziennik pokladowy, zobaczysz jak ci sie to przyda. Majac inne testy np. na Potas lub Fosfor zobaczysz w przypadku ataku glonow co poszlo nie tak w ktorym momencie i bedziesz w stanie to szybko odkrecic, szczegolnie jak masz zamiar nawozic paleczkami. Dobra historia pacjenta to wg mnie klucz do trafnej diagnozy i kuracji w momencie jak cos pojdzie zle :)
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

stachu108 pisze:Dwa pęczki tego co mam na środku i kilka Lisich Ogonów
To wiedz, że niektóre rośliny mogą zgnić. Tak się dzieje czasem, kiedy kupujesz rośliny z nawożonego zbiornika lub z upraw. W sklepie (lub na aukcji) ładnie wyglądają, ale muszą mieć czas dostosować się do nowych warunków.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
stachu108
Posty: 76
Rejestracja: 22 kwie 2017 11:44
Lokalizacja: Piła

Post autor: stachu108 »

Czyli warto zakupić taką walizkę z testami tak? NO2 NO3 jest tam chyba 30 sztuk plus inne testy i całość za 150zł około. Jak to rozwiązujecie, jest jakieś tańsze wyjście?
Pozdrawiam serdecznie
Sebastian
_____________
Akwarium 60x30x40, filtr Aquael Fun-1, grzałka Aquael Comfortzone Gold 100W, oświetlenie Aquael Leddy 10W, Juwel HiLite T5 Colour 24W 6400K, Sylvania Grolux T5 24W 8500K
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Jak chcesz sie bawic w roslinniak to koszty Sa niestety wysokie. Testy kropelkowe plus nawozy plus CO2 wiec troche sie uzbiera :D
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

stachu108 pisze:Jak to rozwiązujecie, jest jakieś tańsze wyjście?
Jest. Testy na pH (dwa zakresy), masz odczynniki, skalę barwną, buteleczkę i strzykawkę. Do tego sam odczynnik na twardość GH - skala nie jest potrzebna. To takie podstawowe testy do mieszania wody, a resztę na NO3 i PO4 można sobie dokupić potem.
Czasem jest potrzebny test na amoniak ale jeśli nie będziesz przerybiał akwarium to raczej rzadko się z niego korzysta. Podobnie jak z testem na NO2, praktycznie jest on potrzebny w niektórych przypadkach (np. sprawdzenie kiedy można wpuścić ryby lub w przypadku problemów z filtrem).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ