Problem z roslinami w akwarium i glony

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
maniek89
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2017 12:53

Problem z roslinami w akwarium i glony

Post autor: maniek89 »

Witam mam problem z akwarium 300 l filtr unimax 500 wszystko ładnie rosło do momentu aż nie dawałem nawozów firmy aqua rebell makro i mikro mam podłoże ada amazonia tutaj filmik z problemami tez na kanale mam filmik co akwarium miało 3 tyg i wyglądało lepiej niż teraz czyli 5 tyg wszystko jest nagrane na kanale 3 tyg akwarium i filmik 5 tyg akwarium aktualnie teraz tak wygląda https://www.youtube.com/watch?v=SjtFurFfLBc wczesniej przed nawozami wyglądało tak https://www.youtube.com/watch?v=f2GeUoqvN6c prosze o pomoc nie mam żadnych testów na tą chwile szkoda mi pieniędzy na nie oświetlenie mam 4x39 w plus 2 ledy 2x18w proszę o rady
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Siema

Zrob testy na Azot, Fosfor oraz pH. Prawdopodobnie masz zle proporcje NPK dlatego ten atak glonow. Bez testow raczej nikt ci nic nie doradzi oprocz podmian wody oczywiscie :D
maniek89
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2017 12:53

Post autor: maniek89 »

To trudno będę liczył na cud nie chcę mi się bawić w te testy myślałem ze po roslinkach ktoś dojdzie co jest nie tak przestane nawozić może pomoże Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Masz bardzo zle podejscie. Testy pomoga ci prowadzic akwarium i uchronia przed katastrofami takimi jak glony/smierc ryb itd. Jesli przestaniesz nawozic to po kilku tygodniach rosliny odczuja braki i zaczna chorowac i gnic.

Mozesz liczyc na cud w momencie podmiany wody zwyklej na swiecona :mrgreen:
maniek89
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2017 12:53

Post autor: maniek89 »

gnija od momentu podawania nawozów przed nawożeniem wszystko było ok zero glonów i rosliny ładnie rosły wystarczy zobaczyć filmik co do testów to szkoda mi pieniędzy na testy jbl z teczka za 250 zł co do rybek to mam narybek otosków i pare krewetek z jajeczkami a jak ma zamiar wszystko gnić to skończę z akwarystyką i będę robił co innego jeśli nikt nie jest w stanie doradzić po filmikach co może poprawić zbiornik i usunąć glony to trudno
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

maniek89 pisze:gnija od momentu podawania nawozów
Próbowałeś odstawić nawozy?
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Brzanek
Pomocnik
Posty: 451
Rejestracja: 22 lut 2016 12:58
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: Brzanek »

Skoro było dobrze przed nawożeniem, a szkoda Ci pieniędzy na testy, to zrób większą podmianę wody. I już nie lej nawozów.

Obejrzałem filmiki, nie widzę nic niepokojącego.
Masz nie za dużo roślin, pewnie zachwiałeś stosunek NO3 do PO4.
Pozdrawiam
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

maniek89 pisze:gnija od momentu podawania nawozów przed nawożeniem wszystko było ok zero glonów i rosliny ładnie rosły wystarczy zobaczyć filmik co do testów to szkoda mi pieniędzy na testy jbl z teczka za 250 zł co do rybek to mam narybek otosków i pare krewetek z jajeczkami a jak ma zamiar wszystko gnić to skończę z akwarystyką i będę robił co innego o
Mając całkiem fajne akwarium chcesz od razu się poddawać...może to i słusznie- z takim nastawieniem (słomiany zapał?) lepiej zająć się czymś innym...mi to wygląda jakbyś chciał forumowiczów ukarać za "brak pomocy"..., samemu mając problem kupić testy i na poważnie spróbować naprawić środowisko w akwarium...niestety jakiekolwiek hobby sobie nie wymyślisz to będzie ono kosztować- czasem więcej, czasem mniej, czasem nie koniecznie tylko pieniądze

(a testy można kupić sporo taniej)
maniek89
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2017 12:53

Post autor: maniek89 »

Wczoraj podmieniłem połowę akwarium poczekam z 2 tyg i zobaczę co sie będzie działo i nie będę używał żadnych nawozów tylko CO2

EDIT:
I przepraszam wszystkich za moją arogancje
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Maniek89 akwarystyka uczy cierpliwości, więc wszelkie zmiany należy robić powoli i czekać, jest to normalne :) Błędy popełniamy i nie ma akwarium prowadzonego idealnie, więc nie ma się czym załamywać tylko dociekać przyczyny, a to trochę trwa...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
maniek89
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2017 12:53

Post autor: maniek89 »

Ok krzych to odstawie nawozy na okres 2 tyg i zobaczymy :)
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

maniek89 oprócz tego, że krzych_100 ma całkowitą rację, w momencie kiedy zabrałeś się za roślinniaka (całkiem ładnego swoją drogą) i jeszcze na aktywnym podłożu testy będą Ci niezbędne, żeby wiedzieć co się dzieje. Nie musisz wydawać 250 zł. Kup sobie np. Zooleka (GH, KH, pH, NO2, PO4, Fe) i z JBL - NO3 - zmieścisz się w ok. 120-130 zł a służyć Ci będą długo (2 lata min.).
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
maniek89
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2017 12:53

Post autor: maniek89 »

Niestety na ten moment nie mam funduszy by kupić testy lecz za 2 tyg kupie jbl testy myślę ze przez 2 tyg wszystko mi nie padnie
ODPOWIEDZ