Dzwon do CO2 z łupiny kokosa

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
komisarz
Posty: 23
Rejestracja: 12 lis 2015 13:31
Lokalizacja: Tarczyn

Dzwon do CO2 z łupiny kokosa

Post autor: komisarz »

Jamy z łupin kokosowych to praktycznie norma. Czy w praktyce akwarystycznej okaże się też więcej dzwonów z łupin kokosowych? Dzisiaj zaspokoiłem próżność pracą z kokosami :). Muszę jeszcze tylko zakupić bardziej stonowane barwami z kolorami akwarium - przyssawki i wężyk, aby się tak nie odcinały kolorystycznie, bo psują końcowy efekt odbioru.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 maja 2017 21:27 przez komisarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ciekawe rozwiązanie, tak bardzo ekologiczne...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
komisarz
Posty: 23
Rejestracja: 12 lis 2015 13:31
Lokalizacja: Tarczyn

Post autor: komisarz »

Ja zanim przeszedłem na kokosową łupinę miałem kawał szpecącego plastikowego korka. Moda na powszechne startowanie akwariów z użyciem niezniszczonej w tym celu natury to dobry pomysł. Jeśli ktoś ma podobne pomysły jak spożytkować dla dobra fauny i flory w akwariach dary natury i będzie chciał się nimi podzielić chętnie wcielę je w życie w swoim akwarium i podzielę się opiniami na ten temat.

Ucięta reszta kokosa prezentuje się również ciekawie. Na razie położona na jakże prezentującym się jeszcze paskudnie wylocie filtra, który w najbliższym moim wolnym czasie zostanie zastąpiony odpowiednio wydrążonym korzeniem lub tak samo potraktowaną gałęzią.
Co do "kokosowej mordki" to pewnie docelowo przyssie się gdzieś do szyby w widocznym miejscu i może się stanie azylem dla krewetek.

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ