[120l] Pierwsze akwarium

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Masterek888
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2017 0:23

[120l] Pierwsze akwarium

Post autor: Masterek888 »

Witam chciałbym pokazać swoje pierwsze akwarium na filmie który został nagrany 2 dni po starcie zbiornika. Akwarium postawione na ziemi ogrodowej.

Oto mój zbiorniczek
https://youtu.be/wTOiTsNQ7Wg

Proszę o opinie
Pozdrawiam

Tytuł tematu poprawiłam na zgodny z Regulaminem Działu Galeria. MOD BARA
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Mi się bardzo podoba - jestem ciekawa jak będzie wyglądało jak porządnie zarośnie.
Jaką planujesz obsadę?

No i duuuuuży + za muzykę :)
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Masterek888
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2017 0:23

Post autor: Masterek888 »

Obsada będzie rybek małych. Bo planuje wpuścić stadko neonów i gupikow bardzo kolorowych. No wiadomo jakieś krewetki kiryski i glonojady.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Masterek888 pisze: Bo planuje wpuścić stadko neonów i gupikow bardzo kolorowych. No wiadomo jakieś krewetki kiryski i glonojady.
Neony i gupiki to ryby o innych wymaganiach co do wody. Kup testy kropelkowe,zmierz parametry wody kranowej,to doradzimy co możesz w niej trzymać. W ostateczności jak będziesz chciał to można mieszać wodę z demineralizowana.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

Te akwarium to mała kostka, raczej nie nadaje się na neony. Wpuść stadko danio perłowego (mikrorasbora galaxy), albo samce żyworódki (gupika) Endlera i do tego krewetki.
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
Masterek888
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2017 0:23

Post autor: Masterek888 »

Jeszcze nad rybkami będę myślał. Narazie wszystko musi się ustabilizować bo akwarium ma dopiero 5 dni. To się zgadza co Pan napisał ze to taka trochę inna kostka:-) Ale dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam[/u]
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Skoro prezentujesz swoje akwarium to bardzo Cię proszę wstaw pełen opis: wymiary zbiornika, sprzęt, oświetlenie, parametr wody, podłoże itd.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Masterek888
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2017 0:23

Post autor: Masterek888 »

Moje akwarium jest to zbiornik roślinny60x40x50 na ziemi ogrodowej której na spodzie jest 2,5-3 cm wszystko jest zasypane piaskiem kwarcowym o gramaturze 1-1.6 mm. Grubość kwarcu na ziemi to jakieś 5 cm miejscami na usypanych górach więcej. Do akwarium włożone są korzenie znalezione na polu nawet nie wiem jakiego drzewa gdyż karpa była już wyschnieta. Korzonki gotowałem dość długo bo pewnie jakieś 15h aby uniknąć herbaty w akwarium i pływania drewna. Mimo gotowania jeszcze były moczone w wiaderku 2 tygodnie. Roślinki zakupiłem z przycinki. Wybaczcie ale jeszcze nie znam się na tyle i nie wiem nawet jakie to gatunki. Sadziłem względem wielkości tego co dostałem. Z przodu na pustej wyspie zasadzony zostanie jeszcze anubias i wyląduje duży korzeń ale dopiero jak wytraci swój barwnik gdyż nie chce robić akwarium z czarnymi wodami. Jak narazie świece od startu 5h na dobę lampka Led własnej konstrukcji długość 50cm 3 paski 8500k,2 6500k,3 RGB czerwono niebieskie (włączana jak narazie na 50%) gdyż wydaje mi się ze 46W w ledach na jakieś 110l wody na start to stanowczo za silnie. Obawiam sie zaglonienia zbiornika. A na 50% i tak jest bardzo jasno. Woda od samego zalania zero zmetnienia i codziennie podaje potas i carbo w płynie. Filtr zamontowany a moim akwarium to cristalprofi i80. Grzalka 100W. Zastanawiam się jeszcze czy przy tym filtrze który wprawia w ruch tylko tafle wody musze zamontować jakiś brzĘczyk do napowietrzenia? Parametrow jeszcze nie mierzylem gdyz nie dorobilem sie jak narazie testow.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Czy wysokość to 50cm? Akwarium wygląda dziwnie, jest małe pod względem powierzchni dna i dosyć wysokie w słupie wody. Możliwa obsada musi być dobierana biorąc pod uwagę, że zbiornik jest bardzo krótki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Masterek888
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2017 0:23

Post autor: Masterek888 »

Tak zgadza się 50cm to wysokość.
Masterek888
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2017 0:23

Post autor: Masterek888 »

Zdjęcie akwarium po zalaniu:
https://zapodaj.net/be9b6f8c2ccf1.jpg.html
Zdjęcie po tygodniu od zalania:
https://zapodaj.net/fdb520c160850.jpg.html

Podaje codziennie potas i carbo roślinki rosną :-)
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

No to poczekaj jeszcze, niech zarośnie i zrobi się klimat. Świeże akwaria są takie sterylne wręcz...
Akwarium ciekawie się zapowiada.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Masterek888
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2017 0:23

Post autor: Masterek888 »

Przedstawiam krótki filmik po przerwie o moim akwarium na ziemi ogrodowej. Mianowicie szkiełko założone 5 maja 2017 po 3 tygodniach czyli pod koniec maja wpuściłem pierwsze żyjątka krewetki i stopniowo rybki. Jest 4 duże molinezje 6 malutkich 5 gupikow 4 skalarki 2 glonojady weloniaste zlote, 1 grami, 4 mieczyki i kirysek. Poza tym krewetki babaulti i red. W akwarium tylko tnę rośliny co tydzień i nic nie podaje do słupa wody, przed wpuszczeniem ryb wlałem tylko stability seachema a tak to zero nawozów i uzdatniaczy. Zbiornik 120 l co tydzień podmieniam 30-40l wody wszystko się ma w jak najlepszym pozadku. Jeszcze żadne stworzenie nie ucierpiało w moim akwarium. Jak do tej pory rozmnozyly się tylko krewetki.

https://youtu.be/_mnUEsff9cs
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Oj kogel mogel- pierwsze o czym pomyślałem oglądając film, ryby o odmiennych wymogach co do pH i twardości, gatunki za duże na takie wymiary zbiornika. Pierwsze zdjęcia o wiele lepiej wyglądają według mnie, miały być gupiki, glonojady[myślałem, że chodzi o otoski] i kiryski, a masz spore gatunki lubiące więcej miejsca niż mają i strasznie zagęszczone to wszystko.
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Masterek888 pisze:Jeszcze żadne stworzenie nie ucierpiało w moim akwarium.
Zamierzasz czekać, aż któreś, zapewne skalary, zaczną przejawiać wady rozwojowe, czy też będziesz działać w kierunku ogarnięcia, które tu powinny być i które powinny być ze sobą nawzajem? ;)
ODPOWIEDZ