Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[112l]drugie akwarium pierwsze według prawideł
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lewockir

PostWysłany: 14 Maj 2017 20:44    Temat postu: [112l]drugie akwarium pierwsze według prawideł Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć
no cóż zaczynając od początku to mam takie szczęście, że przy nabywaniu czy to samochodu czy w tym wypadku akwarium okazuje się to "ratowaniem". Na zdjęciu widać co mam na myśli... mam dużo pracy a jeszcze więcej pytań jak zacząć aby było dobrze.
akwarium 112 l
rybki:
-brzanki sumatrzańskie
-brzanki brokatowe
-kirysy
-mieczyk samiec
-otoski
-żałobniczki

roślinki żywe

Teraz jak najszybciej znaleźć pytania na odpowiedzi i działać, żeby mieszkańcy zbiornika przeżyli.

Pozdrawiam Łukasz

Ostatnio zmieniony przez lewockir dnia 16 Maj 2017 17:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 16 Maj 2017 11:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwsze prawidło: popraw proszę tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Galeria.

Następnie: radzę zrobić restart i oddać część obsady, bo trzymasz ryby o odmiennych wymaganiach co do parametrów wody. Poza tym ryb jest za dużo jak na ten litraż.

Masz kirysy czy kiryski? ryby denne wymagają bezwzględnie PIASKU jako podłoża. Ten żwirek jaki masz wywal lub porządnie przysyp go piaskiem.

Czemu jest tak mało wody?

Proszę napisz ile masz ryb każdego gatunku.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
lewockir

PostWysłany: 16 Maj 2017 16:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- przepraszam za ten zamęt z tematami....
- sztukowo ryb nie jest dużo a druga sprawa kupiłem "gotowy zestaw" i tak rybki pływają sobie od ok roku ( ja mam od soboty)
- mało wody bo szukałem informacji co zrobić z akwarium (porządki etc.)
dziś się przypatrzyłem i te glony nie są brudne tylno ciemnieją
- brzanki sumatrzańskie 5 sztuk
- brzanki brokatowe 3
- kirysy 4
- mieczyk 1 sztuka
- otoski 5
- żałobniczki 3
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 17 Maj 2017 12:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz kirysy czy kiryski? Jaki dokładnie gatunek? Kirysy grzebykoczelne czy któryś z gatunków kirysków? Proszę podaj dokładnie który, lub pokaż zdjęcie ryby.

Dolałeś wody? Zdecydowałeś się na restart? Oddasz obsadę?
Co planujesz dalej?

Na zdjęciu widzę chyba ze dwie "kosiarki", które nigdy nie powinny się naleźć w tym litrażu (dla nich minimum to 300l). Czemu ich nie wymieniłeś?

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.
Powrót do góry
Corydoras

PostWysłany: 17 Maj 2017 14:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BARA napisał:
Masz kirysy czy kiryski? Jaki dokładnie gatunek? Kirysy grzebykoczelne czy któryś z gatunków kirysków? Proszę podaj dokładnie który, lub pokaż zdjęcie ryby.

Na drugim zdjęciu z lewej strony korzenia widać kiryska, to chyba spiżowy.
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 17 Maj 2017 14:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, teraz coś widzę. Ale chyba jakiś jeszcze jest blisko tego spiżowego.
Fatalne podłoże dla nich....

A kosiarek teraz widzę więcej, niż dwie.

Powrót do góry
lewockir

PostWysłany: 17 Maj 2017 17:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak wspomniałem wcześniej nabyłem taki zestaw od kogoś, założyłem, że jeśli pływają i żyją to jest ok.

Wody dolałem do pełna, żeby się rybki nie męczyły. Jutro pojadę do akwarystycznego sklepu i postaram się uszczuplić obsadę. Wieczorem dorzucę zdjęcia moim podopiecznych.
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 17 Maj 2017 19:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, że nie Ty dobierałeś obsadę. Postaraj się jej pozbyć, przynajmniej kosiarek (koniecznie!) i co tylko jeszcze dasz radę upchnąć. Jak doprowadzisz akwarium do porządku to zaczniesz ponownie kompletować ryby.

Powrót do góry
lewockir

PostWysłany: 17 Maj 2017 19:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

udało mi się, ciężko było bo nie lubią pozować ... w między czasie spojrzałem do googla co to są kosiarki o kórych Bara mówiła, przeraziłem się bo poprzedniczka mówiła na nie otoski... a to dwa różne gatunki. Od razu na tym etapie jaki gatunek rybki jest na drugim zdięciu w lewym dolnym rogu

Poczytałem trochę na temat obsady, o której wspomniała Bara i zrodził się pomysł:
- oddaje na pewno kosiarki (akwarium dużo za małe)
- żałobniczki
- dodaje mieczyk
- i coś do sprzątania w akwarium

Co do podłoża, jeszcze muszę zbadać rośliny co to za gatunki i co z nimi się dzieje. Dziś może uda mi się kupić testy albo oddać próbkę wody do sprawdzenia.
Powrót do góry
lewockir

PostWysłany: 13 Cze 2017 19:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moi Drodzy
zwracam się do Was z prośbą o wsparcie i ewentualne podpowiedzi. Zaczynam przygotowania do restartu zbiornika. Mój zamysł jest taki

zbiornik ogólny - rybki, które są w/w wymienione z wyjątkiem kosiarek (te rybki już oddałem)
podłoże piach + pałki torfowe dla roślin
rośliny - tu nie mam pomysłu ale chciałbym, żeby nie były wymagające (obecne do wyrzucenia... z dnia na dzień są czarniejsze)
oświetlenie nowe do potrzeb ryb chyba, że powyższe będzie wystarczające)
filtr wew. aquael unifilter 1000
tło czarne
grzałka
pokrywa

proszę o sugestie

pozdrawiam Łukasz
Powrót do góry
lewockir

PostWysłany: 10 Cze 2018 15:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyszedł czas na restart zbiornika, na początek porządne mycie z odkażaniem, przyklejenie czarnego tła i wsypanie podłoża (podłoże od 1,2 do 1,5 mm 20 kg) filtr zewnętrzny multikani 800 (gąbki, węgiel ceramika). Dziś zalewam zbiornik wodą i postaram się złożyć oświetlenie (belka led). Jeśli chodzi o aranżację i mieszkańców nie mam pojęcia (poczekam na obsadzenie roślin i zbadanie parametrów wody. Zapraszam do dyskusji.

minęło ponad 24 h od zalania zbiornika i woda już jest klarowna i czysta i wstępne ustawienie fali, plan na wystrój dwa duże korzenie i na nich anubias prawy róg żabienica, lewy róg kryptokoryna karbowana a co dalej z roślin ???

Powrót do góry
lewockir

PostWysłany: 13 Cze 2018 20:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zrobił mi się film biologiczny i muszę dokupić deszczownicę,
do znawców tematu - co sądzicie o filtrze który zastosowałem ?? wymiana węgla i bio ceramiki konieczna co jakiś czas ??

Powrót do góry
lewockir

PostWysłany: 14 Cze 2018 20:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co prawda nie mam zdjęć, ale wczoraj wieczorem włożyłem korzenie z przyczepionym anubiasem i małą kryptokorynę - być może ten zabieg spowodował znaczne zmniejszenie się filmu biologicznego
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 14 Cze 2018 20:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lewockir napisał:
co sądzicie o filtrze który zastosowałem ?? wymiana węgla i bio ceramiki konieczna co jakiś czas ??

[/URL]

Filtr jak filtr, jeżeli zajdzie potrzeba zawsze możesz go rozbudować, co do awaryjności czy wydajności tego konkretnego modelu wypowiedzieć się nie mogę, ale firma przecież zła nie jest i ogólnie filterek zbiera pozytywne opinie na necie Razz
Węgiel jeśli chcesz już stosować stale to należy wymieniać, aby miał swoje właściwości, bioceramikę wymienia się zawsze tylko częściowo, nigdy całej za jednym razem, a jak często?- mam zwykłą ceramikę już rok i nie wydaje mi się, aby wymiana była potrzebna.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
lewockir

PostWysłany: 14 Cze 2018 20:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do testów i porównań zamówiłem sobie jeszcze hw 302 z prefiltrem i tam wrzucę lawę wulkaniczną

generalnie odnoszę wrażenie że filtr jest za słaby do tego akwarium, o ile fajną falę można ustawić na tafli to nie wiem (nie widzę ) jak idzie filtracja wody
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: