[72l] Towarzyskie

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Kikjal
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2017 14:19

[72l] Towarzyskie

Post autor: Kikjal »

Witam,

Szukam pomysłu na obsade do 72l. Obecnie mam 30l i w nim danio perłowe (a.k.a razbora galaxy o ile mnie pamiec nie myli :D ) plus krewetki RC i kiryski pstre. Chciałbym zostawić danio i RC i coś do tego dodać. Plan mam długo terminowy, wiec chce się dobrze przygotować (start może lipiec/sierpień jak kupie reszte potrzebnych akcesoriów). Polecilibyście jakichś ciekawych mieszkańców czy jednak bede musiał zrezygnować z razbor i krewetek jeżeli chciałbym coś nowego ?

Parametry wody w kranie:
KH - 6°d
GH - >14°d
pH - 7,2

P.S.Gupiki mi się już przejadły :P
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.

W wodzie o zbliżonych parametrach trzymałem galaxy i krewetki. Przy stworzeniu im odpowiednich zarośli nawet pojawił się narybek galaxy (w liczbie 2 sztuk, ale to zawsze cieszy...
Myślę, że nie ma co za bardzo kombinować, bo galaxy to dosyć płochliwe ryby, a przy odpowiedniej aranżacji może wyjść coś naprawdę ciekawego.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Kikjal
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2017 14:19

Post autor: Kikjal »

Potwierdziłeś mi póki co moje przypuszczenia. Choc żałuje, ze przy tym litrażu i obecnej obsadzie nie mogę nic więcej zrobić :cry: choć chciałbym jeszcze dołożyć kirysy bądź otoski. Bo tych danio dorzuce tak z 12 (zeby mieć ładną grupke 20 sztuk).
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

W akwarium 70x30x30 trzymam właśnie grupę ponad 20 sztuk samych galaxy, krewetki odłowiłem bo najprawdopodobniej wzajemnie regulowały sobie populację :) U galaxy zauważyłem taką przypadłość, która mnie zaciekawiła - średnio raz w miesiącu jedna sztuka chudła, wyginała się i zdychała (próbowałem takie okazy leczyć w osobnym zbiorniku, ale bez efektu, w końcu zmieniłem pokarm i zobaczymy co dalej, choć mam jeszcze zbyt wysoką temperature - bez grzałki ma 27*C i będę musiał ją obniżyć). Nie trzymałem z galaxy otosków ani kirysków, bo jakoś tak burzy to moje wyobrażenie o tym akwarium.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ